Audio show 2016

lolek126

Well-known member
Bez reklam
KRZYCHU ale testy w RP są takie, a nie inne bo mało osób kupuje gazety tego typu (internet zabija gazety )...i jak Ty przychodzisz i dajesz reklamę do takiej gazety to jednocześnie mówisz mi gdybym był właścicielem takiej gazety że dajesz reklamę, a tym samym kasę - ale za tydzień będzie test kolumny której Ty jesteś dystrybutorem i wiadomo jak ma ten test wypaść.. jak mi to pasuje to ok , biorę od Ciebie kasę i mówię osobie testującej jak taki test ma wyjść , nie pasuje mi to nie mam kasy i koło się zamyka.. takie są realia..

Natomiast co do "testów rzeczywistych" to ja jestem z tych osób które uważają ze jeśli człowiek chce coś kupić to powinno być go i stać na zapłacenie za test jeśli za takowy jest pobierana opłata, bo nie we wszystkich jest pobierana kasa. A gro ludzi żałuje pieniędzy i posiłkuje się tym co powiedzą na forach lub testem w gazetach.. i potem są rożne tego efekty..Ja żeby posłuchać Velodyne SPL jeździłem 2 razy z Wawy do Łodzi ..życie ale lepiej było wydać kasę na paliwo niż potem się zdziwić..
A posiłkować się np wyłącznie opiniami z niektórych "specjalistycznch for" to myślę że nikt nie kupiłby droższego sprzętu czy też kabla.. bo wszystko co drogie jest niewarte pieniędzy dla wielu osób..
A w swoim życiu już różne akcje widziałem typu np . ... było to około 3 lat temu .. jak wszedł sobie Gość do pewnego sklepu z trzema kablami głośnikowymi - ich wartość wynosił około 200 tys zł.. i gość oddaje te kable (jeden z nich kupuje), a właściciel oddaje kluczyki i dowód rej. od volvo XC 90 , które gość zostawił jako zastaw za kable..

A na tym forum nie będę podawał ników użytkowników którzy twierdzą, że kupowanie kabli za 2-3 tys to już jest głupota, a jak widać dla niektórych to nie jest głupota.. i to nie jest kwestia tylko i wyłącznie kasy bo ludzie naprawdę testują kable i takie kable kupują.. ale wystarczy wejść na inne forum rodzime i tam ludzie zupełnie inaczej piszą o droższych kablach jak i droższej elektronice , nie wspomnę o zagranicznych .. tylko dziwnym trafem tutaj jak poczytasz to 90% drogiego sprzętu to nie jest godny kupienia bo jest jednym słowem za drogi.. czyli jedynym słusznym kryterium jakim się podchodzi do drogich rzeczy jest jego cena.. i oczywiście to co posiadamy w portfelu..

Kolego jak ktoś by mnie się zapytał czy Mercedes S klasa jest wart tych pieniędzy które kosztuje w takim kraju jak RP patrząc do naszych zarobków - powiedziałbym czysto teoretycznie że NIE ... a praktycznie powiedziałbym - TAK, bo to że mnie nie stać na takie auto nie powoduje tego żeby z góry patrzeć na takie auto i na jego ocenę.. tylko patrze jakbym miał w portfelu powiedzmy 500-600 tys.. i tak samo podchodzę do sprzętu i ich oceny.. i to wg mnie jest uczciwe..
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wracając do repertuaru granego podczas A.S 2016 dokonałem dwóch muzycznych odkryć mianowicie
Agnes Obel z płytką Aventime
Stereo i Kolorowo - Underground: Agnes Obel – „Aventine” 180 g LP i CD
Grali ten kawałek:
https://youtu.be/6h9XUYj96ho
Cała płytka jest również w wersji deluxe - 2cd.

W tym wypadku zgadzam się z recenzją
"Kilka słów jako post scriptum dla audiofilów. Album zrealizowany jest bardzo przestrzennie, dużo to pogłosów, nakładek, multiplikacji wokalu. Pomimo, że wykorzystano niewiele instrumentów, to można ulec wrażeniu, że jest to całkiem duża orkiestra. Głos brzmi czysto i wyraźnie – jest świetnie wyodrębniony z tła. Brzmienie instrumentów jest plastyczne i głębokie. Efekt ten uzyskano ustawiając mikrofony w studio (Chalk Wood Studios w Berlinie) bardzo blisko instrumentów, tuż przy nich. Rzadko tak robi się, ale tu rezultat jest znakomity. Kapitalna produkcja. Winyl wytłoczony jest na 180 gramowym nośniku. Koperta nie zawiera folii antystatycznej. W zestawie jest wersja na płycie kompaktowej – można więc porównać na bieżąco obie edycje. Moim zdaniem, ta analogowa brzmi pełniej i cieplej."

Drugi wykonawca to
Brendan Perry z pytką Ark, odtwarzali:
https://youtu.be/FoQauYMEVNs?list=PL2C00408222114922

Może znacie, może się komuś przyda - bardzo fajne kawałki od strony muzycznej, dużo detali - akurat na jesienne wieczory.
Ja już wypatruję kuriera :)

Dzięki. Chętnie posłucham. Jestem za tym żeby na forum wrzucać jak najwięcej muzyki, szczególnie mniej znanych wykonawców. Czas zacząć słuchać muzyki , a nie sprzętów :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Vectra ekstra kawałki, jak macie jeszcze coś z klimatem wrzucajcie tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-wszystkim-i-o-niczym/110684-muzyka-w-domu-i-do-samochodu-211.html

Popieram Pawła, macie na pewno jakieś ulubione płyty i kawałki które słuchacie często to podzielcie się... ;-)

W dziale stereo jest wątek muzyka do testowania sprzętu ale chyba w ten powyższy będzie lepiej wrzucać. Nie patrzmy na gatunek ,każdy ma swój gust i kawałki które to jemu najprzyjemniej się słucha to może komuś po odsłuchu spodobają się równiez.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Panowie czy wie ktoś co za monitorki są na tych fotach ??
 

Attachments

  • 2016_1105_145135_005.jpg
    2016_1105_145135_005.jpg
    39,1 KB · Wyś: 29
  • 2016_1105_145351_006.jpg
    2016_1105_145351_006.jpg
    41,7 KB · Wyś: 34

Borixon

Active member
Bez reklam
Trzeba posłuchać, jednemu się podoba innym nie. Ja ze wzmacniacza Fezz jestem mega zadowolony, kolega ma kolumny Akkus F2S i uważam że to jedne z lepszych kolumn do ok 8 tysi.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

collider

New member
Bez reklam
Tu na forum mozna odniesc wrazenie, ze rodzimy sprzet jest mocno pomijany a jak popatrzylem to jest wiele ciekawych produktow. Fakt, niektorzy producenci mocno szaleja z cenami, ale kto wie, moze odpowiada to jakosci.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Takie samo podejście jak do sprzętu typu heco z niższej półki. Nawet seria 700. Wielu wychodzi z założenia że musi być minumim heco music 500. Tak samo z pl sprzętem. Nie kupuje bo pewjie hu*owo gra. A no i co powiedzą inni .. :D
 
Do góry