Audio show 2016

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o Marantza PM10 + Dali Epicon 6 (aha jak ja byłem to były ustawione bardziej na wprost , a nie tak jak na zdjęciach Krzyśka) to jak ja byłem to grało za cicho. Wzmacniacz był ustawiony na -40dB. Pomieszczenie spore i kręciło się dużo osób. W końcu poprosiłem Pana, że dał głośniej. Ustawił -36,5dB i stwierdził, że tak jest dobrze. Dla mnie nadal było za cicho. W tak dużym pokoju przydałyby się Epicon 8.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz to trzeba będzie zrobić żeby np podpiąć pod taki wzmak np dali Rubicony najmocniejsze i np SF olympica i wtedy zobaczy się jak to zagra.. pobór prądu ma mniejszy niż 11 .. najlepsze jest to że w Hornie Gość powiedział mi żeby tak nie napalać się na tę nowość bo kto wie czy 11 nie będzie grać lepiej.. wiec dlatego tak sobie pomyślałem że to nie może być następca 11 - ale diabli wiedzą..


Pawel a może to nie kwestia kolumn a wzmaka ?? Ale raczej niemożliwe żeby był za słaby do tych kolumn ?? W końcu to były 6 a nie 8 -ki...
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Lolek, może te wątpliwości biorą się z tego, ze to nowy projekt, nowy projektant...
Paweł, my byliśmy prawie od razu po otwarciu, ok. 11-wtej w piątek. Ludzi zero, kolumny skręcone z ogniskowaniem przed słuchaczem i zagrało. Cicho nie było.
Zobaczcie, już kilka opinii, inne ułożenie, inna ilość osób...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Może tak być - trzeba posłuchać i tyle.. powiedzmy że jestem wybaczyć jeśli nie dałby rady ten wzmak SF Olypica III ale Epiconom 6 musi dać radę jeśli chce kosztować 20 tys. może wg ludzi rożnie zagrać lepiej gorzej ale pod względem mocy on nie powinien mieć z nimi żadnego problemu..
 
Ostatnia edycja:
Tak patrzę na foty i widzę kolumny, wzmacniacze, przewody, nośniki....dupeczki chodź mogło by być więcej ;) ale jakoś Amplitunery AV nie widać na fotach, czy nic nowego z tej dziedziny się nie pokazało???

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

werf

Active member
Bez reklam
Tak patrzę na foty i widzę kolumny, wzmacniacze, przewody, nośniki....dupeczki chodź mogło by być więcej ;) ale jakoś Amplitunery AV nie widać na fotach, czy nic nowego z tej dziedziny się nie pokazało???

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Kina jest mało,jedna przyzwoita prezentacja EIC,Yamaha tylko dekoracyjnie,Denon coś próbował ale wyszło dramatycznie
Audio center pokazał chyba tylko na wystawie
Polpak z palił Persony a DSV się nie wystawia
A mojej relacji ze stadionu masz króla procesorów i emo : )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zauważylićie Panowie jedną rzecz, wszyscy po odsłuchach w większości się zgadzamy.
To bardzo ciekawe i optymistyczne zjawisko w naszym kręgu.

Mysłałem, że poczytam tu euforystyczne elaboraty sprzętów które mnie kompletnie nie porwały, a tu proszę. Jest dokładnie jak było.
Większość się w zupełności pokrywa.

Z każdą wizytą jestem też spokojniejszy. Pamiętam pierwsze targi, lata temu. Wow, to było coś, a dziś...hmm.
Chyba dojrzeliśmy i nabraliśmy dystansu.

Krzychu, tradycyjnie ostatnie fotki bomba ;)
 

vectra1

Member
Bez reklam
Tegoroczne Audio Show uważam za udane, można posłuchać pooglądać i pomacać większość rozwiązań stereo opisywanych na forum w jednym miejscu. Lobos masz czego żałować.
Czy pojadę za rok ? wątpię – aż takiego szaleństwa nie było i znaczące zmiany raczej nie nastąpią.
Fajnie, że udało się pojechać większą paczką i zintegrować się w rzeczywistości a nie tylko przez klawiaturę i monitor.

Savron – dzięki za niesamowity wieczór, bardzo pozytywnie zakręcony z Ciebie facet. Twoja kolekcja figurek powinna mieć osobny pokój na A.S, zdjęcia nie oddają w połowie jak to wszystko wygląda.

Bipo – dzięki za zaopiekowanie się nami, tutaj również się powtórzę to Twój pokój powinien się znaleźć na A.S w dziale najlepszy obraz i dźwięk. Twoja dbałość o szczegóły, w tym zaciemnianie pokoju spowodowała, że dziwnie się poczułem przyjeżdżając do domu ;) Jakość obrazu z projektora w połączeniu z dźwiękiem mogą powodować tylko opad szczeny do podłogi. Porównując namiastkę kina na A.S twój obraz i dźwięk był 4 x lepszy nie mówiąc o budżecie, w takich warunkach nawet bym nie myślał o 4K zapomniałbym znaczenie tych słów ;) Ps. Następnym razem przyjedziemy ubrani na czarno :D

Henry, Krysztofradio, Paweł_Sz85 – miło było Was poznać, powymieniać spostrzeżenia (o dziwo często się zgadzaliśmy) – oby częściej.

Zanim napiszę cokolwiek o brzmieniu uważam, że trzeba poruszyć dwa główne problemy z którymi się zetknąłem.
Pierwszy to często tragiczny w skutkach dobór kolumn do wielkości pomieszczenia, wynikiem czego była fatalna jakość dźwięku systemów za grube dolce. Jak wszyscy zgodnie stwierdziliśmy w małych pokojach rację bytu miały tylko monitory i to one najczęściej czarowały. Duże zestawy to tylko sale konferencyjne w hotelach lub na stadionie.
Drugi to kwestia indywidualna mianowicie rodzaj odtwarzanej muzyki. Repertuar się zmieniał więc ktoś inny mógł lepiej trafić w swoje gusta i mieć całkiem inne odczucia. Zdarzało się, że biegłem do pokoju marzeń z klockami za setki tysięcy a tam hardcorowy rodzaj jazzu którego nie słucham, albo jeszcze lepiej muzyka poważna i żadnego basu, gitary a czasem nawet wokalu. I jak tu odnieść brzmienie do swoich preferencji ? W takim pokoju nie spędzałem zbyt dużo czasu, a o dziwo często były pełne gości z brodami po kolana bujających się z zachwytu – wniosek ? To już za bardzo pojechane audio dla zwykłych zjadaczy chleba jak większość forumowiczów.

Jak już Krzysiek napisał bez posądzania o stronniczość utwierdziliśmy się w przekonaniu, że w naszym wypadku połączenie Dali + Marantz jest tym króliczkiem, którego gonimy. Oczywiście nie te serie i budżet ale to właśnie brzmienie M+D sprawiało, że szczerzyliśmy się najbardziej.

Poza tym największe pozytywne zaskoczenie:
• Taga Harmony ze swoimi monitorami, w tak dużym pomieszczeniu ? nie ma problemu pełne i bardzo dobre brzmienie.
• Pokój Vintage pełen pięknych sprzętów z genialnym brzmieniem i ten moment kiedy Henry odkrył, że wszystko leci z kasety :D
• Pylon Audio – ciągły rozwój , dwa nowe ciekawe projekty z których to klient będzie mógł wybrać finalną wersję. Za co jeszcze ? a za to, że mieli odwagę na przekór wszystkim wystawić swoją najtańszą budżetową kolumnę, która o dziwo grała tak jak powinna.
• Nowe wzmaki NAD – dźwięk wreszcie z wyglądem
• PMC – bardzo dobre pełne brzmienie.
• Bang & Olufsen Beolab 90 – ten pokój aż roznosiło od dobrego brzmienia

Najbardziej negatywne zaskoczenie - może mnie nie zbanują i nie będę musiał zmieniać konta.
• Forumowy pokój HDTV – nie wiem kto podjął decyzję o wstawieniu prawie dwumetrowych kolosów do pokoju 3x4 metry i to jeszcze z bocznym bass refleksem pół metra od ściany. Efekt mimo, że chłopaki chcieli dobrze niezależnie od gatunku muzyki jeden wieki dźwiękowy chaos okraszony workiem basu. Poczułem się jak w wyścigu gimnazjalistów na jak największy łomot w golfie.
• W moim wypadku to te największe marki, może przez repertuar ale McIntosh i B&W nie zawróciły mi w głowie.

Wnioski są bardzo optymistyczne: nasze zestawy grają naprawdę dobrze, niejednokrotnie bardzo dobrze za pieniądze które kosztowały. I jak zapewne wszyscy wiedzą znaczący wzrost ceny nie powoduje wzrostu jakości dźwięku, po pewnym poziomie te różnice się zatracają. Dlatego panowie cieszcie się tym co macie :)
Celem potwierdzenia, że spotkania z forumowiczami były ciekawsze niż samo A.S niespodzianka, którą sprawił nam Bipo
20161105_142925.jpg

20161105_142948.jpg

20161105_143013.jpg

20161105_143031.jpg

20161105_143059.jpg

20161105_143116.jpg

20161105_143136.jpg
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Co panowie numerem 1 w rozsądnych granicach oczywiście ?

U mnie nr 1 chyba Gato bezapelacyjnie (choć to już parę złotych)

2 Niespodziewane tanie nowe kolumienki Buchardt

3 Nad+Elac i Esoteric+Quadral
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To się nazywa solidarność, chwała za to. Chyba nie przeżyłbym Waszych relacji bez mojej obecności :D
To był ostatni raz. Następnym razem pociąg odjeżdża punktualnie, z maszynistą lub bez :D


Dzięki Vectra, już miałem prosić o relację z muzeum figur stalowych a tu proszę, telepatia ;)
Tam też nam się podobało!!! :D
W ogóle w moim prywatnym odczuciu, spędziliśmy zajefajny weekend w męskim gronie, gdzie tłem była wystawa AS, ale główym wątkiem wspólne posiedzenia u Saurona, Bipa i takie tam inne wypady, jak stalowe figurki (to kolejna niespodzianka od Bipa). Oby częściej. Uważam, że z czystym sumieniem możemy stwierdzić iż pierwsze prawdziwe forumowe spotkanie się udało :)
Teraz wiemy już z kim piszemy na forum, które z wirtualnego świata staje się coraz bardziej realne ;)
Choć chyba znów jednogłośnie stwierdzimy, że najwięcej forumowiczów osobiście poznał Savron ;) Zna chyba wszystkich, przynajmniej ze stolicy i okolic
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nowe Radmory, Unitry, Kasprzaki, Diory, stare Marantze? Nie sądzę. Muzyka leciała z kasety. U mnie w mieście jest gość, który hobbystyczne przywraca do życia takie perełki za na prawdę symboliczny pieniądz
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
No cóż, było minęło i trzeba przespać się z myślami i dźwiękami w głowie.
Miałem czas tylko w niedzielę i udało mi się zaliczyć tylko Stadion.
Wchodziłem po kolei do każdego pokoju. Nikt mnie nie poganiał i nie przekonywał, że np tu nie warto wchodzić, albo na to i tak mnie nie stać, bo na AS wybrałem się sam.
Dopóki nie dotarłem do pokoju z najdroższym systemem za 2mln zł (kolumny Alexx i wzmacniacze D'Agostino, gramofon Spiral Groove) wydawało mi się, że większość kolumn z wyższych półek gra dobrze, . Po wejściu do pokoju trafiłem na utwór z muzyki klasycznej, siadłem z boku bo tylko tam było wolne miejsce, ale ku mojemu zaskoczeniu nie było to problemem bo dźwięk był wszędzie bardzo dobry. Po zakończonym utworze przedstawiciel zaproponował, że włączy płytę zespołu rockowego, abyśmy sobie nie myśleli, ze taki sprzęt gra dobrze tylko muzykę klasyczną. Zespół News, którego nie znałem, wypełnił pokój muzyką. Jakość dźwięku była niesamowita. Odsłuchałem kawałek do końca z niesamowitą przyjemnością.
Niestety potem było tylko gorzej bo cały czas miałem w głowie jakość tego brzmienia. Żaden inny system nie był w stanie przez około godzinę mnie zadowolić, pomijając fakt, że wiele sprzętów często grało za głośno.
W końcu zestaw T+A ponownie wzbudził zachwyt moich uszu. Może trafiłem na fajną muzykę, a może przedstawiciele T+A potrafili zestroić sprzęt głośniki i odpowiednio dobrać głośność.
Co by się dłużej nie rozpisywać, dobrym brzmieniem (przynajmniej dla mnie) pochwalili się: Naim, B&W, Avantgarde, wilson benesch, T+A, Advance Acoustic, Gato Audio, Audiovector i Paradigm.
Jedno jest pewne, zanim zmienię kolumny wybiorę się na dłuuuugie odsłuchy ze swoją muzyką.

Jeśli chodzi o projektor laserowy, kopara opada, szkoda gadać to trzeba zobaczyć.

Jeśli chodzi o telewizory OLED i HDR, najbliższe lata będą należały do nich. Podobno obecne systemy HDR nie pokazują jeszcze tego co w przyszłości będzie można wyciągnąć z tej technologii, a już jest nieźle.
85" Loeve zrobił na mnie duże wrażenie. Myślałem ze ma 100" dopóki nie przeczytałem informacji obok. ;)

Szkoda, że nie zostałem zaproszony na forumowe spotkanie, albo gdzieś czegoś nie doczytałem, może next Year ;)

Na koniec na otarcie łez zakupiłem dwa winyle Michaela Jacksona. Po powrocie do domciu odpaliłem adapterek i muszę powiedzieć, że mój skromny system zagrał bardzo ładnie. Nie miałem odczucia że mój zestaw za kilka tysięcy gra słabo, ale ... większy telewizor by się przydał, a może projektor?
Ech... będę gonił króliczka, tylko jeszcze nie wiem, którego. ;)

Pozdrowienia dla wszystkich odwiedzających AS. ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Noo... to się nazywa relacja :-D ;-)
Dzięki Panowie za małą namiastkę tego co widzieliście i usłyszeliście na AS.
Jednak jak sami piszecie AS było tylko fajnym tłem ;-)
Tego właśnie żałuję najbardziej.
A co z wspomnianym połączeniem Hegel+KEF Blade?
Jak wg. Was wypadło?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Z całym szacunkiem ale już w 1 poście widać że ktoś chciał zebrać ludzi na to i sie.spotkać. Było pisane w tym temacie kto jedzie co i jak. Wystarczyło napisać i na pewno ktoś by ci telefon dał do spiknięcia.

Wstydzicie sie czy jak ?
 
Do góry