Audio video show 2015

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bipo, trochę nie tak, w tym roku nie byłem (mam trochę za daleko -200km), ale zainspirowałeś mnie swoimi zdjęciami, aby pojechać w przyszłym roku. Poza tym wczoraj miałem pogrzeb babci mojej żony :(, nawet nie mogę potestować głośniej sprzętu który niedawno zakupiłem - bo nie wypada.
Ja mam ok. 300 km i nie odległość jest problemem. Byłem w 2013 i celowo w 2014 zrobiłem przerwę z nadzieja, że 2015 zaliczę ale cóż - nie dane mi było. Tym bardziej za rok będzie więcej dla mnie atrakcji :) Myślę też, że zrobię tak jak planowałem w tym roku, czyli na spokojnie nocka w jednym z hoteli i wszystko do zobaczenia, bez zadyszki i biegania na szybko w ciągu jednego dnia ;)
 

Rafal7

Banned
audium-schnitt.gif
 

Remipl

Member
Moje przemyślenia odnośnie AVS w tym roku. Bilet wcześniej wykupiony z dużym nastawieniem na kino domowe, po pojawieniu się planu wystawy na oficjalnej stronie powiedziałem sobie, chyba w tym roku odpuszczam :( Sobota wieczór, wchodzę na forum "eureka" relacja Bipo z wystawy i już wiedziałem, że jednak muszę tam być!!
Cztery godziny snu, rano red bull, prysznic i w drogę...
Runda dookoła stadionu ;) i już siedzę w pierwszym rzędzie na prezentacji dolby atmos w wykonaniu Onkyo + Klipsch.
Rozumiem, że w tych warunkach nie było innej możliwości zamontowania głośników. Te, które były zamontowane dały mizerny efekt przestrzenny.
Teraz największe rozczarowanie 2x R-115 SW. Ja u siebie nie zauważyłem żadnego efektu "Chest pounding speakers" wirujących nogawek itp. Volume systemu 80 %.

Dla mnie drugi raz z rzędu, na pierwszym miejscu pokój w konfiguracji z kolumnami i wzmacniaczami PRO AUDIO TECHNOLOGY z procesorem dźwięku dookólnego Trinnov Altitude32 i kapitalnym systemem Kaleidescape.
To właśnie była doskonała jakoś brzmienia, jakiej chciałbym się spodziewać u siebie w domu przy oglądaniu filmów :) 10/10

Atmos zrobił na mnie większe wrażenie niż w tamtym roku, ponieważ w 2014 r był tylko zaprezentowany w wersji KEF R50, o którym zgodnie pisaliśmy, że klapa na całego ;)
Kilka fotek:
f382e1da5d1717f46a9bedde8241ed89_1.jpg

sprzęcik

819cf921b7b4df1e98ab710f9cca680c_1.jpg

sub LFC-12v

bf27e09f1bb9ccdb72c5a53b3427a06f_1.jpg

za ekranem
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
No ta mam nadzieje, że się opłacało podjechać...;-) Ja na początku przy atmosie z klipschem też się lekko zawiodłem, ale okazało się że mają problemy ze sprzętem. Potem na kolejnych prezentacjach już było lepiej. Odnośnie odczucia subów na sobie, ja na tych demówkach tego nie odczułem, dopiero jak włączyli transy i Mad maxa...;-) Ponadto lepsze wrażenie na mnie zrobiły pod względem atmosa demówki niż np. atmos w filmach. Dodatkowo jak sam stwierdziłeś bardziej Ci się podobał zestaw drugi, a mnie pierwszy ponieważ był za spokojny w odbiorze..;-) Podejrzewam, że jak bym miał oglądać trylogie Hobbita to bym wolał wybrać zestaw 2 bo 1 by mnie zmęczył po pierwszej godzinie oglądania...;-). Dlatego podkreślam zawsze odsłuch i jeszcze raz odsłuch ponieważ każdy z nas szuka zestawu idealnego pod siebie...;-).
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Koniec, mam nadzieje że wszystkie udało się dobrze wkleić.
Reasumując Audio Video Show 2015
Cieszę się że udało mi się odwiedzić tegoroczną wystawę ponieważ:
- udało się posłuchać najdroższego sprzętu chyba na świecie tj. słuchawki oraz stereo
- zobaczyłem sprzętu na żywo które tylko mogłem widzieć w Internecie, bardzo dużo sprzętu udało się odsłuchać,
- odnośnie wystawy TV, to było bardzo mało w stosunku do reszty sprzętu
- odnośnie projektorów i kina domowego, z roku na rok zwiększa się liczba wystawców co mnie bardzo cieszy
- dobrze, że imprezę rozłożyli na 3 dni dzięki czemu było można wejść do każdego pokoju na parę minut i posłuchać podłączonych zestawów
- jeśli będzie się chcieli wybrać w przyszłym roku to obowiązkowo minimum 2 dni aby to wszystko obejść. Mnie to zajęło 2 dni
- znalazły się systemy stereo które bardzo mnie zaskoczyły zarówno wyglądem jak i dźwiękiem,
- znalazłem kolumny które spełniały moje oczekiwania pod względem jakości dźwięku i mam przez to o czym mażyć…;-)
- udało się wykonać parę fotek dla was o co mnie prosiliście, nie kiedy było strasznie trudno ponieważ było bardzo dużo ludzi w jednym pokoju, słabe oświetlenie i co chwilę ktoś mi wchodził w kadr…;-)
- wystawa była fajnie przygotowana ponieważ każdy znalazł coś pod siebie i swoje zainteresowania: stereo, kino domowe, winyl, słuchawki, stanowiska z grami..;-)

Na minus
- tak jak napisałem wcześniej, obsługa stanowiska projektora SIM
- nie udało się spotkać na żywo z żadnym z kolegów z naszego forum..;-(
THE END
 

fazer58

Member
Bez reklam
Panowie, serdeczne podziękowania za super relację,szczególnie kolega "Bipo" napracował się,za co wielkie ukłony:) Dziękujemy.
 
Do góry