Audio video show 2015

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam atmos wrażenie zrobił tak jak w tamtym roku, czyli bardzo duże. Efekt jaki dają głośniki na suficie był bardzo dobrze słyszany i odebrany przez wiele osób na +. W drugim systemie, nie wiem ale górne głośniki były bardzo słabo słyszalne.

Na jakich materiałach testowali Atmosa?
Ktoś się w ogóle pokusił o demonstracje upmixu (DSU) i wyjaśnił tym mniej świadomych działanie?
To raczej kluczowe aby przekonać początkujących którzy zastanawiają się na sensem sufitowych.
No i co z moim ukochanymi TAD'mi, były, odsłuchiwałeś?
To będą moje pierwsze skrzynki jak przyjdą grube czasy.
Mcintosh też tradycyjnie robi wrażenie, ale to już było.

Podsumowując, jeżdżę o wielu lat na AS, ale z tego co widzę, w tym roku było jednak warto.
Przynajmniej dla tych, którzy nie mieli okazji być rok temu.

Btw. Nie było w tym roku pokoju "vintage"? To był jeden z lepszych w ostatnich latach.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Werf, Bipo, dzięki za relację.
Mieliście okazję posłuchać Technicsa i Opticonów?
Grały czy jedynie stały? ;)
No i jak prezentują się Altusy?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Technicsa opisywałem rok temu, raz, że zdecydowanie za drogo, dwa gra bardzo przeciętnie. Nie za tą cenę.
Altusy też był rok temu były opisywane. Przespałeś? ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Oj, właśnie wróciłem.... ciężki tydzień, ciężki wieczór, wczoraj załamka po seansie JB, to i pamięć szwankuje ;)
Poszukam i poczytam :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Następny śpioch ;)
Któreś tam były podłączone rok temu, pozytywne jest to, że coś chłopaki robią, ja im kibicuje, no i jedne z lepszych hostess mieli ;)
No, ale może faktycznie poczekajmy co chłopaki napiszą z tegorocznych prezentacji.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Fajnie jakby wizualnie i brzmieniowo zbliżyli się choćby do Dali, wtedy bez wachania kupiłbym rodzimy produkt.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tez słyszałem 7 mln :)
Widzę, że Bowersy z ożywiającymi kablami Nordosta.
Był już audiofilski kurz, jest i audiofilska woda i żelki :D
Dzięki koledzy za miły fotoreportaż, szczególnie ten dla męskiej części :)
Echh..., szkoda, że mnie tam nie ma...
P.S. Na Fashion TV Victoria's Secret weekend oraz jak co roku wielkie odliczanie do największego wydarzenia ;)


z przyczyn niezależnych ode mnie niestety nie pojawiłem się na AS :-(, a już była koncepcja, plan i harmonogram...
To witaj w klubie ;)
 
Ostatnia edycja:

nokinomaniak

New member
Ja jakos daleko mam , ale napewno milo bylo , sluchaliscie quadrali Titan , milo prawda :) , kawal skrzyni , swego czasu mialem okazje na uzywke ale chyba by mi sciany porozrywalo .
Apropo fotek B&W jak zwykle piknie i z klasa , jezeli bede zmienial skrzynki to chyba wlasnie w tym kierunku , wyglad swoja droga ale mialem okazje pare razy posluchac i jest w nich jakas magia ;).
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Drodzy koledzy wczoraj zamiast iść spać bo dzisiaj wcześnie do pracy trzeba było wstać
to wstawiłem chociaż trochę na szybko kilka zdjęć. A i tak zeszło się do późna.
Resztę fotek postaram się dzisiaj lub jutro wstawić bo to jednak trochę czasu zajmuję.
Ale co się nie robi dla kolegów, którzy nie byli a chociaż na fotkach oczy pocieszą..;-)
PS. oczy mam teraz na zapałkach..;-)

Bubfat:
Chyba już zrozumiałem...;-)

Savron:
Żonie pokazałem wszystkie fotki oraz dodałem, że się poświęcam dla kolegów którzy nie mogli być na AS
i podziwiać wszystkich pięknych zestawów..;-)

Armanig:
Atmosa testowali na tej samej płycie demo co w tamtym roku tj. deszcz, spadający liść, forumuła 1,
bajka od dolby oraz fragmenty filmów Mad MAX oraz poprosiłem o Transformersów, scena w której ten
statek zasysa przedmioty do góry..;-) (pamiętam jak o niej mówiłeś). Nie stety nie pokazali DSU i działania Upmixu.

Henry1979
Oczywiście były odsłuchiwane Altusy. Nie chcę was martwić ale jak dla mnie grają w 90% tak samo.
Miałem altusy 300 przez 5 czy 6 lat i znam ten dźwięk. Po załączeniu myślałem, że coś się zmieniło
a z tego co słyszałem to tylko WYGLAD..;-)
Odnośnie technicsa to jak widzicie na zdjęciach jak dla mnie robi wrażenie jak zawsze wygląd zarówno kolumn jak i elektroniki.
Sam wzmacniacz ok.50kg i wielkość robi wrażenie. A jak gra, powiem tak nie powala,
czytałem ostatnio test właśnie tego systemu i tam napisali że basem on się nie popisał.
A ja z tych co lubię niskie tony i od razu na to zwróciłem uwagę. Ogólnie barwa dźwięku jakaś bez życia,
góra ładna ale nie tak czysta jak przy nie których zestawach. Ogólnie dla mnie przeciętny zestaw i nie zrobił na mnie żadnego wrażenia prócz wyglądu.

Nonkinomaniak
Słuchałem tych quadrali Titan, jak dla mnie grały bardzo ładnie. Niesamowity i głęboki bas, lekka góra nie dominująca oraz przestrzeń. Na prawdę bardzo fajnie grające kolumny. Nie trzeba nawet głośno słuchać, a pokazują swój uroki co najlepsze nawet przy bardzo cichym słuchaniu nisko schodzący bas co prze nie których kolumnach nie osiągalne bo trzeba wspomagać się subem albo pokrętłami...;-)

Odnośnie kina z atmosem oraz zestawem klipsch. Pierwszą prezentację jaką zrobili była nie udana,
mianowicie sprzęt z którego był obraz i dźwięk stał w rogu jeden segment nad drugim.
W trakcie seansu po 4-5 minutach się wyłączyła końcówka mocy. Co się okazało że się lekko przegrzała.
Po zestawieniu elementów co na niej stały i zrobieniu dostępu powietrza ze wszystkich stron końcówka pracowała już bez zarzutu.
To tak dla PRZESTROGI i osób, które lubią wieżę ze sprzętu...;-) (w tym ja również)
U mnie amplituner stoi od zawsze na samym dole pod resztą sprzętu i nigdy mi się nie wyłączył ani nie przegrzał...;-)
Fakt, jest taki że tutaj dawali ostro czadu do 80% mocy zestawu...;-) Na krótką mętę fajnie,
bo ma zrobić efekt wow na publice ale obejrzenie całego filmu z taką głośnością to już dla mnie by było męczące.

Odnośnie słuchania systemów to każde kolumny, które były podłączone do reszty zestawu było można odsłuchać co też zrobiłem.
Jeśli było kilka zestawów w jednym pokoju, trzeba było poczekać chwikę i za moment grał drugi zestaw o który poprosiliśmy. Ba nawet było można w co nie których pokojach włożyć własną płytkę ewentualnie puścić coś z telefonu..;-)

Ponadto największe rozczarowanie i obsługa była w pokoju gdzie prezentowali projektor SIM.
Takiego gburowatego, nie miłego, odpowiadającego pół słówkami Pana dawno nie spotkałem.
Odniosłem wrażenie, że powinienm go przeprosić za to, że zadałem mu jakie kolwiek pytanie.
Aż raziło po oczach ich zachowanie i w jaki sposób traktują klientów. Chyba to była kara dla nich że musieli tam być.
Ja rozumiem, że prezentują sprzęt nie dla zwykłych kowalskich ale raczej dla mocno zamożnych.
Ale nie muszą od razu być nie mili dla zwiedzających. WIELKA NAGANA SIĘ TEMU PANU NALEŻY. Życzę im jak naj mniej klientów.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
A teraz systemy które zrobiły na mnie największe wrażenie.

Nr 1 to Bowersy, jejciu jak one pięknie grały. Czyściutko, wyraźnie, basikiem takim jak lubię, nic nie dudniło, przestrzeń a przede wszystkim sam wygląd. Te kolumny mają w sobie to coś..;-)
A sama dynamika kolumn jak dla mnie to potęga ten dźwięk czuć było że chce wyrwać się z kolumn.
Normalnie coś przepięknego. Jeśli by było mnie kiedyś stać na drogi zestaw stereo to właśnie z Bowersów.
Cud miód i orzeszki. Te kolumny nie ważne który czy najdroższe czy trochę tańsze grałby przepięknie.

Nr 2 Zeta Zero Orbital 360
Kolumny, które zachwyciły mnie tym, że nie ważne gdzie się stało czy z przodu,
z boku ba nawet z tyłu przy oknach wszędzie te kolumny słyszeliśmy jak pięknie grają.
Koniec z ustawianiem co do cm kolumn, pilnowanie kąta odchyleni i dokręcenia głośników do miejsca słuchacza.
Te głośniki stawiamy na środku pokoju i grają wszędzie tak samo...;-). Pan który je prezentował opowiadał,
że kiedyś zrobił właśnie taką prezentację. Postawił kolumny na środku sali a publiczność była w około kolumn.
Każdy słyszał dokładnie to samo..;-) Jak grają jak dla mnie nie tak dynamiczniej jak Bowersy, ale bardziej ciepło, mniej agresywnie, nic nie narzucają od siebie, każda składowa dźwięku jest równo rozłożona. Nie ma dominacji góry na dołem i odwrotnie.
Góra jest słabsza ale czysta nie przytłumiona oraz nisko chodzący bas. Dźwięk który nie męczył,
po 15 minutach odsłuchu. Można stwierdzić, że głośniki mógłbym słuchać cały dzień i nie miałbym dosyć.
Naprawdę głośniki stworzone do długo godzinnego słuchania. Ja bym to tak określił.
Żaden ze mnie audiofil bardziej kinomaniak..;-)

Nr3 kolumna z jednym tylko głośnikiem ,,różą"(moje nazewnictwo bo tak wyglądał głośnik w tej kolumnie i pierwsze moje skojarzenie"
W stawie później zdjęcie to będziecie wiedzieć miej więcej o której kolumnie mówię.
Kolumny proste w budowie, składające się praktycznie tylko z jednego górnego głośnika. Z zewnątrz wyglądem nie zachęcające do odsłuchu. A dźwięk to inna liga niż wygląd. Bardzo dobra średnica, przestrzeń, vocal bez zastrzeżeń, góra lekko ocieplona nie dominująca a niskie tony bajka. Kolumna schodziła naprawdę nisko i dawała naprawdę głęboki bas. Jak zapytałem wystawcę gdzie jest głośnik niskotonowy to mi powiedział i pokazał co było sprawcą takiego basu. Mianowicie jak patrzyliśmy od drugiej strony kolumny to było widać u góry prostokątny otwór, który tworzył kanał aż do samego dna kolumny. To właśnie za pomocą tego kanału kolumna potrafiła wydobyć z siebie tak głęboki i schodzący nisko bas. Wielkie uznanie dla konstruktora. Moje wielkie oczarowanie i zaskoczenie kolumnami które z wyglądu wyglądają jak dwie pary prostopadłościanów sklejonych ze zwykłej płyty pilśniowej a dźwiękiem biją naprawdę drogie zestawy. I jak tu można się pomylić tylko patrząc na kolumnę a nie słuchając jej...!!!!!!;-)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, dobra robota.
Rozczarowałeś mnie natomiast wypowiedzią dot. obsługi.
Jestem uczulony na takie zachowanie i jak czytam takie rzeczy to się gotuje, a nie mam powodu aby Ci nie wierzyć.
Brak kultury i poszanowania "biznesu" to niedopuszczalne w dzisiejszych czasach.
Przecież to nie tylko stricte biznesowa impreza, a również towarzyska.
Dziś ktoś jedzie marzyć, a za rok może stać się klientem.
 

Rafal7

Banned
Zauważyłem że techniksowi się przyglądałes najwięcej
Nowe Onkyo mnie do siebie przekonało w kolorze Silver
Natomiast nie wiem co tam robią Altusy :p
 

werf

Active member
Bez reklam
A teraz systemy które zrobiły na mnie największe wrażenie.
Nr1 to Bowersy, jejciu jak one pięknie grały. Czyściutko, wyraźnie, basikiem takim jak lubię, nic nie dudniło, przestrzeń a przede wszystkim sam wygląd. Te kolumny mają w sobie to coś..;-)
A sama dynamika kolumn jak dla mnie to potęga ten dźwięk czuć było że chce wyrwać się z kolumn.
Normalnie coś przepięknego. Jeśli by było mnie kiedyś stać na drogi zestaw stereo to właśnie z Bowersów.
Cud miód i orzeszki. Te kolumny nie ważne który czy najdroższe czy trochę tańsze grałby przepięknie.

O których mówisz ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
O których mówisz ?
Nie chcę wprowadzić Cię w błąd, wiec opiszę w ten sposób:
- pierwszy zestaw to ten który był w osobnej sali: 4 płaskie monobloki i chyba 803...
- drugi zestaw ten co stał pod oknem (brązowe kolumny)
- trzeci zestaw to ten co stał na ścianie zasilany zestawem rotela (czarne kolumny).
Słuchałem wszystkich trzech i uważam, że którego bym nie wybrał i tak bym był zadowolony i oczarowany ich dźwiękiem..;-)

Ba nawet poprosiłem o włączenie i przesłuchałem te białe małe kolumienki. Wiadomo że to inna liga, bajka itd. ale również bardzo ładnie grały. Porównam je do dali zensor 3. Góra czystsza, vocal i średnica również bardzo dobrze ale bas słabszy jak w zensorach. Ogólnie zensory cieplejszą barwą zagrały, tutaj dominowała twardość czy jak to tam nazwać...;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak piszesz Bipo ja ze starej serii odsłuchiwałem 3 rodzaje kolumn B&W i są genialne ale te które są najtańsze to w nowej serii są jeszcze droższe i chyba o 10 tyś na parze... niestety. Ale seria CM też jest fajna :) Jedno jest pewne jest to szkoła którą ciężko podrobić..
 
Do góry