Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Kup Bilet

RelacjeRelacje z targów, konferencji, spotkań... Największe imprezy, najlepsze relacje, fotorelacje.

Wróć HDforum > Początek > Relacje > IFA 2013 oczami Karpaja
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Jul 2012

10-09-2013, 13:43
Domyślnie IFA 2013 oczami Karpaja

Witam wszystkich. Wczoraj się trochę najeździłem, żeby zobaczyć co tam dla nas przygotowali twórcy sprzętu na Berlińskich targach.
Odwiedziłem chyba wszystkie stanowiska ważnych (no i tych mniej ważnych) twórców sprzętu audio-wideo, tam gdzie się coś ciekawego pojawiło, robiłem zdjęcia. W sumie, jeśli miałbym opisać to jednym słowem, to z pewnością było by to : 4K.
Więc zapraszam na fotorelację z tej jednej z ważniejszych imprez roku.

Witamy w Berlinie. Pierwsze wolne miejsce parkingowe - według GPS 800metrów od targów.

Doszliśmy, i pierwsze co zobaczyliśmy, to TCL :

Pierwszy, z naprawdę wielu 110" telewizorów na targach.

A poniżej - 3d bez okularów. Niestety żałosnej jakości.

Zaraz po TCL, mieliśmy Toshibę

Spodziewałem się tutaj więcej. Telewizory które były pokazane może i zachwyciły jakością, natomiast nie było przepychu, do jakiego nas już takie targi przyzwyczaiły. Najciekawszym punktem na stanowiskach Toshiby było to, gdzie rozdawano darmowe etui na laptop / tablet (po całych targach ludzie z tym chodzili :P ).

A co dalej? Bezpośrednio wchodzimy do Philipsa.

U Philipsa o dziwo to nie ambilight, nie 4k robiło największe wrażenie.
Zdecydowanie najwięcej osób oglądało serię PDL - Design Line.

Na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Telewizor wygląda GENIALNIE. Świetna robota Philips

Po Philipsie całkiem sporą halę wynajął raczej mało popularny w Polsce Grundig

A zaraz po tym, cała hala "chińczyków".

O dziwo dość dobre wrażenie zrobiło Hinense

W tym z 3d bez okularów, które nawet dało się oglądać bez bólu głowy po 10sekundach

A tutaj pierwszy na dzisiaj OLED

Kolejna hala wygląda już natomiast bardziej znajomo!

Jesteśmy już przy Panasonicu.

Nie ma to jak tablecik 20" 4k

Czy tam aby na pewno są piksele?

Panasonic pokazał sporo 4k, łącznie z różnicą pomiędzy 30fps a 60fps. Do grania - bomba.

Potem zabłądziłem w sprzęcie AGD, ale jedno zdjęcie się z tego zachowało :P

Wracając przez Yamahę

Przybyliśmy do Samsunga

Wykrzywiony OLED. Może być, ale niewiele się to różni od płaskich telewizorów.
Ogólnie samsung postawił głównie na sprzęt mobilny - galaxy note 3 zajmował masę miejsca, i był najbardziej oblegany. Gdzieś na końcu było trochę tv, niektóre całkiem sporych rozmiarów, ale ogólnie samsung jakby w ogóle nie czuł się specjalnie pewny w tej dziedzinie.

Znaleźliśmy także LG na targach. Z chyba jedną z największych hal

A tutaj telewizor laserowy. Przy takim oświetleniu furury nie zrobi, ale przy całkowitej ciemności spodziewam się ze byłby lepszy niż jakikolwiek projektor na rynku.

Jakiś tablecik nawet LG pokazał.

LG pokazał OLEDy, 4k, ogólnie postawili na rozmach i się im udało. Natomiast muszą popracować jeszcze nie tylko nad cyferkami, ale także nad jakością obrazu. Na większości prezentacji, widoczne było smużenie! Albo wielkie nieprzygotowanie, albo sporo pracy przed inżynierami.

Po drodze było stanowisko Vestela, ale jakoś tak chyba zdjęć zapomniałem porobić :P Nic w sumie godnego uwagi nie było

Co my tu mamy
Sony!

Wykrzywione telewizorki, 4k w bardziej przystępnej cenie, ale bez żadnej niespodzianki. Tutaj jeśli chodzi o rozmach - było podobnie jak na Toshibie. Prezentowali jakość na tym co mają, a nie gigantyczne prototypy nie na sprzedaż.

Sharp także się znalazł. Na bardzo malutkim stanowisku, mniejszym niż niektórych firm typu Hinense...
Poza tym - ich 90" trochę bladła przy 110" konkurencji. Co prawda Sharp jest w sprzedaży, a tamte 110 to na zamówienie pewnie w okolicach miliona $, ale jednak dla oglądających stanowisko Sharpa raczej nie było zbyt ciekawe.

Ale to co dla nas najważniejsze - Sharp pokazał także genialną jakość, włącznie z nowymi Quattronami.

Ogólnie targi jednak przeszły bez jakiejś tam rewelacji.
Wszystko było dobre, ale żeby gęba się sama otwierała z wrażenia - niestety tego zabrakło.
Przekonałem się także że póki co OLEDy to droga do nikąd, gdyż już technologia LED jest w stanie osiągnąć podobną jakość. Więc albo ceny zdecydowanie w dół, albo nie wróżę wielkiego rozkwitu w najbliższych latach.
Niemal brak jakichkolwiek prezentacji 3d - jak dla mnie i dobrze. To wszyscy już maja w domach, więc nie po to się jedzie na targi obecnie żeby sobie 3d oglądać

Tak czy siak - jeśli ktoś ma jakieś pytania, sugestie, lub prośby o lepszą jakość zdjęć - jestem do dyspozycji.

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
10-09-2013, 15:06
Domyślnie

Dzieki Karpaj, dobra robota.
Bawiles sie moze tym tabletem 4K 20"?

Moja galeria: 1 2
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
Wspiera forum

10-09-2013, 15:42
Domyślnie

Dosłownie parę sekund, reakcja na dotyk dobra, bardzo fajne kolory twarzy tej pani, dość dobre kąty boczne. Wagi nie znam, bo nie ruszałem (choć nikogo w koszulce Panasonica nie widziałem w okolicach, ale po prostu był tłok, bo obok było parę sporych ekranów 4k oraz

Zapomniałem o tym zdjęciu, a miało też być w relacji :P

Full HD

Meldunek: Nov 2012

11-09-2013, 22:36
Domyślnie

Dzięki Karpaj. Miło sie ogląda taka fotorelacje.
Odpowiedź z Cytatem
omot jest offline
Klub HDTV.com.pl

12-09-2013, 19:45
Domyślnie

W nawiazaniu do ostatniej fotki, wszystko pieknie, ale mogli sie juz pokusic o wiekszy tv, domyslam sie ze Panasonic, nie mial zadnego kolosa do zaprezentowania?

Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
Wspiera forum

12-09-2013, 19:48
Domyślnie

Dokładnie, chyba największy Panasonic miał 65", zarówno w plaźmie jak i ledzie (gdzieś chyba była stara plazma Panasonica 121", ale na prezentacji zupełnie innej firmy i nie zrobiłem zdjęcia).
Jednak siedząc w kabinie, jakieś 2metry od ekranu dało się pewnie wczuć w grę, zwłaszcza przy 4k 60hz :P

12-09-2013, 19:54
Domyślnie

W takim aucie, to ja bym sie wczul patrzac na 32" crt
Btw. Szkoda ze nie umiesciles relacji (takze) w newsach, przynajmniej czesc fotek, z przekierowaniem tutaj. Tam zdecydowanie wiecej osob zaglada.

Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
reklama

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania