"Life" (2017)

zgred72

New member
Life.jpg


Drugi mój seans po nabyciu filmu na blu. Parę spostrzeżeń na gorąco po seansie. ;)
Film “Life” budzi mieszane uczucia. To solidnie wykonany survival-horror w kosmosie, wizualna i
tematyczna mieszanka takich produkcji jak “Grawitacja”, “Obcy”, “Prometeusz” czy nawet “Coś”.

Do plusów filmu należy zaliczyć świetną muzykę autorstwa Jona Ekstranda, doskonale dopasowaną do kosmicznych kadrów, idealnie wkomponowaną w akcję, potęgującą wizualne doznania widza. Dobrą stroną “Life” są również wspomniane wrażenia wizualne, kosmos, szczegółowe oddanie wnętrza stacji orbitalnej oraz udane odwzorowanie próżni i zachowania ciał stałych przy braku oddziaływania grawitacji.
Minusem jest marne rozpisanie postaci. Scenarzyści nie mieli dobrego pomysłu ma wykorzystanie ogromnego potencjału zatrudnionych aktorów. Można zastanawiać się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby współpraca z mniej znanymi twarzami. W efekcie Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds i Jake Gyllenhaal, nie mają sposobności na zabłyśnięcie swoim talentem.
Głośniki efektowe maja co robić a i subwoofer plumka sobie ładnie i konkretnie :)
Na płycie mamy :
DTS-HD Master Audio 7.1 angielski
Dolby Digital 5.1 polski (lektor) i inne.
Film potrafi utrzymać w napięciu w wielu scenach i przez całkiem sporą część trwania filmu, zwłaszcza w jego drugiej części.Na pewno na nim nie usypiałem ;)
Film mi się podobał, nie jest może jakoś super odkrywczy i nie wprowadza jakiś super nowości do tego tematu ale dla fanów SF pozycja do obejrzenia.Film oczywiście wskoczył na półkę ;)
6/10
Trailer:https://www.youtube.com/watch?v=LeLsJfGmY_Y
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale ja nigdy nie ukrywałem że obraz i dźwięk to dla mnie jest istotny aspekt :- ) a tym bardziej jak płacę za film.. więc i wymagam..
 
Do góry