Ex_Machina (2015)

zgred72

New member
d3203582ff.jpg

reżyseria:Alex Garland
1 godz. 48 min.
PRODUKCJA: USA, WIELKA BRYTANIA 2015
GATUNEK: Thriller, Sci-Fi
SCENARIUSZ: Alex Garland
REŻYSERIA: Alex Garland
OBSADA: Alicia Vikander, Domhnall Gleeson, Oscar Isaac, Sonoya Mizuno, Corey Johnson
NOŚNIK: 1 płyta Blu-ray

DTS- HD MA, DTS DIGITAL SURROUND, DOLBY DIGITAL
OBRAZ 1080p, 2.40:1 Letterbox
DŹWIĘK Angielski DTS HD 5.1, pOLSKI DD 5.1 i inne
NAPISY Polski, Angielski i inne
Materiały Dodatkowe - Historia, Obsada, Projektowanie, Tworzenie AVA, Test Turinga
Dystrybutor: Filmostrada Sp z.o.o

Pierwsze co zaskakuje po włożeniu płyty do odtwarzacza to.... DŹWIĘK!!
DTS HD MA, robi swoje.Bardzo przejrzysty, "czysty" " szeroki" i mocny.
A film...mhmm.
Dużo przemawia za tym filmem.
Warto docenić świetne zdjęcia, robione w bardzo trudnych warunkach, wymagających od operatora talentu i precyzji. W większości scen dominują powierzchnie przejrzyste lub/i odbijające obraz. To samo dotyczy efektów - animowanie pół-przejrzystej, pół metalowej bohaterki (i to za szybami lub w odbiciu) jest znacznie trudniejsze, niż animowanie jakiegoś Lodowego (czy Ognistego) Giganta.
Sama scenografia też zasługuje na wielka pochwałę - futurystyczna budowla w stylu szkło, beton, aluminium wkomponowana w krajobraz dzikiej przyrody robi doskonałe wrażenie (a niesie też swoje znaczenia).
Film jest ascetyczny, ale ten minimalizm nie wynika z braku środków (nikt nie "sprzedaje" nam tandety i "wynalazków) to efekt świadomego samoograniczenia się twórców, którzy uzyskują znaczące walory artystyczne.
Fabuła też jest tylko pozornie prosta, a akcja - pozornie powolna. Uwaga widza i jego zainteresowanie utrzymywane są nieustannie na wysokim poziomie, czemu służy oszczędne dawkowanie informacji i umiejętne podtrzymywanie nastroju tajemniczości oraz subtelnie przemycanej, nieokreślonej, grozy.
Jeśli idzie o budowę postaci i aktorstwo, to najbardziej podobał mi się Oscar Isaac w roli "szalonego naukowca" - ta kreacja jest świeża i niebanalna, daleka od łatwego stereotypu, nawet - zaskakująca (tak jak sama posiadłość Nathana, która świetnie go dookreśla).
Obraz 8/10
Dźwięk 10/10
Film 7,5/10
Polecam.
image.jpg

24DEA42E00000578-2918136-image-a-80_1421767408884.jpg

ex-machina.png
 

bubafat

Active member
Bez reklam
d3203582ff.jpg


Pierwsze co zaskakuje po włożeniu płyty do odtwarzacza to.... DŹWIĘK!!
DTS HD MA, robi swoje.Bardzo przejrzysty, "czysty" " szeroki" i mocny.
A film...mhmm.
Dużo przemawia za tym filmem.
Warto docenić świetne zdjęcia, robione w bardzo trudnych warunkach, wymagających od operatora talentu i precyzji. W większości scen dominują powierzchnie przejrzyste lub/i odbijające obraz. To samo dotyczy efektów - animowanie pół-przejrzystej, pół metalowej bohaterki (i to za szybami lub w odbiciu) jest znacznie trudniejsze, niż animowanie jakiegoś Lodowego (czy Ognistego) Giganta.
Sama scenografia też zasługuje na wielka pochwałę - futurystyczna budowla w stylu szkło, beton, aluminium wkomponowana w krajobraz dzikiej przyrody robi doskonałe wrażenie (a niesie też swoje znaczenia).

Obraz 8/10
Dźwięk 10/10
Film 7,5/10
Ja tam jakis powalajacych zdjec nie dostrzeglem. Przede wszystkim nie nazwalbym warunkow filmowania trudnymi, bo mamy praktycznie non stop sceny statyczne w pelni kontrolowanym, sztucznym oswietleniu. Umowmy sie jednak, ze roznice w ocenie, wynikaja z innego spojrzenia na kwestie tego, co jest maestria sztuki opoeratorskiej, czy magią obrazu. Natomiast 10 pkt za dzwiek, to imho bardzo kontrowersyjna nota. Wg mnie ani mix nie przykuwa uwagi jakims specjalnymi walorami, ani jakosc dzwieku tez nie jest z gornej polki (ogladalem 2 x wydanie USA DTS;X).
Film mi sie podobal i choc nie dorownuje on "Her", przyznaje mu tak samo mocna 8, ze wzgledu na opisywana tematyke i z racji mizerii dzisiejszych filmow sci-fi, bez watpienia jest to pozycja godna wyroznienia.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Muszę przyznać, że mnie film również nie porwał i nie dostrzegam fenomenu.
Ostatnio odświeżyłem sobie Elizjum i to mnie kręci.
Sceny z pociskami wybuchającymi przed celem i fala, która rozrywa przeciwnika dla mnie wymiatają :)
 

zgred72

New member
Ja tam jakis powalajacych zdjec nie dostrzeglem. Przede wszystkim nie nazwalbym warunkow filmowania trudnymi, bo mamy praktycznie non stop sceny statyczne w pelni kontrolowanym, sztucznym oswietleniu. Umowmy sie jednak, ze roznice w ocenie, wynikaja z innego spojrzenia na kwestie tego, co jest maestria sztuki opoeratorskiej, czy magią obrazu. Natomiast 10 pkt za dzwiek, to imho bardzo kontrowersyjna nota. Wg mnie ani mix nie przykuwa uwagi jakims specjalnymi walorami, ani jakosc dzwieku tez nie jest z gornej polki (ogladalem 2 x wydanie USA DTS;X).
Film mi sie podobal i choc nie dorownuje on "Her", przyznaje mu tak samo mocna 8, ze wzgledu na opisywana tematyke i z racji mizerii dzisiejszych filmow sci-fi, bez watpienia jest to pozycja godna wyroznienia.

No własnie, dobrych filmów S/F, jak na lekarstwo..ale raz po raz pojawia się światełko w tunelu :)
Chciałem też odgrzać ten temat i mam nadzieje,ze ktoś jeszcze wrzuci jakies ciekawe recenzje filmów godnych kupna i obejrzenia ;)
Pozdrawiam.
 
R

Repugnant.

Guest
dolacze sie z opinia ze ex machina specjalnie nie powala ale wypada ja zobaczyc:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dolacze sie z opinia ze ex machina specjalnie nie powala ale wypada ja zobaczyc:)
Podobne mam zdanie ,a dźwiękowo jest wiele wiele dużo lepszych filmów..

Pantonima Tobie czy mi nie musi pasować ale Koledze pasuje postanowił założyć nowy temat i tyle - jego sprawa - dajmy żyć ludziom :)
 

DrWredman

Active member
Mnie film, też się podobał. Może bardziej wczułem się w fabułę i nie zauważyłem specjalnych efektów dźwiękowych. Osobiście lubię takie klimaty, choć film trochę przewidywalny. Jeśli chodzi o sztuczną inteligencję to chyba najlepszy był AI z 2001 roku.
 

zgred72

New member
Panowie, bardziej chodziło mi o rozruszanie tematu i sprowokowanie do powstawania postów o ciekawych filmowych pozycjach na blu ray`u. :)
Jeśli chodzi o Blu Ray jestem nowicjuszem , kompletuję dopiero kolekcję i generalnie każdy film, który oglądam jest dla mnie świętem :D
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
już jest taki temat ... po co powielać ?? Pantomima ma racje, burdel się tylko robi

Sam film jest ciekawy, jest inny, jest zaskakujący tak samo jak The Signal ;P
 
Do góry