Przełęcz ocalonych (2016)

DrWredman

Active member
Dawno nie przeżyłem takich emocji podczas seansu. Film zrobiony perfekcyjnie pod względem fabuły, dźwięku i efektów. Dla mnie pozycja obowiązkowa na półce każdego kinomaniaka. Cały czas myślami jestem z Doosem. Gdyby nie to, że film jest oparty na faktach pewnie większość by pomyślała, że to niemożliwe, a jednak wiara góry przenosi.
Rola ojca Desmona, w którą wcielił się pewien pan z Matrixa, rewelacyjna. Niby wątek poboczny, ale jakże ważny. Ciekawe ile razy jeszcze obejrzę ten film ;)
Nie oglądałem jeszcze materiałów dodatkowych, ale jeśli tam nie znajdę potwierdzenia, że scena z przyniesieniem Biblii w końcówce filmu jest prawdziwa, to śmiem przypuszczać, że tak było naprawdę.

Ps. Dlaczego ten wątek (Recenzje BluRay) jest olewany. Wszystkie recenzje wrzucacie do jedego wora i przepadają. Piszcie tutaj.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko o tym filmie napisaliśmy i nie były wielce pochlebne, ale warto obejrzeć.
; )
 

malin1976

Member
Film fantastyczny . Z tych niewiarygodnych a jednak na faktach hehe . Przypomina mi się film Wyścig ten o Laudzie i Huncie i komentarze typu : przecież oni nie mogli pojechać w takim deszczu - takie zawody się odwołuje - a pod komentem link do wyścigu i warunki jeszcze gorsze niż na filmie :) Fanom Szybkich i wściekłych czy strzelanek z Denzelem nie podejdzie .
 

DrWredman

Active member
Wszystko o tym filmie napisaliśmy i nie były wielce pochlebne, ale warto obejrzeć.
; )

Dla mnie szacun za ilość detali, które włożyli w efekty specjalne pojedynczych strzałów w hełmy, głowy, torsy, nogi, ręce itd.
Pewnie, że można się doszukać wielu scen typowo pod publiczkę, np. przeciąganie ostatniego rannego jak na latającym dywanie ;). Scena niczym z Bonda, ale całościowo film dla mnie - super.
Bije się z myślami co teraz jest dla mnie TOP1 z filmów wojennych, Furia czy Przełęcz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie Furia dużo słabsza.. ale to kwestia gustu.. :- ) Mi Przełęcz się podobała..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przynajmniej jest Pitt któremu nie brakuje piątej klepki, bo Garfield tak własnie grał, a do połowu to już mamy typową telenowele.
To mi się zupełnie nie podobało.
Trudno porównywać te dwa filmy, ale mi zapadła w pamięci świetna scena z Furii - ta w kamienicy.
Na pewno te dwie pozycje warto obejrzeć, a już na pewno na KD.
Jeżeli tak, to trzeba jeszcze dodać Szeregowca czy nawet Złoto dla zuchwałych ;)
 

malin1976

Member
Top 5 wojennych dla mnie na dziś to : Szeregowiec Ryan , Pluton , Full Metal Jacket , Przełęcz ocalonych i Łowca jeleni . Kolejność przypadkowa .
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Przelecz fajna, podobala mi sie bardzo, chociaz koncowka przekolorowana ale i tak super. Jako calosciowo odemnie 7,5 pkt.

Jeszcze chiciory to o jeden most za daleko oraz film o rosyjskim snajperze (na koncu zmagal sie z niemieckim snajperem) nie pamietan tytulu ale dziesiatki razy w tv ogladaldm.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jak dla mnie, jeden z obowiązkowych tytułów, to "Helikopter w ogniu" i "Czerwony Baron".
 

bokciu

Banned
Film fantastyczny . Z tych niewiarygodnych a jednak na faktach hehe . Przypomina mi się film Wyścig ten o Laudzie i Huncie i komentarze typu : przecież oni nie mogli pojechać w takim deszczu - takie zawody się odwołuje - a pod komentem link do wyścigu i warunki jeszcze gorsze niż na filmie :) Fanom Szybkich i wściekłych czy strzelanek z Denzelem nie podejdzie .

"Wyścig" - potwierdzam, bardzo dobry. Rewelacyjny Bruhl...
 
Do góry