Witam z Łodzi

Signum75

New member
Ampli praktycznie już wybrany - Yamaha 773 albo 771

Kwestia głośników nadal otwarta - na początek parka niezbyt dużych podłogowych z budżetem około 2000.

Zastosowania: głównie TV, reszta to BR/DVD - jakieś 20%, muzyka (cicho) - 20%, Forza - 10%
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ampli praktycznie już wybrany - Yamaha 773 albo 771

Kwestia głośników nadal otwarta - na początek parka niezbyt dużych podłogowych z budżetem około 2000.

Zastosowania: głównie TV, reszta to BR/DVD - jakieś 20%, muzyka (cicho) - 20%, Forza - 10%

To zależy co rozumiesz przez "Niezbyt duże"? Chodzi o wysokość? Napisz jeszcze jaki masz metraż?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
raczej szerokość/głębokość
sprzęt będzie grał na 20m2

Póki co myślę głównie o oli30

Do dość mocnego grania w kinie/stereo trzeba by myśleć o Oli 40, ale jest kilka osób co na większym metrażu od Twojego mają 30-tki i są zadowoleni. To zależy jak głośno i z jakim basem lubisz słuchać. Oli grają naprawdę ok.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
jak najmniejsza - 600?

Hmmm, nie szkoda Ci kupować fajnych kolumn a do tego tak mizerny sub? Na coś konkretnego trzeba liczyć te ponad 1k. W tej cenie to ewentualnie jakaś Koda SW-1000. Na Allegro masz za 900zł Jamo sub 300, lub możesz poszukac jak Ci się uda Jamo sub 250, powinien byc ciut tańszy. Ja bym dozbierał na coś lepszego. Masz dość dobrej klasy ampli i kolumny, więc szkoda kupować najtańsze basowe pudło:) Jak bym ja kupował to coś pokroju JBL ES 150 lub 250 (mocarz). Te Jamo też nie są tragiczne, możesz pomyśleć żeby te 300zł dołożyć. Sub w kinie to podstawa i to on daje najwięcej radości, więc nie ma co na nim oszczędzać.
 

Signum75

New member
Krzysiek, na sub'a nie chcę wydawać fortuny (jak każdy ;) ). Zobaczę jak się będzie sprawował zestaw bez sub'a i ile w tym stanie wytrzymam (oby jak najdłużej, żebym zdążył spokojnie odłożyć kaskę)

Witam rodaka z Łodzi. Ja tez akurat zmieniam ampli ;) Reszte juz mam. I na 90% bedzie to yamaha.

Witaj :)
a co masz ? ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzysiek, na sub'a nie chcę wydawać fortuny (jak każdy ;) ). Zobaczę jak się będzie sprawował zestaw bez sub'a i ile w tym stanie wytrzymam (oby jak najdłużej, żebym zdążył spokojnie odłożyć kaskę)

Ja to rozumiem:) Ja też bym wolał wydać na zestaw audio 2k, a nie 8k. Ale jak ogólnie wiadomo cena idzie po części z jakością. Sub jest bardzo ważny, bo jak kupi się kiepski co tylko dudni, to żadne przestawianie ci nie pomoże i po prostu będzie jedno wielkie dudnienie i buczenie. Z tanich może jeszcze Koda, a do twojego salonu to poniżej tych Jamo czy JBL bym nie schodził. Kiepski sub po prostu popsuje cały dobry efekt, co wytworzą dobre kolumny i ampli. Jak piszesz, wstrzymaj sie i dozbieraj, a zobaczysz że było warto. Na początku zanim poustawiasz zestaw, skonfigurujesz i minie pierwszy efekt WOW to zdążysz dozbierać:) Jak pisaliśmy do twojego salonu były by lepsze Oli 40, więc kupując 30-tki chociaż subwoofer kup dobry żeby wspomóc te fronty w dolnych rejestrach.
 

Signum75

New member
oli 40 za duże - nie będą pasowały do reszty wystroju.

Co do subwoofera, to byle nie był gorszy od tego co mam aktualnie w Z-5500
 
Do góry