Za późno tu trafiłam :(

Kamilka234

New member
Witam, mam problem ponieważ w 2008 roku 30.10 kupiłam plazmę TH-42PX-8EC, po 2 latach i miesiącu zepsuła się i koszt naprawy modulu, który PRAWDOPODOBNIE jest zepsuty (LSEP 1260EEHB) kosztuje minimum 800zł plus koszt naprawy to około 1000 zł !!
Kupiłam go ze względu na komfort obrazu, jak również zasugerwałam się sporą obniżką w media markt, jednak nie zapoznałam się ze szczegółami tych oto telewizorów, pierwszy raz popełniam tak głupi błąd i nie mogę sobie go wybaczyć tym bardziej, ze jestem narażona na straszliwe koszta, gdzie do sumy naprawy mogłabym dodać 300 zł i posiadać super 32 calowego LCD-eka za 1300 zł.
Nawet gdybym zdecydowała się na kolejny telewizor, to co zrobić z tym? na złom go wywalić ?
Bardzo proszę o pomoc, bo kompletnie nie wiem co robić.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
Mam wyrzucić telewizor po 2 latach użytkowania, którego koszt wyniósł mnie po wielkich obniżkach 3 tyś ??
no a co z nim innego zrobić,dodając 1800zł za naprawę to cię wyjdzie 4800zł,za dwujkę już można kupić ładny tv (ewentualnie możesz wrzucić na allegro jako uszkodzony-może pójdzie w jakiejś dobrej cenie na części)
 

Klisman1987

New member
Jeśli nie chcesz wydać ok 1 tys zł na naprawę to pozostaje wynieść go na śmietnik i iść kupić nowy. Ewentualnie poszukać jakiegoś "jelenia" który będzie chciał kupić za kilka stówek ten uszkodzony.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Panasonic nie jest ani bardziej ani mniej awaryjny od innych. Gdybyś wiedziała ile jest reklamacji na Samsunga i Lg. To na pocieszenie a konkretnie poszukaj punktu naprawy nieautoryzowanego. Serwisy idą na łatwiznę i potrafią wymienić połowę elektroniki nie masz już nic do stracenia.
 

Kamilka234

New member
Wcześniej miałam starą landare i oddałam ją mamie i do dzisiaj pięknie odbiera, co jest z tymi plazmami ?
Z telewizorem byłam w serwisie nieautoryzowanym dlatego pan nawet nie policzył za przegląd.
Pewnie w autoryzowanym zapłaciłabym z 1500 za tą usługę ;/
A można kupić używany taki moduł na allegro i wstawić go u serwisanta ?
 

LUPO78

Banned
Wcześniej miałam starą landare i oddałam ją mamie i do dzisiaj pięknie odbiera, co jest z tymi plazmami ?
Z telewizorem byłam w serwisie nieautoryzowanym dlatego pan nawet nie policzył za przegląd.
Pewnie w autoryzowanym zapłaciłabym z 1500 za tą usługę ;/
A można kupić używany taki moduł na allegro i wstawić go u serwisanta ?
wątpliwa sprawa,jeszcze tym bardziej jak piszesz że prawdopodobnie to ten moduł też nie ma pewności,że to akurat to
 
Ostatnia edycja:

Kamilka234

New member
Znalazłam ten moduł, koszt jego to 70 dolarów czyli wychodzi ok 250 zł, to co serwisy biorą ponad 1000zł za naprawę ?
W innym sklepie kosztuje inaczej, więc się można pogubić, jednak podzwonić i popytać można, ale przyznam że jestem zagubiona trochę w tym temacie :(
 
Ostatnia edycja:

Kamilka234

New member
Niestety paragon okazał się nieczytelny w związku z tym nie mogli przyjąć reklamacji, pojechałam do punktu gdzie kupiłam plazm, pani przyciemniła paragon i okazało się, ze jest 2 miesiące po gwarancji :((
Koszt naprawy około 1000zł :(((((
 

JackS.

New member
Bez reklam
Niestety paragon okazał się nieczytelny w związku z tym nie mogli przyjąć reklamacji, pojechałam do punktu gdzie kupiłam plazm, pani przyciemniła paragon i okazało się, ze jest 2 miesiące po gwarancji :((
Koszt naprawy około 1000zł :(((((
Ten moduł, który masz podobno uszkodzony, to płytka zasilacza, coś takiego. Najprawdopodobniej poleciał na niej jakiś triak lub tranzystor, którego koszt nie przekracza kilku złotych. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat każdy lepszy serwis RTV radził sobie z tego typu usterkami modułów zasilania telewizorów CRT, wymieniając uszkodzony element w domu klienta, kasując go za to na kwotę gdzieś między 50 a 200 zł. Czy już faktycznie wymarli ostatni znający się na elektronice serwisowcy? Zostali tylko zmieniacze modułów? Podzwoń po różnych serwisach, może jakiś przeżył...
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Ten moduł, który masz podobno uszkodzony, to płytka zasilacza, coś takiego. Najprawdopodobniej poleciał na niej jakiś triak lub tranzystor, którego koszt nie przekracza kilku złotych. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat każdy lepszy serwis RTV radził sobie z tego typu usterkami modułów zasilania telewizorów CRT, wymieniając uszkodzony element w domu klienta, kasując go za to na kwotę gdzieś między 50 a 200 zł. Czy już faktycznie wymarli ostatni znający się na elektronice serwisowcy? Zostali tylko zmieniacze modułów? Podzwoń po różnych serwisach, może jakiś przeżył...

Kilku zostało ale komu się chce dzisiaj bawić w grzebaninę poprostu musisz znaleść dinozaura.
 
Do góry