Onkyo 656

Rysiu36

New member
Podłączenie Onkyo 656 z TV. Pomocy.

Witam wszystkich. Nawet nie wiem od czego zaczac. Jestem pierwszy raz na takim forum wiec proszę o wyrozumiałość. Kupilem sobie amplituner Onkyo tx nr 656. Mam tez nowy telewizor samsung ue55ku6400. Teraz jestem na etapie kupna glosnikow. Wybor padł na Heco music style900. Powiedzmy ze zestaw jest kompletny,natomiast mam duzy problem z podłączeniem tego. Nie ukrywam,nie jestem specem w tych sprawach dlatego prosze o pomoc. Mam cyfrowy polsat. Podlaczylem dekoder z amplitunerem kablem hdmi i z ampltunera do telewizora takim samym kablem. Dzwiek jest,niby wszystko jest ok. Ale gdy chce wejsc w aplikacje w telewizorze jak np you tube to juz dzwieku nie ma. Drapie sie po glowie od dwoch dni. :niewiem: pomozcie jak to zrobic zeby to zagralo bo ja juz nie wiem . Moze to wina kabla hdmi. A moze cos zle podlaczylem.:niewiem:
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Czesc
Kabel HDMI z amplitunera powinien być wpięty do wejscia w TV z oznaczeniem ARC. Jest to tzw kanał zwrotny audio, który wlasnie z TV przkazuje dzwiek do amplitunera.
 

DrWredman

Active member
Jest podłączone pod ARC i nadal dźwięku z youtube nie ma.

Po kolei:
Czy jesteś pewien, że Twój kabel HDMI obsługuje funkcję ARC?
Sprawdz w ustawieniach TV czy masz możliwość włączenia lub wyłączenia funkcji ARC.
Ewentualnie sprawdź czy jest możliwość przekierowania dźwięku bo możliwe, że masz przekierowane audio na wyjście optyczne albo głośniki TV. Ostatecznie możesz je wykorzystać jeśli z HDMI nadal będziesz miał problemy.
Podobnie w Amplitunerze, sprawdz czy trzeba coś aktywować. Najlepiej w instrukcji.
Niedawno miałem Onkyo 646 i ARC śmigało bez problemu. Niestety nie pamiętam dokładnych ustawień.

Koledzy z Onkyo 646 i 656 pomóżcie Ryśkowi.
 

slawkor

Member
Bez reklam
W opcjach amplitunera ustaw sobie arc enable.
Kabel HDMI jakikolwiek obsługujący ARC , może być od 1.4 wzwyż.
Podłaczasz w tv do HDMI ARC i w ampli HDMI ARC out main.
W tv ustawiasz Anynet na on.
 

Rysiu36

New member
Wlasnie zakladam buty i lece do sklepu po kabel HDMI z ARC bo nie mam zadnej pewnosci czy ten moj taki właśnie jest. Kupie,podlacze i sie odezwe. Poki co dzieki bardzo za pomoc
 

Rysiu36

New member
Serdeczne dzieki za pomoc. Az wstyd ze zajelo mi to dwa dni :) kupilem kabel firmy Arkas gold line za 100 zl. Ale tez znalazłem w domu kabel za ktory zaplacilem 20 zl i tez smiga. Wiec mam pytanie. Czy jest sens przeplacac bo jakos nie specjalnie czuje roznice. Ale moze sie myle. Prosze o porade
 

DrWredman

Active member
Serdeczne dzieki za pomoc. Az wstyd ze zajelo mi to dwa dni :) kupilem kabel firmy Arkas gold line za 100 zl. Ale tez znalazłem w domu kabel za ktory zaplacilem 20 zl i tez smiga. Wiec mam pytanie. Czy jest sens przeplacac bo jakos nie specjalnie czuje roznice. Ale moze sie myle. Prosze o porade

Jesli nie widzisz różnicy w jakości obrazu,
Jeśli działają funkcje CEC czyli sterowanie np. głośnością pilotem od TV,
I jeśli nie bedziesz korzystał z HDR,
to mozesz zostawić tańszy kabelek ;)
 

Rysiu36

New member
Panowie a jak mozna sluchac stacji radiowych z calego swiata? Bo ja z techniką jestem trochę na bakier poprostu wpisac radia Internetowe w przegladarce i to wszystko?
 
Do góry