No jestem:)

wydrys

New member
Na forum od dłuższego czasu. Alem zielony, znaczy niebieski;) A niebieski dlatego, że przymierzam się do kupna TV. I powiem szczerze, że zgłupiałem - bo chcę 4K 55 cali tak do 4000 zł i byłem prawie przekonany do Samsunga UE55JU6800, ale zacząłem przeglądać forum i zastanawiam się teraz też na Philipsem 55PUS6561 no i jeszcze ktoś mi ćwieka zabił TCL U58S7806S, z tym że opinie na temat tego ostatniego są podzielone - jedni są zachwyceni inni wręcz plują i tak naprawdę nie wiem które z tych opinii są wiarygodne. A Wy który model byście polecali? Jeśli post nie na temat i nie tutaj, to zrugać mnie proszę :)
 

Waldorff

Member
Zastanów się czy rzeczywiście tak bardzo potrzebne jest Ci 4K, skoro cały czas są jeszcze problemy, aby większość stacji nadawała w "zwykłym" FHD, a nawet jak nadają to (zależy od stacji) jest to interpolowany SD do HD. Z tego co czytałem o Samsungu JU6800 to montują w nim kiepskie matryce na dodatek "niesamsungowe", co krótko mówiąc jest zwykłym oszustwem skoro producent w tym samym modelu tv potrafi montować panele od kilku producentów i o zupełnie innych parametrach. Jeśli chodzi o obsługę multimediów to jednak cały czas Samsung w tym przoduje, chociaż już nie w takim stopniu jak to było jeszcze kilka lat temu. Jeśli to ja miałbym wybierać to celowałbym jednak w FullHD z dobrą matrycą.
 

Waldorff

Member
Samsung UE55J6200 (należałoby przyjrzeć się czy tv przypadkiem od nowości nie posiada bad pixeli)

Sony KDL-55W809 (Android, na początku bardzo problematyczny, teraz trochę okiełznany)


I gdyby nie duże prawdopodobieństwo wystąpienia po jakimś czasie plam na matrycy :

Samsung 55h6400 - model z 2014 roku, ale cały czas niezły telewizor.

I tak w każdym wypadku najlepiej sprawdzić tv w sklepie albo kupić przez net, bo przynajmniej jest opcja zwrotu jak przytrafi się jakiś makabryczny banding albo inne cuda. Jest jeszcze sporo innych modeli, ale ja na przykład skupiłbym się na tych.
 

wydrys

New member
Dzięki za wskazówki. A tak z innej beczki - to że jestem niebieski uprawnia do darmowej kalibracji? A jak się to odbywa? Dostaję wskazówki na priva?
 

collider

New member
Bez reklam
Dzięki Waldorfie, w tej sytuacji - co proponujesz Full HD z dobrą matrycą 55 cali?

Na ile lat planujesz kupic telewizor? Bo jak na wiecej niz 3 to bierz 4K i sie nawet nie zastanawiaj. Zreszta obecnie i tak bardziej oplaca sie zakup telewizora 4K. Graja tak samo dobrze jak FHD a do tego daja mozliwosc rozkoszowania sie materialami UHD. Zrob to samo na Full HD? ;).
 

Waldorff

Member
Ja jednak bym się zastanowił :D Jeśli ma się dostęp do dużej bazy materiałów w 4K to tak, ale dla obejrzenia od święta jakiegoś dema w 4K to wg. nie warto. Co innego jeśli posiadasz coś pokroju GTX 1080 i będziesz używał TV jako monitor w natywnej rozdzielczości to jak najbardziej polecam, do naszych platform cyfrowych, gdzie najlepsze co mogą na razie zaoferować to FHD, nie. Wybór należy do Ciebie.
 

collider

New member
Bez reklam
Powiedz mi kolego co ma telewizor FHD czego nie ma UHD? Dodatkowo telewizory 4K potrafia fajnie skalowac materialy FHD. Juz za chwile beda rowniez konsole UHD itd. Nie ma sensu zakup odbiornika z przestarzala technologia.
 

Waldorff

Member
Nie rozchodzi się o to co ma, a czego nie ma... Rozchodzi się głównie o to, że wg. mnie kanały nadające w 4K nie pojawią się u Nas za szybko, skoro nawet teraz nie potrafią w większości nadawać w "normalnym" FullHD. A jeśli tak będzie, to po co skalować sygnał FHD do UHD, tracąc przy tym na jakości, skoro można oglądać w natywnej??
Chyba, że dla samej radochy posiadania tv UHD i okazjonalnego wyświetlenia czegoś w 4K, to wtedy tak.

Odnośnie konsol to chyba masz na myśli zapowiadaną konsolę Microsoftu. Patrząc na jej prawdopodobne parametry jest możliwość, że poradzi sobie z 4K. Nie liczyłbym na to samo w zmodernizowanym Playstation, który ma się pojawić. Z 4K poradzi sobie chyba tylko w przypadku odtwarzania materiałów video, z grami po tym lekkim tuningu podzespołów na pewno nie, a już na pewnie nie w grywalnych 30/60 FPS.
 

collider

New member
Bez reklam
Nie przekonasz mnie do brniecia w technologie FHD i mam nadzieje ze nie nabierzesz ;) na to innych zainteresowanych tematem. Jak pisalem i zacytuje to po raz drugi:
"Co ma telewizor FHD czego nie ma UHD?".
Tak, to jest wazne pytanie bo pokazuje, bezsens zakupu telewizora FHD i nie wazne czy tych materialow jest 5 czy milion. Chodzi o sam fakt. Nie ma w tej chwili zadnych, ale to zadnych argumentow za zakupem FHD. Jeszcze rok temu mozna bylo uslyszec glosy o zlym skalowaniu z SD, ale obecne modele juz naprawde nie maja z tym problemu. Cena tez juz nie jest argumentem. Dajmy sobie juz spokoj z tym FHD raz na zawsze. To ma sens tylko jak ktos planuje zakup TV do 30-40 cali i to o ile chce to uzywac tylko do satki.
 

Waldorff

Member
Nie jestem pracownikiem jakiegoś z koncernów produkujących tv, ani też nie posiadam sklepu z elektroniką, aby mieć w tym interes i "nabierać" innych :D. Takie jest moje zdanie i dopóki nie zmieni się dostępność materiałów 4K, ta opinia się nie zmieni :) A kolega wybierający tv sam zdecyduje co woli kupić.
 
Do góry