Zakup tv na Euro 2016

hd maniak

Member
Witam jestem przed dylematem zakupu tv na Euro 2016 myślałem o takich modelach :

Philips PUS 7181 tv 55
Panasonic DX700 E tv 50
Panasonic DX750 E tv 58
Który z tych tv będzie dobrym wyborem zamierzam oglądać głownie filmy i wydarzenia sportowe
Co w ogóle o tych modelach myślicie ,czy juz ktoś miał styczność z tymi tv
 

hd maniak

Member
Problem z You Tube w 4 K

Czy ktos ma podobny problem w Philipsie 7101 ze mu co jakis czas buforuje filmy w 4 k na you tube, jesli tak to jak sie go pozbyc, jeszcze mam pytanie czy nowa aktualizacja softu wnosi jakies znaczące zmiany i czy jest sens ja wgrywac
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Zapytani przez nas inżynierowie firmy Panasonic potwierdzili, że o komfortowym oglądaniu filmu 4K przesyłanego przez internet można mówić przy prędkości łącza nie mniejszej od 50 Mb/s."
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Każdy mówi inaczej. Wszystko zależy od kompresji materiału, od ilości klatek wyświetlanego materiału, dźwięku materiału itp.
Netflix do materiału jaki oferuje, sugeruje posiadanie łącza o przepustowości minimum 25Mbps, Youtube 35-45Mbps dla materiału wyświetlanego w 24, 25, 30 klatkach na sekundę a 53-68Mbps dla materiału wyświetlanego w 48, 50, 60 klatkach na sekundę.

https://help.netflix.com/en/node/306
https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en

Zakładam że TV łączy się przez router. Jak daleko znajduje się router w stosunku do telewizora?
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Skoro idzie po kablu to wygląda na to że dane jakie podaje YT są wiarygodne. Pozostaje albo zmienić pakiet, albo jeżeli obecny dostawca nie oferuje niczego ponadto co posiadasz, zmienić dostawcę Internetu.
Jak pisał Kiki 50Mbps do komfortowego streamowania to taki standard, a najlepiej celować już w 100Mbps, chociaż wiadomo jak w PL z tymi prędkościami u dostawców bywa :D:p
 

hd maniak

Member
Nowa aktualizacja oprogramowania

Czy w Philipsie 7101 nowa aktualizacja oprogramowania która się ukazała jest niezbędna, a jeżeli tak to czy wnosi ona jakieś znaczące zmiany
 

hd maniak

Member
Na chwilę obecna nie mam lepszego wyboru, mam neostrade do 80 Mb, ale warunki w mojej lokalizacji na dzień dzisiejszy pozwalają max na 25 mb
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Warunki w mojej lokalizacji, to jest właśnie Polska. Co z tego że są telewizory, jak Internet raczkuje. Pozostaje czekać. Może za kilka lat jak będzie wchodziło 8K, to warunki w Polsce będą już na tyle rozwinięte i odpowiednie aby płynnie streamować 4K.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Na chwilę obecna nie mam lepszego wyboru, mam neostrade do 80 Mb, ale warunki w mojej lokalizacji na dzień dzisiejszy pozwalają max na 25 mb

Tymczasem Orange w reklamach proponuje zakup netu z prędkością 600 megabit. W przypadku zdecydowanej większość domostw jest to tylko pobożne życzenie, ponieważ operator jakoś szczególnie nie inwestuje w rozwój infrastruktury dla klientów indywidualnych. Ale co tam, ważne, że na umowie abonenckiej piszą, że: "prędkość do 600 mb" :grin: A transfer faktyczny 20-30 mb...
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dokładnie stary, to jest po prostu śmiechu warte. Prędkość Internetu w Polsce jest po prostu żart. Infrastruktura sieciowa leży i kwiczy, nawet w dużych miastach.
20-30 Mb to moja siostra w NZ miał kiedy u nas 15 lat temu znikały modemy dial up :D
 

vigoo

Banned
Gdyby ja mógł mieć 20-30Mb, to brałbym w ciemno. Niestety u mnie Orange może zaproponować opcję do 10Mb a realnie (w rozmowie mniej oficjalnej) ok. 6Mb.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
20-30 Mb to moja siostra w NZ miał kiedy u nas 15 lat temu znikały modemy dial up :D

Twoja siostra była facetem czy miałes brata i jest babą?? 15 lat temu w NZ gdziekolwiek to jest było 30 mb czego ?! Wtedy internet kulał i nie było takich prędkości nawet w nasa. Więc nie lej wody:popcorn:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
15 lat temu takie prędkości.... chyba Kolega trochę przesadził ... w Wawie w centrum w pewnych miejscach nawet około 70 mb złapałem na tel....
 
Do góry