onkyo

asz104

New member
Witam.
Kupiłem ampli Onkyo TX-NR 636. Przymierzam się do kolumn. Cknią mi się kultowe Altusy 300.
Doradźcie mi , plisssssssss.:hihi:Może coś innego ? :razz:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Coś więcej napisz. Czy system ma być w konfiguracji 5.1, jaki metraż, ile % słuchanej muzyki a ile film, jaka przeznaczona kwota, jakiej muzyki lubisz słuchać i co cenisz w brzmieniu?
 

asz104

New member
Nie...... żadne kino. Tylko dwie kolumny .Zdecydowanie muza , różna. Muszą grać i koncerty , muzę poważną przez duże P ale też disco polo. Co do kasy...hmmm powiem tak, żeby nie przekroczyły wartości ampli.
 

asz104

New member
Około 30m kwadrat. A Technicsa SC-EH 750 też mam. Pytasz do czego taki ampli ?
Lubię mieć dobry sprzęt . Chyba nie zaprzeczysz że od jakości sprzętu zależy jego brzmienie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak ma byc oldskulowo, to do tych Altusów wzmak Technicsa i bedzie git.
Nie Krzychu? :)

Jasna sprawa;)

W dzisiejszych czasach z ta jakością to jest róznie. Dużo bajerów wcale nie oznacza że dźwięk w stereo będzie ekstra. Amplitunery KD kupuje się jak chcesz mieć w domu system 5.1/7.1 itd, a stereo to tylko dodatek. Porównując do takiego amplitunera wzmak stereo w podobnej lub niższej cenie, rozkłada on brzmieniowo to Onkyo. Trochę nie ta droga poszedłeś, a i nad tymi Altusami bym polemizował, tym bardziej że będzie też muzyka klasyczna.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest jakaś "wieża" Technicsa, a nie typowy wzmacniacz.
Ampli nie zagra Ci tak z Altusami jak wspomiany Onkyo, czy dowolnie inny ampli z podobnego przedziału cenowego.
Edit: Zdecydowanie Altusy nie nadają sie do muzyki klasycznej, ale do DP jak znalazł :)
 
Ostatnia edycja:

asz104

New member
Ok , nie upieram się z Altusami ... co proponujesz ? Co Ty byś wybrał ? Co do ampli , gusta się zmieniają i kto wie..... Trochę przyszłościowo patrzyłem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krzychu ma Onkyo i jest obcykany w kolumnach, to Ci cos doradzi.
Okresl jeszcze maksymalny budzet, to bedzie latwiej.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli rozumiem że do 2,5k coś mamy polecać? 30mkw to już spory metraż. Zobacz Melodika BL 40, Monitor Audio MR 6, Taga Platinum F100, Klipsch F20, KEF C7. Coś z droższych: Dali Zensor 7, Klipsch RF 62, Paradigm Monitor 9 v.7. Pasowałoby dobrać jeszcze rozmiar większe kolumny, ale to już znacznie by przekroczyło budżet. Chłopaki pewnie też coś zaproponują.
 

eedviking

Banned
Ja bym polecił Paradigm Monitor 7v7, mają dużo zrównoważenia oraz dynamiki.

monitor-7.png
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Muzyka rozna to dosyc malo sprecyzowana wypowiedz... Mozna brac do Onkyo Paradigmy tylko na ten metraz to ja bym monitory 9 bral.. bedzie fajniej, chyba ze kwotowo sie Kolega nie wyrobi to wtedy 7..
 
Do góry