tv 55 cali - co kupić?

goracymarian

New member
Witajcie.
Jestem totalnym laikiem nie znającym się na tv. Zawsze kupuje to co mi wciśnie sprzedawca. Szukając w internecie natknąłem się na stronkę HDTV. Czytając trochę, mam nadzieję że tutaj ktoś mi pomoże.
Jak w temacie - szukam tv 55 cali w cenie do 5000 zł.
Nie musi to być najnowszy model, czytałem że warto nie raz kupić zeszłoroczny ze względu na niższe ceny.
Tv będzie stał w salonie 6m na 5m. Pomieszczenie nie jest zbyt nasłonecznione, światło pada z lewej strony.
Czytałem że najlepsze są plazmy ale chyba odpuszczę bo biorą dużo więcej prądu. Chyba że się mylę?

Poradźcie coś.
Z góry bardzo dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice oczywiście są - zależy ile godzin dziennie gra Twój telewizor.
Podaj proszę jakie masz warunki w mieszkaniu ?
 

goracymarian

New member
Wiesz, jak żona jest w domu to będzie grał kilka godzin za dnia a kiedy wrócę z pracy to będzie grał kolejne kilka godzin wieczorem.
Moja siostra ma jakąś plazmę, raczej z niższej półki bo w zeszłym roku zapłaciła 2300zł za 51 cali. pobór prądu napisany z tyłu TV to 250 wat! Jak dla mnie to za dużo.
Co konkretnie chcesz wiedzieć o warunkach w mieszkaniu?
 

hamertbu

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witajcie.
Jestem totalnym laikiem nie znającym się na tv. Zawsze kupuje to co mi wciśnie sprzedawca. Szukając w internecie natknąłem się na stronkę HDTV. Czytając trochę, mam nadzieję że tutaj ktoś mi pomoże.
Jak w temacie - szukam tv 55 cali w cenie do 5000 zł.
Nie musi to być najnowszy model, czytałem że warto nie raz kupić zeszłoroczny ze względu na niższe ceny.
Tv będzie stał w salonie 6m na 5m. Pomieszczenie nie jest zbyt nasłonecznione, światło pada z lewej strony.
Czytałem że najlepsze są plazmy ale chyba odpuszczę bo biorą dużo więcej prądu. Chyba że się mylę?

Poradźcie coś.
Z góry bardzo dziękuję.

Philips 55pfl7108 tylko najpierw poczytaj troche forum


Wysłane z mojego GT-I9300
 

goracymarian

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?30 mkw
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?Na razie stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?z lewej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ?w tym pomieszczeniu- wcale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?jakość obrazu,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?zwykła antena tv
10.Jakie urządzenia ?chcę podłączyć amplituner Pioneer vsx 817
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?8-12
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?nie znam się
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?Sport, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?może dzieciaki x-box, max 1 godz/dziennie
16.Preferencje co do marki ?dobra
17.Preferencje co do wielkości ?55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?trudność obsługi, w Panasonicu Tx-L42E6Ek (sypialnia) nie wiem jak usunąć zapisany podwójnie kanał.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? to i to
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?5000 zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?może mieć, ale nie musi. żeby nie trzeba było zakładać okularów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wybrałem Sharpa z uwagi na wielkość i mam duże nasłonecznienie w pokoju. I jest super - tyle że musiałbyś ciut dopłacić.

Bez dopłaty i dlatego ze masz zwykłą antenę, do sportu i do filmów , brałbym Panasonica 55ST60 w pierwszej kolejności, tym bardziej że masz małe ilości dziennego grania.
 

goracymarian

New member
Ja wybrałem Sharpa z uwagi na wielkość i mam duże nasłonecznienie w pokoju. I jest super - tyle że musiałbyś ciut dopłacić.

Bez dopłaty i dlatego ze masz zwykłą antenę, do sportu i do filmów , brałbym Panasonica 55ST60 w pierwszej kolejności, tym bardziej że masz małe ilości dziennego grania.




Ten Qatron , brzmi nie źle ale cena jaką usłyszałem w Media to 6999, jest to troszkę więcej niż ciut:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A jaka kase chcesz przeznaczyc na ten cel na maxa? Przewidujesz zakupic jakas platforme cyfrowa i odtwarzacz bluray?
 
Ostatnia edycja:

goracymarian

New member
Witam, przepraszam że nie dokończyłem tematu ale wsiadłem na motocykl i pojechałem do Media ( największy wybór w Bydgoszczy) aby zobaczyć na żywo owe cacka.
Więc tak: Philipsa nie sprzedają, Sharpa Qadro nie mają...Panasonic st60 jest za mdły i bierze więcej prądu.
Moją uwagę njbardziej przykół Sony KDL W 807. Cena 5200 zł. Wszystko fajnie ale nie ma możliwości dokupienia ubezpieczenia na wypadek uszk. mechanicznych. Mam małe dzieci i niesfornego kota który już kilka razy przejechał pazurami po "sypialnianym Panasonicu". O dziwo nie ma śladów podrapań. Zapłciłem za niego 2300 i też nie mam doubezpieczenia. Ale 2300 a 5300 to duża różnica, jeśli kocur uszkodził by Sonego to byłaby jago ostatnia rzecz w życiu! Rozmawiałem z moim agentem ubezpieczeniowym i nie ma szans na ubezpieczenie tego sprzętu.
Nie wiem co robić.
Może jakieś pomysły?
 
Do góry