brak instrukcji Onkyo tx-nr626

berzelot

New member
Witam. Zakupiłem za granicą amplituner Onkyo tx-nr626 Niestety nie posiadam do niego instrukcji w języku polskim i w związku z tym nie mogę wykorzystać w pełni jego wszystkich możliwości:( Próbowałem skontaktować się z polskim dystrybutorem sprzętu Onkyo - firmą E.I.C. ale delikatnie mówiąc zostałem o..ny bo sprzęt nie został kupiony u nich. Udostępniają instrukcje tylko swoim klientom. Bardzo proszę o pomoc bo bez tej instrukcji po prostu ginę! I druga sprawa (być może wynika z braku instrukcji): "zniknęły" mi wszystkie serwisy internetowe typu: Spotify. Przy pierwszy uruchomieniu wszystko było OK ale jak zacząłem później na oślep grzebać w ustawieniach gdzieś się "zapodziały" i nie potrafię ich przywrócić.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
nie znalazłem manualu pl w necie poza tym nie w tym dziale piszesz.ja mniej więcej jak nie kumam po angielsku to puszczam przez translator zdanie i koiarze co do czego dana funkcjia jest
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam. Zakupiłem za granicą amplituner Onkyo tx-nr626 Niestety nie posiadam do niego instrukcji w języku polskim i w związku z tym nie mogę wykorzystać w pełni jego wszystkich możliwości:( Próbowałem skontaktować się z polskim dystrybutorem sprzętu Onkyo - firmą E.I.C. ale delikatnie mówiąc zostałem o..ny bo sprzęt nie został kupiony u nich. Udostępniają instrukcje tylko swoim klientom. Bardzo proszę o pomoc bo bez tej instrukcji po prostu ginę! I druga sprawa (być może wynika z braku instrukcji): "zniknęły" mi wszystkie serwisy internetowe typu: Spotify. Przy pierwszy uruchomieniu wszystko było OK ale jak zacząłem później na oślep grzebać w ustawieniach gdzieś się "zapodziały" i nie potrafię ich przywrócić.

A co Ty bys chcial byc przez nich pochwalony, kupiles amplituner za granica to teraz trzeba troszke poszukac, a nie dzwonic do EIC i prosic ich o instrukcje.. i miec do nich zal... ja tam ich srednio lubie ale rozumiem ze to jest interes i jak sie powiedzialo A to i trzeba powiedziec B... i poniesc tego konsekwencje... Takie zycie..
 

berzelot

New member
No raczej nie do końca "takie życie" a co będzie z gwarancją? Jest na całą europę a wychodząc z pozycji EIC to: sprzęt nie zakupiony u nas nie jest objęty gwarancją!? Myślę że firmie ONKYO raczej nie o to chodzi udzielając takiej gwarancji.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie zebym ich bronil bo tak jak mowie nie pajam do nich miloscia ale tak maja i nie wiem czy to kwestia podpisania umowy z Onkyo czy taki maja swoj regulamin ze kupujac sprzet tej firmy za granica serwisujesz tam gdzie kupiles lub oddajesz tam gdzie kupiles i oni sie tym zajmuja.
Kupujac taki sprzet powinienes sie z tym zapoznac najpierw, a nie po fakcie... chyba ze wiedziales a pomimo tego kupiles to juz inna sprawa..
Duzo firm np Velodyne ma podpisana umowa w ten sposob z dystrybutorami w roznych krajach ze jesli kupisz suba tej firmy w Niemczech to tylko tam mozesz go robic na gwarancji. W Polsce zrobia go ale odplatnie. I to samo jesli ktos kupi suba w Polsce, a pojedzie do Anglii z tym subem rowniez trzeba na gwarancji zrobic go w Polsce. W Anglii zrobia go odplatnie. A przymajmniej tak powinni zrobic z godnie z umowa jaka dystrybutorzy podpisywali z firma Velodyne.

A tak na marginesie oplacalo Ci sie kupowac budzetowy ampltuner za granica? O ile taniej go kupiles w stosunku do tego co w Polsce bys kupil i patrzac ile bedzies zmial teraz problemu jak odmowi posluszenstwa amplituner.. Kiedys kiedys oplacalo sie taki myk robic na wysokich modelach teraz ceny sa juz bardzo zblizone wg mnie szkoda zdrowia zeby sie bujac pozniej ... ale kazdy podejmuje swoje decyzje..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
No raczej nie do końca "takie życie" a co będzie z gwarancją? Jest na całą europę a wychodząc z pozycji EIC to: sprzęt nie zakupiony u nas nie jest objęty gwarancją!? Myślę że firmie ONKYO raczej nie o to chodzi udzielając takiej gwarancji.

Gwarancja i owszem jest EU ale w Polsce dystrybutorem nie jest Onkyo a EIC (czytaj Jan Kowalski) a on nie przejmuje obowiązków gwaranta produktu który nie przeszedł przez jego dystrybucje
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie, a do tego dochodzi ze ktos to zalozyl zeby zyc i utrzymac swoja rodzine i rodziny pracownikow tej firmy.. a nie po to zeby utrzymac sklep np w Niemczech a tym samym dystrybutora w Niemczech.. i chyba jest to zrozumiale..a przynajmniej powinno byc zrozumiale. A tak to nie dosc ze ktos nie kupi z dystrybucji EIC to jeszcze EIC poniesie koszty np naprawy takiego urzdzenia - przeciez to nie logiczne...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
Lolek Generalnie Eic nie ponosi kosztów naprawy gwarancyjnej nawet swojej dystrybucji za to płaci w tym przypadku Onkyo
Absolutnie to też nie znaczy że musi naprawić sprzęt objęty gwarancją na terenie EU.Taka polityka

Pioneer za to ma tak serwis zorganizowany iż w pierwszym roku użytkowania sprzęt można naprawić w całej Europie nawet jeśli urządzenie pochodzi z innego kraju niż serwis
W drugim już trzeba wysyłać do kraju pochodzenia/sprzedaży
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
No raczej nie do końca "takie życie" a co będzie z gwarancją? Jest na całą europę a wychodząc z pozycji EIC to: sprzęt nie zakupiony u nas nie jest objęty gwarancją!? Myślę że firmie ONKYO raczej nie o to chodzi udzielając takiej gwarancji.
Zapytaj gwaranta co z naprawą w Polsce.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zapytaj gwaranta co z naprawą w Polsce.

Kolego przeciez Ty dobrze wiesz co serwis odpowie... Mysle ze Kolega juz przyjal do wiadomosci ze naprawa bedzie albo tam gdzie kupil - patrz sklep a ten da do odpowiedniego serwisu. Ewentualnie jak byl zakupiony typowo za granica to EIC na 99,9 % nie przyjmie takiego sprzetu na gwarancji i trzeba bedzie wyslac do tego kraju gdzie byl zakupiony.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Gwarant to wystawca gwarancji, nie wiem kto nim jest u w/w kolegi, bo takimi amplitunerami nie handlujemy. Kto jak kto ale gwarant wie najlepiej, kto mu naprawi amplituner w Polsce, a nóż się dowie, że to serwis EIC i bęzie miał to na papierze.
 

berzelot

New member
Koledzy, sprzęt zakupiony na Amazon.de Mam 20km do granicy więc raczej nie będzie problemów z reklamowaniem amplitunera. Jeżeli natomiast chodzi o to czy opłacał mi się zakup za granicą to myślę że tak, bo zapłaciłem ponad 700zł mniej niż wynosi najniższa cena na "aledrogo" ;-)
 
Do góry