Ekran manualny do Optoma HD67N

montoya

New member
Witajcie szanowni
formumowicze !

Mam prośbę o fachową pomoc przy zakupie ekranu do Optoma HD67N.

Mój budżet to ok 1000 zł. Obraz wyświetlam w rozmiarze 250 z 150 cm.
W prawie zupełnie ciemnym pokoju.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo Panowie w sklepie nie bardzo chcą mi pomoc ...
 

Alkor

New member
Bez reklam
Zdecydowanie lepszy będzie ekran rozwijany elektrycznie. Co prawda dobry ekran ~110" kosztuje około 2000 zł (Suprema, Adeo), ale ekranów nie kupuje się co pół roku - może wytrzymać kilka zmian projektorów. Tanie ekrany są, niestety, bardzo niepewną inwestycją - produkcja w Chinach i materiał projekcyjny o nieznanych parametrach i jakości.
Już lepiej pomalować matową, białą farbą ścianę lub płytę MDF/PVC i później skalibrować dokładnie skalę szarości i kolory - i mamy przyzwoity ekran prawie za darmo.

Najtańszy ekran, którym w ogóle bym się zainteresował, to Kauber Econo Electric 16:9 244x183 za około 800 zł. Jeżeli masz możliwość, to sprawdź go dokładnie w sklepie. Mechanizm rozwijania, wykonanie, a przede wszystkim jakość powierzchni projekcyjnej - czy nie ma fałd i innych deformacji. W czasie projekcji nie powinno być żadnych hot spotów, jaśniejszych plam, w żadnym wypadku nie może być widoczna struktura, chropowatość materiału podczas oglądania filmu z normalnej odległości, tj. 1.6-1.8 szerokości ekranu (z rzutnikiem Full HD).

Pozdrawiam.
 
Do góry