Zaciemnianie Pomieszczenie

sloniuporeba

New member
Witam takie pytanie kupilem projektor i nie mam profesjonalnie przygotowanego pokoju do projekcji moje pytanie brzmi jakiego materiału uzyc do zaciemnienia pokoju żaluzje odpadaja bo to duże okna wiec drogo ???? słucham propozycji bądz pomysłów
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Mozesz kupic rolety blackout - najlepiej ciemny kolor. A co do zaciemnienia pomieszczenia to same rolety nie wystarcza. Powinienes pomyslec tez o scianach, meblach, dywanie, itd... najlepiej jak wszystko bedzie w ciemnych kolorach. Wiem, ze czesto tak sie nie da - zona :p, ale jesli masz taka mozliwosc to warto tak urzadzic pomieszczenie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak jak pisze kolega, rolety gumowane, 100% zaciemnienia, ale wazne są też faktura, kolor scian i reszty. Im jasniejsze i bardziej blyszczące tym bedą bardziej odbijac swiatlo, a to mocno obniza kontrast i komfort oglądania.
 

jacekin

New member
Rolety gumowane dają duże zaciemnienie okien - osobiście sprawdzone. Jeśli chodzi o ściany, sufit to czarna farba, tapeta, słyszałem też o patencie jakim jest rozpinanie czarnej tkaniny na ścianach.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

damis1989

New member
Ściany to najlepiej czarne i matowe, ale wiem, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na czarny kolor pomieszczenia, więc coś innego, ale w ciemnych tonacjach. U mnie mam połączenie czarnego (element dekoracyjny) i mocno czerwony. Dodatkowo czarna wykładzina na podłogę i będzie ok., Co do okien to już wyżej Ci koledzy pisali.
Pozdrawiam :)
 

mexik

New member
Co do relet polecam z Ikei 130zl za szerokosc 2m ostatnio placilem. Wyglada lednie bo jest kremowa i wogole nie rzuca sie w czy tzn. zonie sie podoba a w 100% przepuszcza swiatlo. Chyba wlasnie onajest gumowa innych nie polecam bo poprostu sa przeblyski wieksze lub mniejsze
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Zawsze to powtarzam:
- tak jak ważna jest akustyka pomieszczenia do właściwego odbioru muzyki, tak samo ważna jest adaptacja pomieszczenia pod projektor.
Wystarczy przejść się do jakiegokolwiek kina na mieście. Nie przez przypadek pomieszczenia kinowe mają ciemne, stonowane kolory. Czy ktoś widział kino o białych ścianach?
Pomijam tutaj moją przygodę kilka lat temu w Busku Zdrój, bo to się nadaje na osobny wątek... :popcorn:
 
Do góry