prośba o pomoc

gosia_b

New member
Witam,
jestem nowym użytkownikiem i totalnym laikiem w tej dziedzinie, więc będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc:) Planuję kupić projektor (obraz będzie wyświetlany na ścianie). Chciałabym prosić o porównanie modelu EPSON EHTW480, OPTOMA HD20 oraz OPTOMA HD23; czy są jakieś bardzo znaczące różnice w jakości obrazu? Co z tzw.efektem tęczy? Dodam, że jeśli chodzi o model epson oraz optoma hd23, mam możliwość zakupienia praktycznie nowych, tzn nieużywanych egzemplarzy, natomiast optoma hd20 - mam ofertę z przebiegiem 700 godzin na lampie, 2-letni, za cenę ok 1800-2000zł. Czy taki zakup się opłaca? Czy coś - poza lampą - generalnie jest często do wymiany jeśli chodzi o projektory? Czy jest jakiś ważny powód dla którego nie należy kupować projektorów używanych, lub na co zwrócić uwagę? Finansowo mogę zdecydować się na ten nowy optomahd23, ale czy będzie to duża różnica w porównaniu do pozostałych modeli, jeśli chciałabym jednak trochę zaoszczędzić? A może moglibyście mi Państwo polecić jeszcze inny model? Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie 700 godzin to już sporo, często polowa zywotnosci lampy. Lampa prawdopodobnie jest już po gwarancji, a nowa to często zakup ok. 1000 zl. Dla mnie średnio oplacalny zakup.
 

gosia_b

New member
optoma 20 hd vs epson tw 480

znalazłam lampę za 500 zł z wymianą.
interesuje mnie porównanie obrazu pomiędzy projektorami epson tw 480 i optoma hd 20(full hd)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Poza wymiana lampy nie znam innego elementu zuzywalnego. Jeśli oryginlna lampa kosztuje 500 zł to zakup wydaje się bardziej sensowny. Czasem oczwiscie trzeba wyczyscic filtr powietrza, bo może się zdarzyć, ze kiedy jest zabrudzony projektor będzie się przegrzewał i wyłaczał. Sprawdz też czy przy włączonym obrazie nie ma kurzu i innych smieci w optyce, które często widać w obiektywie i co gorsza na ekranie.

Efekt tęczy to temat rzeka. Jedni to widzą, inni nie. Ja wolalbym unikac. Sprwdź przed zakupem, na jasnej jednolitej powierzchni. Jeśli to widzisz, to zobacz, może będziesz wolała jednak LCD ale HDReady.

Co do rozdzielczosci to uważam, ze do filmow, a na pewno do Blue Ray nic poniżej FullHD nie ma sensu. Z projektora często uzyskujemy 100 cali przekątnej i większe. Jeżeli taka sama rozdzielczość wystepuje w 40 calowym tv, to wiadomo, że wielkość piksela na 100 calach będzie wieksza, nawet zauwazalna, a co dopiero z HD Ready. W ogole, to kiedy po woli wchodzi Ultra HD, to uważam, ze przy takiej wielkości ekranu Full HD to nawet za mało.

Z drugiej storny, nawet projektor HD Ready da mase radości przy oglądaniu filmow. Jeśli nie jesteś wrazliwa na techniczne aspekty obrazu tez będzie dobrze.

Natomiast co do konkretnego porównania obu modeli to muszą się wypowiedzieć inni.
 
Ostatnia edycja:
Do góry