dwa pytania o lampę PLV-94 do Z-5

owain

New member
Witam. Wybaczcie że osobny temat ale specyficzny a odpowiedzi nie mogę znaleźć nigdzie indziej. Od 2008 r. mam projektor hd ready Sanyo PLV Z-5, z którego jestem zadowolony, nawet bardzo:) We wrześniu 2011 strzeliła pierwsza lampa, którą w sklepie w moim mieście zamówiłem za 900 zł. Ponieważ oglądam sporo, druga lampa powoli zbliża się do połowy żywotności, i chcę się za wczasu przygotować;)

Tu moje pytanie do wymieniających lampy. Czy myślicie, że mogę bezpiecznie kupić taka lampę na e-bayu? Oczywiście nie chodzi o samo bezpieczeństwo zakupów na ebayu bo kupowałem sporo, tylko o to, czy mogą to być lampy z pewnego źródła. Taka lampa jest ponad 1/3 tańsza (np. z Niemiec 580 zł z przesyłką) Dodatkowo można kupić same lampy, tj. tak jakby żarówki ale bez gniazda, które są jeszcze tańsze. Wymiana raczej nie stanowi problemu, bo widziałem jak pan przy mnie wymieniał poprzednią. Banał. A może polecacie jakieś zagraniczne sklepy internetowe?
Pytanie drugie, zarówno pierwsza lampa (oryginalna) jak i obecna, w połowie swej żywotności zaczyna robić efekt lekkiej różowej plamy w centralnej, dolnej części ekranu. W zasadzie nie przeszkadza to oglądaniu filmów, widać ją na białej stronie np. google. Przy pierwszej lamie nawet odsyłałem projektor do serwisu bo był na gwarancji ale nic nie poradzili a pan w serwisie powiedział że to taki urok (konstrukcyjna wada) odbłyśników lampy plv-94. Niby się tam jakimś nalotem odbłyśnik lekko pokrywa.... macie może podobne doświadczenia ewentualnie pomysły, czy jest to do zniwelowania jakoś?

edit: oczywiście lampa do mojego projektora to LMP-94
 
Ostatnia edycja:
Do góry