optoma hd80 vs in83/82 vs jvc hd1 ????

mexik

New member
Witam tak jak w temacie. Przyszedl czas na wymiane na lepszy projektor. Obecnie ma tw700 i jest wporzadku ale kiedys mialem optome hd65bi grala lepiej ale byl effekt teczy. Czy ktos z was ma hd80 lub in 83 czy 82?? Czy widzicie na nich efekt teczy?? jakie sa wasze odczucia z ogladania czy macie moze macie doswiadczenie w porownaniu do innych projektorów.
A co do jvc czy ktos z was go widzial w akcji a najlepiej porywnywal z innymi. Ponoc sa najlepsze ale ciezko sie wypowiadac jak sie nie widzialo. Jakie sa wasze sostrzezenia co do jasnosci contrastu obrazu itd.
Dzieki z gory za kazda wypowiedz
 

Ultro

New member
Cześć, posiadam Optomę HD82,efektu tęczy nie widzę ale to pewnie indywidualna sprawa ( zresztą ta optoma ma szybkie koło kolorów także problem raczej powinien być zmarginalizowany). Pomieszczenie mam nieprzystosowane także posiadam teraz ekran szary, który spisuje się dużo lepiej niż biały. Co do obrazu to wiadomo każdy chwali swoje ale po prosu powiem że jest świetny a jak masz dobrze zrealizowany materiał o wysokim bitrate obraz jest hmmm .... spektakularny bym powiedział. Głębia, ostrość i kontrast tego DLPowca jest świetna.

W zasadzie miałem podobny dylemat do Twojego też myślałem o JVC ale po przeczytaniu paru tematów na AVSforum stwierdziłem że dla mnie jest Optoma najlepszym rozwiązaniem. Nawet ktoś był zły na tamtym forum że nie można stworzyć projektora z ostrością Optomy i z czernią JVC.
Dla mnie ostrość jest bardzo ważna nawet kosztem czerni która notabene jest dobra. Jak przeczytałem że obraz na JVC jest miękki i kinowy to stwierdziłem że to nie dla mnie. Lubię obraz ostry, dynamiczny (kontrast) a ta Optoma ma to wszystko.

a teraz jeszcze jedna historyjka, mówią żeby nie oceniać projektora po scrinach w necie, niby faktycznie ale od początku najbardziej podchodziły mi scriny z projektorów Optomy. Po prostu były bardzo żywe, kontrastowe i dynamiczne. Trochę to głupie ale coś w tym chyba jest.

Ja boleję nad jednym faktem tylko. Kupiłem projektor w lipcu 2012 i mam wyświecone 50 godzin ( nawet chciałem go sprzedać ale stwierdziłem że słaby biznes bym na tym zrobił :)) Oglądam jeden film na weekendzie i tyle. Ale warto było nawet dla jednego filmu tygodniowo.

Pozdrawiam

PS acha design Optomy HD82 bije na głowę pozostałe hehe ( argument dla żony )
 

mexik

New member
Ultro bardzo dziekuje za fajna wypowiedz. Wlasnie takiej oczekiwalem. Ja tez wole obraz jest zywzy kosztem naturalnosci no chyba w takim swiecie zyjemy :) A czym sie tozni optomahd80 od 82. wiem ze hd80 ma kolo obrotowe 7 segmentowe z predkoscia x 6 wiec to chyba najlepsze aby zminimalizowac efekt teczy w dlp
 

.:PhaRaoN:.

New member
Kolega @Ultro chyba na oczy jvc nie widzial ,dobrze skalibrowany jvc
To polka wyzej jesli idzie o ostrosc a dwie polki o czern od optomy.
 
Do góry