Problem z projektorem

Przybysz_tgk

New member
Witam wszystkich formumowiczów.

Mam problem, mianowicie jestem od niedawna posiadaczem projektora PT-AH1000.

Testowałem go pare dni i zauważyłem niepokojące objawy.

Niezaleznie od źródła obrazu tzn.PS3, notebook, telewizja cyfrowa - obraz co jakiś czas miga raz ciemniej, raz jasniej tworząc taki efekt jaki możemy uzyskać szybko rozjasniając i ściemniając matryce notebooka o jeden ton jasniej i ciemniej. Mnie osobiście bardzo to męczy i na domiar złego sprzęt zaczął piszczeć i trafił na serwis do Walii.

Wrócił z pełnym raportem usterki i jej naprawy jednak nie rozwiązało to powyższego problemu z migotaniem.

Długość kabla HDMI po którym projektor jest podlaczony do amplitunera to 10m - jednak kabel moim zdaniem nie stanowi problemu gdyż hdmi albo działa albo nie i taki efekt nie powiniem mieć miejsca.

Czy spotkaliście się z takim objawem, czy raczej powinienem znowu reklamowac sprzęt??

Z góry dziekuje za sugestie.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Na pewno tak nie powino być. Być może coś się pochrzaniło w systemie AutoIrysu lub coś złego dzieje się z lampą.
Raczej wykluczyłbym okablowanie. NIemnie - włącz projektor bez podłączonego źródła i sprawdź czy defekt występuje na "niebieskim" ekranie...
 

Przybysz_tgk

New member
Dziękuje za podpowiedź.

Jeśli chodzi o test na niebieskim to oczywiście zrobie, tylko że efekt zmiany jasności pojawia się w scenach z ruchem.

Dzisiaj to przetestuje i dam znać.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mnie tez draznil podobny efekt, i dodatkowo dźwięk silniczka irisa. Wyłaczyłem i skalibriwałem na wyłączonym. Teraz jest OK.
Zrob to samo. Przyciemnij i popraw kontrast, jeśli potrzeba.
 

Przybysz_tgk

New member
To dobry pomysł i napewno jakieś wyjście z sytuacji, ale pozostaje jedno pytanie. Czy taki efekt jest "urokiem" dynamicznej przesłony, czy bardziej wadą mojego projektora??

Owszem, można to obejść ,ale jeśli coś powinno być ok, a nie jest to może skupić się na naprawieniu go??

Z góry dzięki za pomoc.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Efekt tzw. "pompowania światła" wynikający z działania autoprzesłony występuje jeszcze rzadziej niz. np. efekt tęczy. Poza tym ten efekt jest delikatny i przez wielu niedostrzegany.
W najnowszym urządzeniach powiedziałbym, że jest CAŁKOWICIE pomijalny. Zarówno w moim poprzednim modelu TW2000, jak i obecnym TW9000 - taki efekt W OGÓLE nie występuje.
W Twoim przypadku - to jest wada, którą trzeba naprawić...
Wyłączenie AutoIrysu to leczenie skutków, a nie przyczyny. Nie tędy droga.
Działanie przesłony Epsona rzeczywiście jest hałaśliwe, co można poprawić nowszym firmware.
Działanie przesłony Panasonica jest praktycznie niesłyszalne. Jeżeli coś "piszczy" to znaczy, że coś się "zchrzaniło"....
 
Ostatnia edycja:

Przybysz_tgk

New member
Panowie,

Trzy wizyty w serwisie wymusły na sprzedawcy podjęcie decyzji o wymianie na nowy bądź inny model. Wybrałem drugie wyjście - wymianę na Epson TW8100.

Problemy które opisywałem były w 100% wadą sprzętu i co ciekawe serwis sobie z nimi nie poradził. Dziękuję wszystkim za pomoc w temacie.

Pozdrawiam
 
Do góry