Problem z podłączeniem projektora do laptopa

sol

New member
Witajcie!

Wiem, że temat był wałkowany wielokrotnie, jednak nigdzie nie znalazłem informacji, która pomogłaby mi rozwiązać ten konkretny problem.
Zakupiłem projektor marki Epson z fullhd i chcę go podłączyć do laptopa HP Pavilion dv9000 kablem hdmi. W panelu sterowania NVIDIA próbuję wszystkich 3 opcji: użycie jednego monitora, dwóch ekranów i dual view (projektor jest widziany przez laptop o czym świadczy pojawienie się tych właśnie trzech opcji do wyboru - po odłączeniu kabla hdmi zostaje tylko pierwsza opcja). Niestety żadna z nich nie pozwala na wyświetlenie obrazu przez projektor (w którym oczywiście wybrałem właściwe źródło).
Spróbowałem podłączyć sprzęt poprzez kabel VGA - obraz się pojawił (ale kolory były mocno zmienione).
Nie poddając się chciałem sprawdzić czy HDMI w projektorze działa więc podłączyłem tuner telewizji cyfrowej i wszystko pięknie zadziałało.
Czy wiecie co może być przyczyną problemów z wyświetlaniem obrazu po podłączeniu laptopa z projektorem kablem hdmi?
Z góry dziękuję za pomoc (i wyrozumiałość :) ).

Pozdrawiam.
 

m4ko

New member
Witam,

Mam podobny problem, poniżej opis.
Posiadam laptopa Toshiba Satellite L875-10D i projektor Sharp PG-F317X (DLP).
Nie może się ten laptop połączyć z tym projektorem. Miga mi, raz sie połączy,
raz no signal. Już próbowałem wszystkie ustawienia. Przełączałem przyciskami FN+,
ręcznie ustawiałem połączenie z projektorem i nic nie pomaga.

Proszę o pomysły.

pzdr. m4ko
m4ko@o2.pl
 

m4ko

New member
Projektor znajduje się w Sali konferencyjnej i przymocowany do sufitu. Od niego idzie kabel
do stołu, gdzie jest połączony ze specjalnymi wejściami wbudowanymi w stół. Ja łącze się z wejść VGA wbudowanego w stół i tyle... Tak więc długość od projektora to jest ok. 5m. Poza tym wydaję mi się, że problem jest w czymś innym, bo inne laptopy łączą się automatycznie, tylko na tej Toshibie jest jakiś problem, tylko jaki???

pzdr. m4ko
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Czyli jak rozumiem, najpierw jest jakiś krótki przewód D-Sub z laptopa do gniazdka w stole, tam są jakieś czary mary i dalej idzie pięciometrowy kabel D-Sub do projektora. Nadal uważam że wina leży po stronie tego całego zestawu okablowania. Widać Twoja "Tośka" jest bardziej wrażliwa niż inne laptopy i sobie z tą długością i mnogością połączeń nie radzi. Łączyłeś ją kablem D-Sub ze zwykłym monitorem? Masz możliwość połączyć ją dla testów z tym projektorem krótszym kablem bez tego miszmaszu w biurku?
 

dantallus9

New member
Panel sterowania\Wygląd i personalizacja\Ekran\Rozdzielczość ekranu
tam masz opcję: Wiele Ekranów, wybierz ,,powiel te ekrany''
Mi to pomogło przy optomie HD25...
daj znać czy tobie też???
 
Do góry