Lg HW300G - wasze opinie

michalt6

New member
Co sądzie o Lg HW300G?Projektor miałby służyć do oglądania filmów w formacie mkv. Obraz wyswietlany z 3-4 metrów na ścianie w kolorze piaskowym. Mam możliwość całkowitego zaciemnienia pokoju - rolety w oknach.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Co sądzie o Lg HW300G?Projektor miałby służyć do oglądania filmów w formacie mkv. Obraz wyswietlany z 3-4 metrów na ścianie w kolorze piaskowym. Mam możliwość całkowitego zaciemnienia pokoju - rolety w oknach.

Jak dla mnie szkoda kasy, za ta cene spokojnie kupisz jakiegos sprawdzonego benq`a, czy jakis inny projektor 720p. No i z tego co wyczytalem to projektor ten ma tylko poinowa korekcje keystone - brak poziomej!
 

michalt6

New member
W tym modelu odpowiada mi cena,żywotność,niski pobór energii,gniazdo usb oraz gabaryty.Brak korekcji poziomej mogę przeżyć.Pytanie czy w całkowitym zaciemnieniu jakość obrazu będzie gorsza w stosunku do Benq w tej półce cenowej?
 

kornel221

New member
Ja mam ten projektor i go uwielbiam! Ogladam filmy .mkv z komputera przez hdmi , za kazdym razem jak wlanczam film nie moge uwierzyc ze tem malutki projektor ma az taka dobra jakosc.

Ekran moj ma okolo 90" i uzywam do tego tupplur 2m z ikea XD

Narazie nie moge dodac zdjec moge ci je wyslac przez prywatnego


Sory za bledy ortograficzne pisze z Hispanii.

Saludos!
 
Ostatnia edycja:

kornel221

New member
Kilka zdjec z projectora , filmy sa .mkv 1080p (jakosc jest duzo lepsza zdjecia byly robione telefonem)


scaled.php


scaled.php


scaled.php


scaled.php


scaled.php


scaled.php


scaled.php


scaled.php


scaled.php
 

ibizpl

New member
Właśnie zakupiłem taki projektorek na allegro w okazyjnej cenie i czekam na przesyłkę. Chcę go używać w sypialni do wieczornych seansów. Wiem że ten model nie ma zooma, z obliczeń wynika że ekran będzie miał ok 105", czy nie będzie za duży/ciemny dla tego maleństwa? No i czy da się wyostrzyć tak duży obraz tym projektorem? Pomieszczenie mogę zaciemnić roletami zewnętrznymi. Zacznę od pomalowania ściany białym matem ( odcienie szarości chyba odpadają przy 300lm jakie daje ten projektor ), o ekranie pomyślę później. Mam jeszcze pytanie odnośnie kabla hdmi, żeby połączyć projektor z dekoderem sat potrzebuję 7m kabel, czytałem że są czasem problemy przy takich długich kablach, może ktoś już testował jak to wygląda?
 

ibizpl

New member
Racja, byłem już padnięty i pomieszało mi się hdmi z USB z którym ludzie mają problemy przy większych odległościach.

Projektorek dotarł, wrażenia bardzo pozytywne, nie mam tylko punktu odniesienia bo to pierwszy projektor w domu, kolejny na pewno będzie full HD. Przy filmach 720p jest OK, ale po włączeniu PS3 przy obrazie 100" już trochę brakuje Full HD.
Sprzęcik czyta bezproblemowo filmy mkv, napisy też, ogólnie jestem zadowolony.
Ten kosztował mnie 1000 zł, więc na początek musi starczyć.
Ekran powinien dotrzeć jutro i zacznie się zabawa z podwieszaniem projektora pod sufitem.
 

HDfun91

New member
projektor jest bardzo dobry nawet przy świetle działa całkiem dobrze już nie wspomne o tym jak rewelacyjnie dzila w zaciemnieniu . Jest w miarę cichy i ma mase ustawien . polecam
 

ibizpl

New member
Mam jeszcze pytanie, pobawiłem się trochę projektorem, próbowałem obraz różnej wielkości, całkiem spokojnie można oglądać obraz ok 100" w zaciemnionym pomieszczeniu ale przy każdej wielkości mam problem z ustawieniem idealnej ostrości na całej powierzchni ekranu. Jestem w stanie ustawić idealną ostrość albo na dole albo u góry ekranu, ewentualnie na środku, wtedy na obu krawędziach tekst jest minimalnie rozmazany. Nie jest tragicznie ale fajnie by było mieć "żyletę" na całości.
Zastanawiam się czy odchylenie projektora w poziomie może pomóc?

Jak to wygląda na innych egzemplarzach hw300, ewentualnie na innych pj budżetowych, nie wymagam za wiele od tego maleństwa?
 
Do góry