Projektor do kina domowego do 2500zł

Koszał

New member
Cześć,
Poszukuje fajnego projektora do oglądania filmów w domu. Sporo ostatnio czytam na ten temat i powoli decyduje sie na projektopr Benq W700.
Jak możecie podpowiedzcie czy jest to dobry wybór i podajcie ewentualne alternatywy.
Filmy będą oglądane z odległości ok 5,5-6m. Planuje ekran o szerokości ok 3m. Pokój średnio zacimniony, rolety raczej jasne.
 

dybson

New member
na pierwszy projektor w domu śmiało możesz brać w700,dobra cena i zawsze to nowe jest :)
...i tak będzie opad szczeny :D
 

dybson

New member
w dzień nie będizesz raczej oglądał tylko wieczorami/nocą
Zresztą jasnośc możesz podbić nie tylko w projektorze ale tez np. w odtwarzaczach (dvd/bluray)
ale jesli ma faktycznie choćby 1600 lumenów w trybie eco to powinno styknąć
tak jak mówie, to Twoje pierwsze urządzenie i gwarantuje Ci zadowolenie :) (ale wiadomo- im drożej-tym lepiej)
 

GracX

New member
Bez reklam
posiadam w700 jestem bardzo zadowolony mam ustawiony cały czas tryb eco i nawet w dzień da się oglądać a już wczesnym wieczorem jest super
 

edi7777

Member
Też mam benq ale mp735 (trochę większa jasność od w700 i wyższa rozdziałka 1280x800) i jestem zadowolony ale gdybym miał kupować jeszcze raz projektor to na pewno dopłaciłbym do fullHD. HDReady to takie minimum więc jak możesz to dorzuć trochę kasy chociażby na Acera H7530D albo jakiś lepszy używany sprzęt.
 

GracX

New member
Bez reklam
locotus brakuje tzn widać już piksele czy po prostu materiał HD jest niewystarczający na taką przekątną w Twojej opini? co w przypadku PJ FHD lecz materiału HD 100cali "przejdzie" ?
 

dybson

New member
mam sony cineza 720p i przy 120 calach na ścianie, nie ekranie, już od około dwóch metrów od obrazu nie widać pikseli projektora.
oczywiście mówie o źródle BR
pozdrawiam
 

edi7777

Member
No pisałem Ci że jak już to lepiej żebyś wziął tego Acera zamiast Benq bo przynajmniej będzie fullHD ale prawda jest taka że najlepiej jakbyś trochę kasy dorzucił/zaczekał i dozbierał i kupił trochę lepsze fullHD. Poza tym czy widziałeś już obraz z projektora DLP? Dobrze byłoby obejrzeć chociaż jeden film na takim projektorze przed zakupem...
 

Hiob

New member
Temat: Projektor do kina domowego do 2500zł

Zgodnie z tym co mówił kolega 2 komentarze temu. Warto dorzucić trochę więcej kaski i kupić coś lepszego. Proponuję takie cacko : VIVITEK H1080. Znajdziesz taki w sklepie rgbstore.pl.
Kolega kupił tam jakiś czas temu i jest bardzo zadowolony. Do kina domowego ważny jest kontrast, a ten ma 5000:1 i do tego FullHD
 

edi7777

Member
No Optoma HD20 to jak najbardziej dobry wybór tylko 1000zł więcej niż projektory z tego tematu. Jeżeli miałbym wybierać tanie fullHD w cenie ok. 3500zł to też pewnie bym ją wybrał - ewentualnie zastanawiałbym się nad Epsonem TW3200.
 

Arry

New member
Obecnie również jestem na etapie wyboru projektora w przedziale cenowym do 2,5 tys. i skłaniam się powoli do zakupu Benq W700.

Nie mam większego doświadczenia w temacie projektorów. Dotychczas miałem jedynie przez kilka tygodni możliwość korzystania z pożyczonego od kolegi projektora prezentacyjnego Sharp XR-55X.

O ile, jak dla laika, obraz przy oglądaniu filmów na wymienionym projektorze był bardzo dobry, o tyle np. podczas gry w piłkę nożną na konsoli, widać było zauważalne problemy z płynnością obrazu, który delikatnie szarpał.

Nie ukrywam, że na projektorze chciałbym oglądać w dużej mierze właśnie mecze piłkarskie, stąd moje pytanie, czy ktoś z użytkowników Benq W700, bądź innych modeli mógłby podzielić się wrażeniami z oglądania sportu za pomocą projektora i czy nie występują wówczas żadne problemy z obrazem i jego płynnością ? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i spostrzeżenia :)
 
Do góry