Projektor do kina domowego do 2500zł

marcin1985

New member
Przerabiałem kiedyś zwort kasy z Allegro za oszukańcą aukcje.
Jak kolega pisał, trzeba iść na policje/prokurature, jeśli będzie odmowa wszczecia dochodzenia to lipa z odyskania kasy.

Ja odzyskałem kase, ale musisz się tak w 2 miesiące czasu uzbroić w cierpliwość, i najlepiej mase papierów z aukcji, wpłaty z banku, płatności allegro, emaile z zakupu wydrukować i to wszystko zanieśćj jako dowód.
 

locutus23

New member
Przerabiałem kiedyś zwort kasy z Allegro za oszukańcą aukcje.
Jak kolega pisał, trzeba iść na policje/prokurature, jeśli będzie odmowa wszczecia dochodzenia to lipa z odyskania kasy.

Ja odzyskałem kase, ale musisz się tak w 2 miesiące czasu uzbroić w cierpliwość, i najlepiej mase papierów z aukcji, wpłaty z banku, płatności allegro, emaile z zakupu wydrukować i to wszystko zanieśćj jako dowód.

odmowa wszczecia dochodzenia ?
niby czemu mieli by odmówić,zgłaszałem aparat za 60 zł i nikt nie odmówił,masy papierów powiadasz :lol: całe 4 kartki

Arry wczoraj oglądałem mecz polska-portugalia BenW 700 tvp HD przekątna obrazu około 80cali obraz rewelacyjny z płynnościa nie ma żadnych problemów natomiast w co do gier w fifie brakuje mi nieco sztucznie generowanych klatek przyzwyczaiłem się do tego efektu na tv philips pfl9075h bardzi mi on odpowiada projektor wyświetlna 59hz ale tak jak mówie obrazowi niczego nie brakuje ja po prostu bardzo lubie tą wręcz nienaturalną płynność i wyrazistość chyba nazywa się to efek teatrzyku ale nie jestem pewien.

mój w700 wyswietla 120hz miałeś słabe zródło sygnału a nie projektor
 
Ostatnia edycja:

Koszał

New member
No i stało się. Po kilku miesiącach rozmyślania wybór padł na Optoma hd23. Dziś zamówiłem. Do tego ekran elektryczny matt grey 120cali. Za kilka dni będzie do odbioru to dam znać jak świeci.
 

MajorKupricz

New member
Witam :) mam kilka pytań, bardzo podobnych do autora tematu, więc pozwolę się podłączyć. Planuję zakup projektora do około 2000zł. Na projektorze mam zamiar oglądać filmy 720p, 1080p i opcjonalnie mecze EURO2012. Przy wstępnej selekcji wytypowałem projektor Epson EH-TW450. W tym przedziale cenowym jest jeszcze Benq W700, ale nie jestem przekonany do tej technologii DLP - po sobie wiem, że jestem wrażliwy na różne mankamenty, więc efekt tęczy może mi nie być obcy.
Teraz seria pytań od laika do mądrzejszych kolegów:
1. Czy w tej cenie znajdę lepszy projektor do ww zastosowań?
2. Jaki ekran? Odległość projektora od ekranu to docelowo 4-5m. Wg kalkulatora przy formacie 16:9 pasowało by mi mniej więcej coś takiego: 220x125 EKRAN projekcyjny manualny 16:9 HD GRAY (allegro - nie mogę dodać linku przez zbyt małą ilość postów ;) ).
Widziałem kilka fotek pokazujących różnicę między ekranem białym i szarym, i bardziej przekonuje mnie ten szary ekran. Proporcje okej? Jeśli chciałbym wyświetlać obraz o innym formacie niż 16:9, to wyświetli czarne paski z góry i dołu, czy obraz zostanie rozciągnięty? Jak to działa? :)
3. Nagłośnienie. O ile filmy z komputera to nie problem, o tyle nie wiem jak będzie wyglądała sprawa po podłączeniu projektora do dekodera naziemnej telewizji cyfrowej. Jak podłączyć głośniki do takiego zestawienia? Projektor ma odpowiednie złącza do podpięcia głośników?

Przepraszam za laickie pytania, no ale człowiek nie wszystko od razu wie, tym bardziej że nigdy nie miałem styczności z projektorem ;)
Dodam że jeden pokój projekcyjny będzie miał czarną ścianę na której zawiśnie ekran, a drugi pokój niestety tylko pomarańczową, choć oba będą dobrze zaciemnione. Filmy wyłącznie w porach nocnych ;)
To tyle, z góry DZIĘKI!
 

MacVas

New member
Witaj,
ustosunkuję się kolejno do pytań:
Ad1.
EH-TW450 lub jego następca 480 to przyzwoite projektory i z pewnością - gdy stawiasz tylko na LCD - w tej klasie cenowej nie ma potrzeby szukania jakiejś alternatywy. Epson jest sprawdzony na tym polu, a lampy z "e-torl" w zasadzie nie sprawiają większych problemów i wpadek. Konkurencja w zasadzie nie ma nic lepszego do zaoferowania niż Epson bo za 2k ciężko jest dostać nówkę z lens-shiftem czy innym bajerem, których zwyczajnie nie ma w tej klasie cenowej.
Ad2.
Tutaj to w zasadzie bez względu na pewne techniczne reguły oraz niuanse doboru ekranu i tak zadecyduje subiektywne odczucie. Jeżeli przemawia do Ciebie szara powierzchnia projekcyjna idź za nosem/okiem. Projektor zwykle daje możliwość korekty poziomu/nasycenia barw składowych co ma przełożenie na to co zobaczysz na ekranie i być może wbrew Kaczorowi przekonasz się, że "białe jest białe a czarne jest czarne". Co do rozmiaru i ustalenia proporcji to podpowiedzi z kalkulatora są dobrym wyznacznikiem, sam mam mniej więcej podobne parametry i na SVGA jest przyzwoicie a powyżej już tylko b.dobrze ;)
Jeśli chciałbym wyświetlać obraz o innym formacie niż 16:9, to wyświetli czarne paski z góry i dołu, czy obraz zostanie rozciągnięty? Jak to działa?
Nie ma jednej reguły, bo "u laika" często działa tak jak jest "wynegocjowane" pomiędzy urządzeniem dającym sygnał a urządzeniem wyświetlającym (projektorem). Często wychodzi bigos. Rozwiązanie? Jeżeli zgłębisz instrukcję obsługi projektora odkryjesz szereg możliwości odnośnie zmiany proporcji obrazu i czym to skutkuje. Polecam zabawę. Jeżeli planujesz seanse filmowe to ekran 4:3 sobie odpuść, ekran 16:9 zda egzamin nawet gdy sygnał będzie wymagał skalowania. Czasem dla wygody oka warto ponieść koszt kilku cali.
Ad3.
Co do dźwięku w tym projektorze jest kilka możliwości. Jeżeli masz w komplecie z kolumnami wzmacniacz to audio analogowo wypuścisz do głośników z pj'a np. kablem "2xRCA to Jack" lub "2xRCA to 2xRCA" Cyfrowo wystarczy zwykle sam kabel hdmi gdzie ampli będzie tylko pośredniczył między tunerem a projektorem. Połączenia zwykle nie sprawiają trudności.

Powodzenia i obyś szybko złapał bakcyla :popcorn:
 

flo333

New member
Witam, odświeżę temat.
Stoję przed kupnem projektora do kina domowego, salon nie duży 3.8 x 4.8m więc ekran będzie na ścianie a projektor podwieszony na przeciw w drugim końcu czyli odległość optyki od ekranu oscylować będzie na poziomie 4.2 - 4.5m ekran planuje 16:9 100'' bo 120'' to trochę za wiele całą ścianę mi zje :)
Myslę o Optoma HD141x albo Benq W1070 oba DLP bardziej Optoma, nie miałem doczynienia z projektorami i zastanawiam się czy oby na pewno dlp a nie 3lcd, przeznaczenie to wieczorne seanse 2d i 3d bo ogólnie tv będzie za zwijanym ekranem projektora wiec w dzień tv a wieczorem kino :) wiadomo że czasem w weekend to i w dzień odpalę ale to już zostawmy.
Ktoś ma? poleca czy odradza? dobrze kalkuluję rozmiary, czy będę zmuszony na 120''?
 

Bruno88

New member
cześć,
również podepnę się do tematu:)
chcę sprawić sobie pierwszy projektor, więc doświadczenie moje znikome:) mieszkam w dużym ok 18m2 pokoju z wysokim sufitem w kamienicy i chcę sprzęt przeznaczyć do filmów oczywiście oraz grania na konsoli. zależy mi na hdmi, full hd oraz dobrej i mocnej lampie- chciałbym wykosztować się w granicach 2 tysięcy +/-

dużo osób poleca mi OPTOMA HD141X oraz Acer P1500

jakie jest wasze zdanie? ktoś testował te urządzenia? warte uwagi czy w tej kwocie znajdę lepszy projektor?

dzięki za pomoc.
 

flo333

New member
A nie da się zmniejszać obrazu poprzez zoom lub coś podobnego? byłoby to bez sensu jak ktoś ma długi salon :) ale pomijając już wielkość czy ten efekt tęczy jest aż tak uciążliwy? sporo czytałem i oglądałem yt o projektorach i stąd te dwie pozycje które zwróciły moją uwagę, szczególnie optoma, podobno nie jest to tak widoczne jak pikseloza na ekranie lcd i nie każdy to zauważa więc nie powinno przeszkadzać projekcji, czy się mylę? a jak jest z oglądanie 3d na takim projektorze? bo w/w mają takowa opcję.
Dzięki za chęć pomocy
 
Do góry