Projektor do kina domowego do 2500zł

Koszał

New member
Heh, ja mam kolejne wątpliwości. Co lepsze Optoma HD20 czy HD230X. Im więcej czytam tym wiecej wątpliwości.
na HD230x dostałem narazie najlepszą cene 3099,60zł
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
Arry wczoraj oglądałem mecz polska-portugalia BenW 700 tvp HD przekątna obrazu około 80cali obraz rewelacyjny z płynnościa nie ma żadnych problemów natomiast w co do gier w fifie brakuje mi nieco sztucznie generowanych klatek przyzwyczaiłem się do tego efektu na tv philips pfl9075h bardzi mi on odpowiada projektor wyświetlna 59hz ale tak jak mówie obrazowi niczego nie brakuje ja po prostu bardzo lubie tą wręcz nienaturalną płynność i wyrazistość chyba nazywa się to efek teatrzyku ale nie jestem pewien.
 

uwe71

New member
Cześć

Acer H5360
BenQ W710ST
Optoma HD67N

Potrzebuję waszej pomocy, wytypowałem te trzy projektory.
Nigdy nie miałem projektora i będzie to mój pierwszy.
Wielkość ekranu około 3x2m (mógł by być większy ale ten i tak mnie przeraża)
To co ważne pozbywam się tv więc wszystko będzie oglądane na projektorze.
Proszę szanownych kolegów i koleżanki o radę co wybrać.
a jeszcze jedno pytanie czy do oglądania w 3D potrzebuję dodatkowego osprzętu czy wystarczy tylko tuner cyfrowy np. C+ lub PS
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Ja wybrałem Benqa (inny czas inny model).
Wiadomości i takie tam także na dużym ekranie będziesz oglądał ?
osobiście projektora używam tylko do KD. Zostaw TV ... gdzieś w kącie :)
Do 3D potrzebne jest: źródło 3D z materiałem 3D, projektor 3D (po drodze zapewne amplituner 3D), i okulary 3D.
 

uwe71

New member
Jeżeli zakupię jeden z tych projektorów które wymieniłem i posiadam PS3 z blu-ray i okularki 3D i to wystarczy? Gdzieś coś pisało że potrzebna jest jeszcze jakaś przystawka do projektorka.
Wszystko będę oglądał na 300" nawet mojego ulubionego dziennikarza Pana Kuzniara z TVN24 :smile:
Problem w tym że nie wiem co kupić.
 

edi7777

Member
Jeżeli chcesz oglądać przy 300" (a zakładam, że nie masz takiego ekranu) to wybierz projektor przynajmniej z jasnością powyżej 3000l. Ja największy obraz jaki oglądałem na swoim projektorze to było jakieś 270" na białej ścianie i przy jasności 3200l było ciemno.
 

uwe71

New member
Wybrałem ekran 3x2m, czyli chyba będzie jakiej 150", oglądać będę z około 6-7m
tylko nie wiem co kupić.
 

Koszał

New member
Ja troszkę potestowałem projektory i uważam że warto dołożyć parę zł i kupić full hd. teraz czekam aż się troche kasy dozbiera i kupuje Optome HD230X.
 

uwe71

New member
To ja już teraz mam mętlik w głowie..
Najbardziej odpowiadał by mi Beneq
Raz mała odległość od ekranu, dwa pip co używając projektora nie tylko do oglądania filmów jest fajną sprawą no i trzy to żywotność lampy do 6000h w trybie eco.
Nie mam pojęcia co zrobić ..
Sprawdziłem cenę tej Optomy HD230X -3300zł no i w zasadzie dał bym radę z funduszami...
Od piątku do poniedziałku oglądam mecze więc projektor będzie intensywnie używany
Chodzi mi również po głowie oglądanie w 3D na cyfrze+
Podpowiedzcie proszę co mam zakupić aby nie wtopić zaraz na początku przygody z projektorem.
 

dell24h

New member
co do żywotności lampy to jedna wielka ściema, co z tego że przewidują świecenie 6000 godzin jak na lampę dają w większości tylko rok gwarancji.
1 rok to 8700 godzin, czyli żeby wykorzystać gwarancję musiałby pracować prawie non stop ok 17 godzin dziennie.

Jak ktoś jest zainteresowany mam Projektor Dell 4220 HD XGA 1024 x 768
W sklepowym stanie, brak najdrobniejszych oznak użycia, stan wizualny - jak nowy, posiada oryginalne folie i jest w firmowej torbie z pilotem
czas pracy lampy tylko - 8 godzin cena 2500 do negocjacji
300 Watowa lampa Philipsa, jasność: 4100 lumenów, kontrast standardowy 2000:1 zapewnia że można nim wyświetlać w jasnych pomieszczeniach.
Gwarancja rozruchowa 3 miesiące no dla forumowiczów dam 6 miesięcy :)
 

Monkin

New member
Bez reklam
a po co komu projektor prezentacyjny do ogladania meczy w calkiem innej rozdzialce i to jeszcze za 2500 zl.
Bo chłop się wpakował w kanał z natywną rozdziałką projka do sali lekcyjnej, rozwiesza swoje ogłoszenia na bezpłatnych tablicach w necie i myśli, że znajdzie tutaj naiwniaków, którzy klękną z wrażenia....No faktycznie klękną jak to odpalą za tę kasę u siebie w domu...:blagam:
 

power550

New member
Mam pytanie do wlacicieli Benq W700. Czy zaobserwowaliscie podczas wyświetlania sygnału 1080i_50 lub 1080i_60 wystepowanie lekkiego drżenia obrazu ?
 
Ostatnia edycja:

grimmdude

New member
A jaki byscie polecili projektor LED tak do max 2600zl ? (juz nie bede zakladal do tego nowego tematu ;) ) aktualnie uzywam Benq W600, ale wlasnie sie cos z nim zwalilo i planuje przesiadke na LED bo DLP jednak za drogie w uzytkowaniu (czesto musze wymieniac lampy, projektor mam +/- 2 lata i juz 3 lampa leci)...
 

edi7777

Member
No wygląda na fajną okazję ale ja się ostatnio naciąłem na allegro, że nawet sprzętu nie zobaczyłem i kasa przepadła. Niby PayU ma to jakoś chronić ale tylko jak policja podejmie się ścigania takiej kradzieży a oni mają na to wyjeb@ne. W każdym razie ja tam kolejnego projektora bez przesyłki za pobraniem nie kupię.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
znaczy sie wplaciles kase za projektor i go nie otrzymales???? dawaj namiary na sprzedawce, aby nikt wiecej sie nie nabral!
 
Do góry