UPS do HC4000

prime

New member
Do tej pory byłem zdecydowany zakupić Ever Eco 1200 CDS (780W i 3ms), jednak znalazłem jeszcze inny model: CyberPower Intelligent LCD 1350VA (810 i 4ms) - czy warto zakupić ten drugi, macie jakieś doświadczenie z UPS firmy Cyberpower?
W necie krąży opinia że Ever 1200 da radę podtrzymać zasilanie do HC4000, rozumię że jeśli cyberpower ma podobną wydajność to również mu się to uda - mam rację?
 

espaniak

New member
W Ever masz 3ms, a w Cyber Power 4ms. 3ms Evera sprawdza się, a jak będzie z tamtym hmm?(teoretycznie znikoma różnica)...
Jednak dwie różne firmy o tych samych parametrach mogą różnie działać(czytałem na forum taka opinie kogoś użytkującego proj+ups).
Ever- tańszy i sprawdzony
Cyber Power -hmm, ładniejszy :)
 

espaniak

New member
W takim przypadku będziesz musiał go od razu przetestować na projektorze aby zwrócić ewentualnie do sklepu, zrobisz małą "awarie" i sprawdzisz czy zadziała :)
 

prime

New member
z tym może być problem, bo pytałem już w dwóch i nie ma możliwości zwrotu gdy się nie sprawdzi:(
 

prime

New member
UPS podłączony, przetestowany i wszystko ok
Podtrzymuje zarówno lampę jak i wentylatory
szkoda tylko że jest tylko jedna dioda do sygnalizowania tego co się dzieje i nie ma możliwości połączenia z PC w celu ciągłej diagnostyki
 

Wika

New member
Od dwóch miesięcy użytkuję projektor mitsubishi HC4000 .
Zastanawiam się nad ups'em w razie przerwy w zasilaniu aczkolwiek nie słyszałem jeszcze żeby w tym modelu mitsubishi zanik zasilania spowodował uszkodzenie lampy ( czytałem także zagraniczne fora ) .
U mnie też podczas prób , gdy jeszcze nie miałem przymocowanego uchwytu , odłączyłem kabel na pracującym projektorze i nic się nie stało .
To mój pierwszy projektor i przy jego instalowaniu popełniłem kilka błędów między innymi właśnie brak ups'a.
Teraz jest problem , bo przewody od prądu są już w suficie i nie wiem jak tego ups'a podłączyć .
Myślę nad ups'em między regipsem a belkami w suficie ale to musiałby być jakiś lekki i o małych
gabarytach .
I teraz pytanie : jaki ?
 

prime

New member
jest małe prawdopodobieństwo że coś się stanie lampie lub chipowi w projektorze, jednak jedno jest pewne: skraca się czas żywotności lampy
ja też przez tydzień nie miałem upsa, jednak używanie projektora i ciągłe myślenie o tym czy nie zaniknie zasilanie było niekomfortowe, a koszt 600zł nie jest na tyle duży w porównaniu do ceny sprzętu który chroni

nie ma lekkiego i małego upsa, możesz jedynie kabel zasilający do 10m stosować, swego czasu wysyłałem pytanie o montaż ups w suficie i odpowiedz była jedna: nie jest zalecany, ze wzgledu na brak wentylacji, ciężar, wilgotność. Zresztą ciężar jest najbardziej odczuwalny - 10kg skomasowanej masy do nie aż tak dużej obudowy.... oczywiście mówię tu o ups-ach które dają radę z HC4000, przez co te słabsze odrazu odpadają
 

Wika

New member
Zamówiłem dziś ever eco pro 700 , 3 ms ,420 W.
W razie zaniku napięcia powinno starczyć na kilka minut pracy, akurat na tyle żeby schłodzić lampę .
Czeka mnie jeszcze rycie w ścianie i suficie żeby to wszystko podłączyć a później kolejne szpachlowanie i malowanie .
Już czuję , że będę musiał na ten czas wysłać żonkę gdzieś do spa i zrobić to podczas jej nieobecności , bo inaczej będzie stresowo :)
Wolę jednak przez to przebrnąć i zrobić wszystko zgodnie ze sztuką niż uszkodzić lampę / skrócić jej żywotność w razie braku napięcia .

Brak własnego chłodzenia w HC4000 ( akumulatorów ) dopisuję jednak do wad tego projektora .
Jest to trochę wada wynikająca z mojej nieznajomości tematu , poprostu nie pomyślałem ,że potrzebny będzie ten ups.

Inna wada to tylko jedno złącze hdmi .

Kolejna sprawa , to jeśli już będę rył ściany i sufit to czy bawić się w wyprowadzenie innych kabli do projektora ( przyszłościowo ) oraz przewodu do sterowania ekranem ?

Poza tym projektor uważam za fajną rzecz , lepszą od telewizora .
Przy okazji czy za projektor trzeba płacić abonament radiowo-telewizyjny ?
 

prime

New member
zanim na stałe podepniesz ten ups, to sprawdź czy da radę, bo zapas mocy jest może trochę za mały
akumulatora w tej cenie projektora próżno szukać, wiec wadą to nie jest
hdmi drugie by się przydało, no ale...:)
 

Wika

New member
Przed zakupem pytałem o to i sprzedawca zapewnia ,że wystarczy mocy .
Żarówka ma 230-250 W ( w zależności od trybu ) , moc ups'a to 420 W ale oczywiście przetestuję .
Narazie czekam na przesyłkę .
 

pa3

New member
Bez reklam
@Wika, @prime

Seria EVER Eco Pro z tego co widzę nie posiada bardzo ważnej funkcji AVR, dzięki której mamy stałą kontrolę, tzn gdy napięcie jest za wysokie, czy tez na niskie to system filtrów kontroluję poprzez np podwyższenie mocy.

Dobrym wyborem jest PowerCom BNT-800AP Home (można wybrać inne wersje), który posiada dobry AVR, szybką ładowarkę, dobre podtrzymywanie na baterii. Jest tańszy i do tego posiada wyższe noty w rankingach od Ever'a Eco pro:

- Zasilacze awaryjne UPS - rankingi, testy, produkty, wyniki, specyfikacja, recenzje - Chip.pl
- Podzespoły - Zasilacze awaryjne UPS | PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności
 
Ostatnia edycja:

prime

New member
wika projektor pobiera 340W, oczywiście nie twierdzę że nie będzie działać, wręcz mam nadzieje że wszystko będzie ok u Ciebie:)
niestety jak ja kupowałem to nikt nie umiał potwierdzić że v700 zadziała, za to v1200 była pewna, dlatego do świetego spokoju wziąłem wyższy model

pa3
zastanawiałem się nad tym PowerCom BNT-800AP, jednak bez większego przekonania szczególnie że cena była podejrzanie niska, nikt nie potwierdzał że zadziała z hc400, a AVR nie jest koniecznością jeśli nie masz skoków napięcie w instalacji
 

Wika

New member
Dzisiaj kurier przywiózł mi tego ups'a ever eco 700 .
Najpierw zrobiłem test na zimnym projektorze .Ups zadziałał ale nie mogłem pilotem wyłączyć
projektora ( 2xoff ) tylko musiałem to zrobić ręcznie tzn. przyciskiem a na ekranie zamiast napisu power off coś tam pojawiło się kółko w prawym górnym rogu .
Później zrobiłem test jeszcze dwa razy i za każdym razem ups zadziałał już prawidłowo - podtrzymał pracę projektora i mogłem już go wyłączyć normalnie pilotem .
Nie wiem dlaczego za pierwszym razem tak się stało .
Najważniejsze że działa prawidłowo czyli podtrzymuje napięcie w razie awarii zasilania w sieci i pozwala na bezpieczne wyłączenie projektora ( chłodzenie lampy ) .
Prawie 25 % rezerwy mocy widać jednak wystarcza .



Teraz czeka mnie podłączenie tego na stałe czyli rycie w ścianie ,podłącznie kabla , później szpachlowanie , malowanie itd :(
 

prime

New member
gdyby człowiek wiedział że się uda to by 700-tke kupił ;/ szkoda że nie kupiłeś go miesiąc wcześniej ;)
 
Do góry