Projektor DIY Budowa/Porady

Status
Zamknięty.

grzegorzp

New member
polecam, żebyś spisywał wszystkie koszty, WSZYSTKIE dzięki temu będziesz mógł potem realnie powiedzieć ile Cię kosztowała budowa.
 

Makot0072

New member
Witam po dłuższej nieobecności

Obecne koszty to 70zł + 80zł + 99zł (Nie licząc wysyłek)
Nowy monitor zamówiony będzie w środę

Bawiłem się trochę tą zbitą matryca która dawała 1/3 obrazu i nie mogę ustawić jednej rzeczy.Mianowicie mam ją podłączoną do netbooka gdzie maksymalna rozdziałka wynosi 1024x600 i taką samą mi też wyświetla na Matrycy.W jaki sposób ustawić większą rozdzielczość na matrycy?

Po zmierzeniu obrazu wychodzi ok 2,60 Wysokości na 4m długości przy czym wielkość jednego pixela wynosi jakieś 3mm, Jednak muszę mieć rozdziałke większą bo przy 3,5m od ekranu widać minimalnie te pixele...

Jutro jak dorwę cyfrówkę porobię zdjęcia z wieczornej "projekcji"

PS: zauważyłem że rzutnik posiada automatyczne wyłączanie , po 10-15min jeśli temp jest za wysoka w środku po prostu go wyłącza , nie wiem czy to dobrze czy zle jednak bez chłodzenia się nie obędzie ;)
 

grzegorzp

New member
no właśnie o to chodzi, że sam siebie próbujesz oszukać, nie licząc kosztów wysyłek, śrubek, zniszczonych części itp.
bądź uczciwy i licz wszystko a nie po wydaniu 1500zł będziesz opowiadał, że projektor kosztował Cię 300zł, bo przecież, sklejki nie liczysz, rzutnika też, żarnik w sumie przy okazji, a farbę to i tak byś kupił, paliwo żeby jeździć po sklepach, wysyłki itp. albo podawaj prawdziwe koszty albo nie podawaj wcale bo mydlisz ludziom oczy
 

Makot0072

New member
grzegorzp nikogo nie oszukuję po prostu nie liczę tych kosztów ale jeśli chcesz to podam

Wkońcu monitor dotarł do mnie po 3 dniach podróży?... szkoda słów ważne że jest poniżej zamieszczam zdjęcia porównawcze obrazu z mojego Netbooka i Monitora 15'
PS: wciąż mam problem by zrobić "2 oddzielne monitory" i ustawić większą rozdziałke na monitorze ,obecnie ciągle mam 1024x600 i wielkość obrazu jest dopasowana do tej z netbooka

jeśli zdążę to dzisiaj rozbiorę monitor i zamieszczę pierwsze próbne zdjęcia ,czeka mnie składanie wszystkiego do kupy + ściana którą lekko widać z przodu zdjęć ;)
 

Attachments

  • SAM_0979.JPG
    SAM_0979.JPG
    158,7 KB · Wyś: 1090
  • SAM_0980.JPG
    SAM_0980.JPG
    149,3 KB · Wyś: 1144
  • SAM_0981.JPG
    SAM_0981.JPG
    136,1 KB · Wyś: 1057
  • SAM_0983.JPG
    SAM_0983.JPG
    154,3 KB · Wyś: 1152

grzegorzp

New member
chyba spokojnie można wywalić już ten temat...
czy ma zostać dla potomności jako przestroga, żeby nie zawracać kijem Wisły?

tak to się skończyło
 

Attachments

  • proj diy.jpg
    proj diy.jpg
    622,1 KB · Wyś: 747
Ostatnia edycja:

Makot0072

New member
grzegorzp i 1grzecho czekam do wieczora
Dla reszty forumowiczów aukcja wystawiona ponieważ druga matryca została również uszkodzona i nie mam już sił ani funduszy na dalsza zabawę dlatego sprzedaję całość a wy waszymi wpisami tylko mi to uniemożliwiacie ,pozatym nikt nie otrzymał zgody na kopiowanie linków oraz opisów z MOJEJ aukcji której jestem autorem tak więc czekam na usunięcie...
 

grzegorzp

New member
Makot dzisiaj do mnie napisał

Druga osoba która wystawia wiadomości z aukcji bez mojej zgody proszę o usunięcie wiadomości gdyż oczerniacie mnie w ten sposób jak i uniemożliwiacie zfinalizowanie transakcji co jest łamaniem prawa ,nie mam zamiaru nikogo straszyć itp itd ale naprawde działacie na moją szkodę i jeśli nie potraficie zachować chodzby odrobiny rozsądku sprawa zostanie skierowana do sądu ,ja nic tym nie zyskam oprócz odzyskania dobrego mienia ale koszty sądowe będą spore i osoba która przegra rozprawę musi te koszty pokryć tak więc po raz ostatni proszę o usunięcie wpisów gdyż nikt z was nie dostał mojej zgody na kopiowanie aukcji oraz wpisów

Makot wyluzuj trochę, nikt tu nikomu nie chce krzywdy zrobić,
więc chyba trochę Cię poniosło z tym straszeniem sądem.
życzę udanej sprzedaży

ps. jeżeli moderator uzna, że któryś z moich postów jest nieregulaminowy to proszę o jego usunięcie,

ps2. Makot tak sobie pomyślałem, że gdybyś od razu mnie posłuchał to byś teraz tych gratów nie musiał sprzedawać i nie wtopiłbyś tyle kasy...
 
Ostatnia edycja:

1grzecho

Member
grzegorzp i 1grzecho czekam do wieczora

na co czekasz do wieczora? napisałem Ci wyraźnie wyjaśnienia wczoraj, a Ty dalej czekasz?
cała ta budowa proja nie miała sensu bynajmniej z Twoim doświadczeniem(czyt. podejściem do tematu) , zasypujesz mnie od dwóch dni wiadomościami PW
nie wiem w jaki sposób mój link może przeszkodzić w Twojej sprzedaży?
moje zdanie już znasz, zresztą wielu żytkowników odradzało Ci budowe tego proja w postach wyżej
nie rozumiem o co domnie bijesz?
jeśli administracja tego forum uzna że mój link jest naruszeniem regulaminu to go usunie. zresztą jak widać administrator blackninja edytował już mojego post bez usunięcia lika
tak więc kolego tak jak pisałem więcej uczciwości i szczerości wobec innych użytkowników tego forum Ci życzę
pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Chyba należy zostawić ten wątek ku przestrodze potomnych na co nie marnować pieniędzy. Nie wiadomo czy za chwilę ktoś nie wpadnie na wspaniały pomysł DIY telewizora 3D ;-)
Na przyszłość dla autora tego tematu - wystawienie aukcji na Allegro oznacza, że godzisz się na to iż ktoś tą super tajną przez poufną aukcję wynajdzie i podlinkuje. Tak mniej więcej działa internet. Od kilkunastu lat.
 

1grzecho

Member
ale o czym my tu wogóle rozmawiamy... autor założył ten temat żeby pokazać jaki to wspaniały projektor można zbudować własnymi rękami a potem po cichu wystawił go na allegro! link ukazał się tutaj w temacie a on dalej po cichu zaczął gnębić wstawiającego linka wiadomościami z żądaniem usunięcia linka i sprawami sądowymi. zaznaczam wszystko po cichu bez informacji dla innych użytkowników. Cały ten temat to taka reklama w necie a potem aukcja.
użytkownik nieszczery i nieuczciwy-o czym świadczą już komentarze negatywne na jego karcie allegro.
szkoda gadać...
 

Makot0072

New member
No to podsumujmy całość

1 - po pierwsze watek został założony po to by przedstawić budowę projektora która zakończyła się niepowodzeniem i stąd aukcja na Allegro
2 - po drugie nikogo nie gnębiłem tylko wysłałem wiadomość o usunięciu postów mnie oczerniających i pokazujących mnie w złym świetle jednak nic to nie dało
3 - Po trzecie komentarze negatywne wyjaśnione i nie mające nic wspólnego z tą aukcją jednak szanowny użytkownik 1grzecho uważa inaczej , dając kolejny przykład oczerniania mnie
4 - Po czwarte 1grzecho tylko z tobą mam problem i tylko ty piszesz durne posty na temat tej aukcji jak i mojej osoby starając się zoobrazować mnie jaki ja jestem zły wobec innych forumowiczów więc tylko tobie "pociągnę' konsekwencje w postaci sądu.Przykro mi tak to kończyć ale nie mam innego wyboru.

Wątek można uznać za zamknięty ja raczej go nie będę kontynuował chyba że ktoś inny wpadnie na podobny pomysł
Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry