Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Projektory, ekrany do projekcji...Wszystko związane z projektorami etc.

Wróć HDforum > Video > Projektory, ekrany do projekcji... > Projektor DIY Budowa/Porady
Zamknięty Temat

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jul 2006

24-07-2011, 13:04
Domyślnie

Witam.
Trzymam kciuki i podzielam zdanie grzegorzp.
"Dłubanie" dla przyjemności ... TAK, ekonomicznie i jakościowo zdecydowanie NIE.
gatar jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Member

Meldunek: Jun 2009

24-07-2011, 13:46
Domyślnie

Widziałem wiele gotowych projektorów DIY z zastosowaniem różnych matryc i wiele z nich biło na głowę gotowe projektory nawet z półki 1,5-2,5K.

Dużym + jak dla mnie jest długość życia takiego projektora i ew poprawki/naprawy.Do dużych - to na pewno wielkość projektora na matrycy 15' i więcej,pobór energii i w sumie tyle. Ja jednak jestem uparty i projektor powstanie Jakieś porady co do umiejscowienia go ? Bo dopiero według tego będę budował całość
Makot0072 jest offline
Member

Meldunek: Aug 2009

24-07-2011, 14:32
Domyślnie

tylko weź pod uwagę, że żeby się nie oszukiwać to konkurujesz z półką 3-3,5tys bo one używane kosztują koło 2tys a realnie rzecz biorąc tyle będzie Cię kosztował DIY oczywiście nie licząc czasu jaki na to poświęcisz.
stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie zamkniesz się w 1500zł,
jeżeli będziesz liczył wszystkie koszty, łącznie z przesyłkami, farbkami, szkiełkami, kosztem benzyny, żeby jechać do sklepu itp.
ale jak życie pokazuje każdy musi sam się przekonać

co do umiejscowienia to myślę, że sofa po lewej a ekran po prawej może być optymalne.

ps. odpowiedz mi proszę na pytanie czy główną motywacją do zrobienia projektora DIY jest majsterkowanie, czy to żeby mieć lepszy projektor za mniejsze pieniądze?

Ostatnio edytowane przez grzegorzp ; 24-07-2011 o 14:35
grzegorzp jest offline
reklama

Member

24-07-2011, 15:39
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzegorzp Zobacz post
ps. odpowiedz mi proszę na pytanie czy główną motywacją do zrobienia projektora DIY jest majsterkowanie, czy to żeby mieć lepszy projektor za mniejsze pieniądze?
Głównie to sama satysfakcja z stworzenia czegoś własnego + niskie koszty
Oprócz matrycy nie potrzebuję żadnych większych zakupów więc wolę projektor DIY

Pozostały mi 2-3 dni wolnego pózniej pracuję 2-3dni i 2-3dni wolnego więc w miarę czasu będę zamieszczał zdjęcia ,obecnie czekam na "okazję" alledrogo by zakupić dobrą tanią małą matrycę ,jeśli żadna się nie pojawi to już mam upatrzony model 15' 1024x768 kontrast 400:1 i matryca bez taśiemki "L"

PS: Z tego co widziałem po innych projektorach DIY wystarczy się przyłożyć do wykonania całości a efekt będzie Bardzo dobry (Nie jestem żadnym "psycholem" więc nie muszę mieć obrazu FHD chociaż nie powiem mógłby być ale nie na te koszty)
PS2: Ktoś z was zna się na 3D? wystarczy film3d + okulary by zobaczyć efekt na projektorze DIY?
Byłem ostatnio na transformersach 3D i szczęka na podłodze
Makot0072 jest offline
Member

Meldunek: Jan 2010

24-07-2011, 15:40
Domyślnie

Jak chcesz się bawić na poważnie to da się dostać laptopowe matryce 15" FullHD (na pewno takie bywały w Thinkpadach, ostatnio serii W), tylko cena takiej może przekroczyć 1500 zł

Jeśli chodzi o 3d to albo polaryzacja (i srebrny ekran i odpowiedni sterownik filtra) albo 3d z okularami migawkowymi, ale te potrzebują szybkiej matrycy (120Hz) i sterowania okularami
raus jest offline
Member

24-07-2011, 16:07
Domyślnie

Apropo Matryc ,Poprzednia moja matryca została uszkodzona (zerwanie taśiemki) jednak elektronika pozostała dobra.Czy jest możliwość zakupu samem matrycy i podłączenie jej do elektroniki? Gdyż nie ma sansu kupować całego nowego monitora skoro tylko matryca jest padnięta. Jak doładuję aku z cyfrówki to załączę foto może matrycę też da się jeszcze odratować

Zamieszczam zdjęcia matrycy oraz jej uszkodzenia może ktoś wie jak naprawić? ew. jaką matrycą bym mógł zastąpić?
Załączone Obrazki

Ostatnio edytowane przez Makot0072 ; 24-07-2011 o 17:09
Makot0072 jest offline
Member

24-07-2011, 19:21
Domyślnie

Zamieszczam zdjęcia rzutnika ,Obrazu z 1/3 Pokoju i 4/5 Pokoju ,Oraz miejsca gdzie dochodzi do stapiania plastiku z soczewki,Zdjęcia widać o której godzinie robione więc jeszcze jasno
Plamy są na foli która jest brudna i z tego co widzę to trzeba będzie zamontować większy odbłyśnik ale najpierw matryce muszę zamówić
Załączone Obrazki

Makot0072 jest offline
reklama

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania