Ekran projekcyjny AVTek do Epsona TW3200/3500

Smasher

New member
Przymierzam się do zakupu ekranu na który ma być rzucany obraz z projektora Epson TW3200/TW3500 (w zależności którego wezmę :) ). Obraz rzucany z odległości 3-4m. Ekran ma być szerokości minimum 240cm, elektryczny z napinaczami (żeby nie powstawały po bokach zagięcia ekranu). Który ekran polecilibyście do max 1200zł

Znalazłem coś takiego:
1. Ekran elektryczny AVTek Tension -SUPER WYPRZEDAŻ!! (1692824944) - Aukcje internetowe Allegro

P.S. Skąd taka przecena???

Polecacie?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
POczytaj dokładnie aukcje:

- "lekko" pofałdowana powierzchnia
- format obrazu 4:3
- matt white. Z 3-4 matrów do Epsonow sie nie nadaje. 3200/3500 są uważane za jasne, wiec dedykowane są im ekrany MAtt Grey.
 

Mw+

New member
c

To niestety słabej jakości ekran Chiński ,który ma wątpliwej jakości powierzchnię projekcyjną...
Nie polecam - Wiem co mówię widziałem te ekrany na żywo
 

Smasher

New member
Warto brać ekran bez napinaczy? ( chodzi mi o to by służył mi lata i nie fałdował się)

Może jest coś wartego uwagi sprawdzonego.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Po pierwsze to ekran 4:3! Dzis to juz grzech. Powinens szukac wyłaćznie ekranów 16:9, 16:10.
A poza tym chodziło mi o to, ze powszechnie uważa się te modele Epsona za jasne, czyli dające dużo światła. Do dobrze, jesli masz jasny pokój lub ogladasz w dzień. Co za tym idzie można sobie pozwolic w ich przypadku na ekran szary, z gain np. 0.8, co pochłonie nieco światła i polepszy nieco kolory oraz kontrast. 3-4 metry to odleglosc projektora czy ogladania? Jesli projektora to tym bardziej. Im blizej projektor ekranu tym wiecej swiatla daje.

Porownaj kalkulatorem. Tu na forum wiele juz o tym bylo i wiele znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania.

Nie wiem co mógłbym Ci polecic. Avtek, Adeo, Avers, Kauber. W tej cenie ciezko bedzie znaleźć dobry ekran z napinaczami. Avtek w tej cenie ma elektryczne bez napinaczy. Jesli chcesz kupowac na lata, to mysle, ze jesli juz uparłeś sie na napinacze to ze 2 tys. trzeba wyłzożyć. Jesli nie to nie kupuj taniego, bo okaze sie bublem. Sprobuj zamowic bez napinaczy, najwyzej oddasz.

A tak szczerze, Spróbuj na razie zamowic rolete. Ja tak zrobilem, nie wiem ile to bedzie "tymczasem". Jasno szara, gumowana, 240 szeroka. Cena 200 zł. Nieduzo w porownaniu z ekranem, nie bedzie żal wyrzucić
 
Ostatnia edycja:

pa3

New member
Bez reklam
Tylko że jakość nie będzie taka jak na dedykowanym płótnie, stworzonym pod kątem projekcji IMO (właściwe rozproszenie światła, zminimalizowanie efektu Hotspot, itd)

Ciekawe czy można kupić w normalnych cenach same mechanizmy od rolet bez materiału, który później można by było kupić np tutaj - TKANINY PROJEKCYJNE :: Ekran projekcyjny-dla Ciebie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak, tylko, ze cena tkaniny plus cena czesci, plus dokladne przymocowanie tkaniny do belki, itd transport, daje tyle co niedrogi gotowy ekran, wiec albo mamy swiadomosc ze wybieramy najtanszy produkt i nie wybrzydzamy (roleta) albo od razu firmowy ekran. Moim skromnym zdaniem roznica w cenie roleta-ekran jest zdecydowanie wieksza niz jakosc obrazu roleta-ekran. Nawet gdyby jakosć obrazu wzrosła o 50% to doplacajac polowe ceny rolety nigdy nie kupie ekranu. I dlatego nie zal wywalic gdy bedzie ekran. Jasne ze gdybym mial innych prirytetow do wydania to od razu kupilbym porzadny ekran, a tak to jest na czym oglądać (bo na scianie kamiennej sie nie da) i spokojnie poczekać na ekran.
POzdrawiam
 

pa3

New member
Bez reklam
Rozumie, tylko kiedyś czytałem (chyba tutaj?) jak ktoś porównywał materiały z tego sklepu do ekranu właśnie od AVteka i różnica była dość znaczna na korzyść tego pierwszego. Z tego co widzę ty dałeś 200 zł za cały ekran, który pewnie był robiony pod zamówienie, więc możliwość zrobienia takiego ekranu z własnym materiałem raczej nie byłaby droższa? Mógłbyś się zapytać ;)

Co do omawianych przykładowych 50% różnicy w jakości, względem lepszego ekranu, to jak dla mnie przepaść.
 

Smasher

New member
a ja właśnie pomalowałem ścianę na szaro :) (na razie jest to kolor "atłasowy brąz". Później pomyślę (zobaczymy jaki będzie aktualnie efekt) o farbie projekcyjnej. Dzięki rozmowę! :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie rozumie pa3, kogo, gdzie i o co miałbym się pytac? Sklep Akces w Sosnowcu, wygoogluj, zadzwon i po kłopcie.

Co do porównywania Avteka do tkaniny, mógłbyś podać linki, fotki, itd? Avtek jest budżetowy, nie ulega wątpliwości, dlateo chętnie przeczytałbym conieco na temat jakości tych próduktów.

Smasher, nie ma za co, pozdrawiam. W wolnej chwili wrzuc fotki.
 
Ostatnia edycja:

pa3

New member
Bez reklam
Ojej chciałem się tylko dowiedzieć tak z ciekawości czy można użyć własnego materiału przy kupnie tak dużej rolety, jeśli to sprawia problem to oki, niema o czym gadać ;)

Co do tego w/w porównania to czytałem to chyba w temacie "ekran fabryczny, kontra..." przyklejony do tego działu, na samej górze
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Po pierwsze za ciemny, a po drugie brąz nie jest neutralny. Popatrz jak wygląda szary kolor w ekranach z gain np. 0.8. Jest to jakies, nie wiem, strzelam 20% czerni. Do tego dochodzi jak najbrdziej matowa struktura. Szary jest neutralny, nie wprowadzi ocieplenia ani ochłodzenia kolorystki filmu. Do altłasowego brązu ekran konieczny. Na takiej ścianie nie pooglądasz.
 
Do góry