Epson EH-TW3200

FEELO

New member
Epson EH-TW3200 jest już w sprzedaży w polsce - 4,5tyś.
Czy ktoś może już go testował ?
Czy problem czerwonawych przebarwień w rogach dotyczy także tego modelu?

Zamierzam coś kupić w tej cenie i przydały by się opinie konkretnych użytkowników

Pozdr.
 

Rudeford

New member
Chyba jeszcze za wcześnie na opinie użytkowników gdyż projektor jest już w ofercie ale "DOSTĘPNY WKRÓTCE !" Co mnie cieszy to tylko troszkę zawyżona cena na stracie w stosunku do ceny w euro. Sądząc po wyglądzie obudowy problem czerwonawych przebarwień będzie na 99%:D Obym się mylił.
 

sviru

New member
TW3200 jeszcze nie ma i prawdopodobnie bedzie w PL dopiero za miesiac. Tutaj ponoc warunkiem jest wyprzedanie wszystkich TW2900 z magazynow - co ma sens z punktu widzenia EPSONA. Cena w PRONO jest orientacyjna i nie ma nic wspolnego z cena oficjalna. W DE cena 999E - nic nie stoi na przeszkodzie zeby sobie zamowic w niemczech. GW jest europejska - oszczedzamy wtedy blisko 600zl.

Niestety nigdzie nie mozna znalezc informacji czy TW3200 bedzie mial nowe matryce C2FINE. Jest to moim zdaniem warunek uporania sie z czerownymi rogami. Z tego co sie orientuje dotychczasowe epsony wyposazone w C2F nie mialy tego problemu. Potwierdzone jest oficjalnie ze TW3600 ma C2F. Pytalem nawet oficjalnie u Epsona... nie wiedza, albo nie chca powiedziec.
 
Ostatnia edycja:

pa3

New member
Bez reklam
To raczej nie pomyłka, nawet broszurka pokazuję (D7, C2Fine, 12Bit), niżej macie plik PDF do pobrania (na samej górze):

Epson EH-TW3200

no no szykuję się niezły model - niech Panasonic i Sony uczą się od Epsona, bo cenowo faktycznie zabija jak na LCD
 

sviru

New member
pa3 > ta broszura nie jest oficjalna broszura epsona. Jest w niej zreszta blad - widac ze jesto to przerobiona broszura od 3600.

Jako jedyne pewne zrodlo mozna traktowac tylko ta strone uk epsona. Jesli to sie potwierdzi to szykuje sie mega projektor za te pieniadze.
 

sviru

New member
Tylko testy potwierdza :). Ja na pewno bede bral 3200. Jedno czego sie nauczylem w dotychczasowej zabawie z projektorami - jesli nie mamy super zaciemnionego pokoju, dobrego ekranu, borderow - jednym slowem wszystko musi miec rece i nogi - roznice miedzy projektorami sie beda zacierac i nawet C2FINE nie pomoze.

Sadze jednak ze jakosc obrazu z nowej serii TW bedzie wyraznie lepsza od zeszlorocznych (licze glownie na poziuom czerni).
 

pa3

New member
Bez reklam
Więc zostaje tylko poczekać, aż takie serwisy jak projectoreviews dostaną go w swoje łapska, choć przypominają mi się przypadłości Panasonica ax100 gdzie nawet u jego następcy ax200 nadal występowały problemy
 

sviru

New member
Ehhh... te Panele to chyba jakas sciema i szykuje sie to samo. W opisie TW3500 znalazlem ze jest C2FINE. To by znaczylo ze w C2FINE tez sa te czerowne rogi.

Nic juz z tego nie rozumiem. To wyglada na jakis marketingowy belkot.
Ponoc wszystkie D7 maja C2FINE.

Kolejna strona ktora to potwierdza > Epson Australia - Epson Epson EH-TW3500 Specifications

3500 ma zarowno MLA i C2FINE... czyli niczym sie nie rozni a bubel jak wszystkie.

Tutaj z kolei >>http://www.epson.com.ph/resource/philippines/product_brochures/projector/EH-TW3500_TW4500.pdf

Epson gubi sie w zeznaniach i pisze ze C2FINE TW3500. Zdaje sie ze sami nie wiedza co tam w srodku jest.

Znalazlem tez od groma informacji, ze tw2900 tez ma C2F i tez ma MLA.

Wychodzi z tego maslo maslane i zanosi sie jednak ze bedzie to samo.

W koncu... za nizsza cene startowa mieliby dac cos superowego? Cos mi sie wydaje ze problem dalej bedzie istnial.

Znalalzem cos jeszcze ciekawego... w recenzji modelu 1080ub - ktory to ma matryce C2FINE D7 i kontrast 50000:1...

http://www.projectorreviews.com/images-projectors-Q1-08/HC1080UB_vs_HC720_PS3_over_large.jpg

Purpurowy prawy dolny rog :)
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Ehhh... te Panele to chyba jakas sciema i szykuje sie to samo. W opisie TW3500 znalazlem ze jest C2FINE. To by znaczylo ze w C2FINE tez sa te czerowne rogi.

Nic juz z tego nie rozumiem. To wyglada na jakis marketingowy belkot.
Ponoc wszystkie D7 maja C2FINE.

Kolejna strona ktora to potwierdza > Epson Australia - Epson Epson EH-TW3500 Specifications

3500 ma zarowno MLA i C2FINE... czyli niczym sie nie rozni a bubel jak wszystkie.

Tutaj z kolei >>http://www.epson.com.ph/resource/philippines/product_brochures/projector/EH-TW3500_TW4500.pdf

Epson gubi sie w zeznaniach i pisze ze C2FINE TW3500. Zdaje sie ze sami nie wiedza co tam w srodku jest.

Znalazlem tez od groma informacji, ze tw2900 tez ma C2F i tez ma MLA.

Wychodzi z tego maslo maslane i zanosi sie jednak ze bedzie to samo.

W koncu... za nizsza cene startowa mieliby dac cos superowego? Cos mi sie wydaje ze problem dalej bedzie istnial.

Znalalzem cos jeszcze ciekawego... w recenzji modelu 1080ub - ktory to ma matryce C2FINE D7 i kontrast 50000:1...

http://www.projectorreviews.com/images-projectors-Q1-08/HC1080UB_vs_HC720_PS3_over_large.jpg

Purpurowy prawy dolny rog :)

W mojej opinii zbyt wiele uwagi przywiązujesz do samych paneli. Mitsubishi HC7000 ma panele D6, z którymi radzi sobie bardzo dobrze.

Porównanie, które znalazłeś dotyczy projektorów TW2000 i TW700. O ile mi wiadomo żaden z nich nie miał problemów z purpurowymi rogami, a do tego fotograf musiałby mieć wprost niesamowitego pecha, żeby trafić na ten sam problem techniczny w dwóch różnych projektorach.
 

dread

New member
Bez reklam
Ehhh... te Panele to chyba jakas sciema i szykuje sie to samo. W opisie TW3500 znalazlem ze jest C2FINE. To by znaczylo ze w C2FINE tez sa te czerowne rogi.

W ogóle masło maślane z tymi informacjami co do paneli w TW3200/3600.
Espon AU chwali się, że w TW3600 zastosowano wcześniej zarezerwowane dla droższych modeli nieorganiczne panele D7 C2Fine, a już w samej specyfikacji piszą o 10 bitowym przetwarzaniu kolorów, które o ile się orientuję występuje jedynie w panelach D6 i D7 organicznych do tych tańszych modeli - TW2000, jego następca TW5000 i TW5500 mają 12 bitowe przetwarzanie kolorów (dużo wyższa paleta barw i gradacja kolorów).

Druga sprawa, że coś jest nie halo to jasność 2.000 lumenów - panele D7 nieorganiczne z C2Fine mają nieporównywalnie wyższy kontrast, ale kosztem nieco ograniczonej jasności względem D7 organicznych - TW2000, TW5000 i TW5500 mają maksymalną jasność 1.600 lumenów.
Więc skąd TW3600 mając tę samą lampę co np. TW5500, ma jasność 2.000 lumenów (opieram się na specyfikacji epsona AU) ?

Trzeba będzie poczekać aż chłopaki z Cine4Home dostaną w łapy te projki i je rozbebeszą - wtedy wyjdzie szydło z worka co tam faktycznie w nich siedzi...

PS. Swojego TW2000 mam już blisko 2.5 roku i absolutnie nie ma żadnych purpurowych, czy jakichś innych zabarwień rogów obrazu na czarnym tle.
 

dread

New member
Bez reklam
Ja tam ewidentnie widze purpure na tych zdjeciach w rogach. Fakt przywiazuje za duzo uwagi ale nie chce miec purpurowych rogow :).

Też to widzę. Tyle, że te zdjęcie które wkleiłeś zostało prześwietlone aby ukazać różnice w poziomach czerni - nie zdziwiłbym się gdyby ten zaczerwieniony róg wziął się z flesza, ale to już autora trzeba by zapytać. Zauważ, że na innych screenach tej recenzji - wszystko jest w porządku.

W ogóle screenami z projectorreviews za bardzo bym się nie przejmował, a bardziej skupił się na tekście. Po samych zdjęciach to można odnieść wrażenie, że wszystkie projektory są do dupy :)

np. z tej samej strony Panas AE3000 vs Sanyo Z3000.

PLV-Z3000_vs_PT-AE3000_black.jpg
 

Rudeford

New member
Takie jaśniejsze rogi jak na zdjęciu po lewej miał mój poprzedni proj Sanyo Z5 po około 600h pracy. W rzeczywistości było to ledwie widoczne a zdjęcia dodawały tylko oliwy do ognia(jak wyżej). Sprawę załatwiło czyszczenie w serwisie, niestety "problem" powrócił po 400h.
 

sviru

New member
Purpurowe rogi to nie wina flasha... zdjec w nocy nie wykonuje sie z flashem
tylko dlugim czasem naswietlania. Aparat powie ci prawdę (wyolbrzymioną) jak projektor wyświetla obraz.

Druga sprawa ze sam mialem purpurowe rogi i bylo one bardzo widoczne. Zdjecia fakt potegowaly efekt ale i bez aparatu purpurowe rogi wygladały zwyczajnie źle.

Na ile to wina matryc? Nie wiadomo. Na pewno nie jest to wina lamp (wszystkie modele mają te same), nie jest to chyba też wina optyki (wszystkie modele mają taką samą z tego co się orientuje... chyba ze uzyto jakis innych filtrow).

Generalnie nic nie wiadomo. Jedyna opcja to przetestować proja u sibeie w domu. Jesli efekt jest ledwo widoczny to się podczas oglądania nie zwroci na to uwagi.

Jesli jednak jest taki jak byl na moim 2900 to niestety ale sprzet nadaje sie do reklamacji.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Purpurowe rogi to nie wina flasha... zdjec w nocy nie wykonuje sie z flashem
tylko dlugim czasem naswietlania. Aparat powie ci prawdę (wyolbrzymioną) jak projektor wyświetla obraz.

Druga sprawa ze sam mialem purpurowe rogi i bylo one bardzo widoczne. Zdjecia fakt potegowaly efekt ale i bez aparatu purpurowe rogi wygladały zwyczajnie źle.

Na ile to wina matryc? Nie wiadomo. Na pewno nie jest to wina lamp (wszystkie modele mają te same), nie jest to chyba też wina optyki (wszystkie modele mają taką samą z tego co się orientuje... chyba ze uzyto jakis innych filtrow).

Generalnie nic nie wiadomo. Jedyna opcja to przetestować proja u sibeie w domu. Jesli efekt jest ledwo widoczny to się podczas oglądania nie zwroci na to uwagi.

Jesli jednak jest taki jak byl na moim 2900 to niestety ale sprzet nadaje sie do reklamacji.

To moze ja cos dodam. Wprawdzie juz pisalem gdzies tu o tym, ale... TW3500 mialem cztery, wszystkie z purpurowymi rogami.
C:%5CUsers%5CAdam%5CDesktop%5CNoSignal.jpg

Technik, wyslany z epsona, powiedzial mi tylko ze to prawdopodobnie wada konstrukcyjna. Od samego epsona nic sie nie dowiedzialem na ten temat. Wlasciwie to oni do mnie dzwonili i pytali cos sie dzieje, gdzie umiejscowiony jest projektor, ile godzin ogladam dziennie itd...
Co do testowania to nie rozumiem jak chcesz to zrobic? U mnie, pierwszy projektor przyjechal nowiusienki, wszystko bylo cacy. Dopiero po ok. 10 godzinach pracy wychodzily te rogi... A potem z kazda godzina bylo je widac wyrazniej.
Co do nadchodzacego modelu to tez mam watpliwosci. Przed zakupem projektora wachalem sie miedzy TW2900 a TW3500. Godzinami przegladalem fora z opiniami. I co ciekawe, wielu pisalo ze roznica miedzy tymi projektorami jest dosc niejasna. Nawet na youtube mozna znalesc porownanie tych projektorow(po niemiecku) gdzie koles na koncu stwierdza ze projektory te pod wzgledem fizycznym sa wlasciwie identyczne, a wypuszczenie TW3500 na rynek bylo prawdopodobnie dzialaniem marketingowym... Nie wiem jak bedzie teraz, ale do daje do myslenia. Ja na epsonie sie mocno rozczarowlalem i raczej juz ich projektora nie kupie.
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
Wiec tak. Co do testowania - moje na dien dobry mial purpure. Nie musialem czekac 10h. Poza tym dali mi do domi na noc do sprawdzenia. Wiec zabralem sie za niego solidnie.

Co do TW3200/3600 tez sie boje ze beda to odgrzane marketingowe kotlety.
Jednak pierwsze recenzje mówią co innego. Poprawa jest szczególnie w czerni - to w przypadku TW3600. Nie wiem jak z TW3200 - ale wyglada na to, ze bedzie bardzo podobny do 3600 (jesli nie identyczny).

Ja juz bez wachania wezme 3200 - jesli bedzie mial troche purpury - trudno jakoś będę z tym żył. Wolę mieć projektor i się nim cieszyć niż przeglądać wciąż fora i czytać jak to Panasonic, Mitsubishi się psują... no i ile czerownych rogów ma EPSON :)

Miałęm próbować drugiego 2900 ale się uzbroilem w cierpliwość i poczrekam na 3200.

Dobrze wróżą matryce c2f, 12bit - wczesniej były 10bitowe - może się coś porawi - zawsze jest szansa :)
 

sviru

New member
Jest juz pierwsza pełna recenzja TW3600/HC8350 (w USA).

http://www.projectorcentral.com/epson_home_cinema_8350_projector_review.htm

Kiszki chyba nie ma :)

Z recenzji w sumie nie wynika jednak nic... jesli chodzi o różnice do zeszłorocznego modelu... konkluzja jest taka, że jest super za super kasę :).

Co może dziwić to fakt, że EPSON w nowym modleu podaje jasność większą o 200lumenów... kiedy zmierzona jasność jest mniejsza aż o 200 w stosunku do zeszłorocznego modelu. Co potwierdza. ze te wszystkie cyferki to belkot marketingowy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry