Epson EH-TW3200

Rudeford

New member
Jeśli masz możliwość porównania to sprawdź i Panasa. Różnica 400Ł w porównaniu z 2400 w Polsce(przy naszych zarobkach) to naprawdę mało.
 

sviru

New member
Oczywiscie macie racje - czern to wyznacznik jakosci proja... ilosc detali na ciemnych scenach ponoc ulegla poprawie. Jednak tak jak pisza poprawa ta jest bardzo niewielka - dla niewprawionego oka, w zwyczajnym pomieszczeniu (jakie jak sadze wiekszosc z nas posiada) - roznica miedzy roznymi projektorami zaczyna sie zacierac (na podobnym poziomie cenowym).

Czy 2900 jest dobrym wyborem... cena bedzie jak za 3200 praktycznie. Dodac do tego nieco gorsza specyfikacje. No i jak sadze szybsz autrate na wartosci (model 2009). Faktem jest ze ma 3 lata gw - rowniez uwazam ze to jest znaczaca roznica przy LCD.

Co do epson store - niby jest... cena z "4.119,00 PLN * " - wiec pewnie ulegnie zmianie.

Jutro przekrece i sie dowiem. Wlasnie pomalowalem sciany i zostalem bez ekranu wiec musze szybko zlozyc jakis dobry ekran ramowy.


Ze storny epson store

"Nabywca ma prawo zwrócić otrzymany towar w ciągu miesiąca bez podania przyczyny poprzez odesłanie go do nadawcy. Towar należy zawsze odsyłać w stanie nieuszkodzonym oraz w oryginalnym i nieuszkodzonym opakowaniu. Kupujący ma prawo otworzyć oryginalne opakowanie w celu sprawdzenia towaru, jednak nie wolno mu go zniszczyć ani oddać do utylizacji. W celu odesłania towaru należy zamówić kartę zwrotu pod numerem telefonu 0801 - 646 453 lub bezpośrednie w Sklepie Epson w obszarze "Zwroty"."

Czyli mozna kupic... pobawic sie sprawdzic czy dziala i wszystko ok... w razie problemow zwyczajnie odeslac. Dobre rozwiazanie w sumie...

A jednak nie "Zakupione urzadzenia objęte są dwunastomiesięczną gwarancją" :D
 
Ostatnia edycja:

FEELO

New member
Myślę że modele TW3200 i 3600 są lepsze od starszych bo mają 12bit matryce a tamte miały 10bit. Co prawda mniejszą jasność ale i tak filmy oglądamy wieczorami przy zasłoniętych oknach.

Także musze dozbierać jeszcze parę pusze i butelek i chyba kupie tego TW3200
 

sviru

New member
Myślę, że warto brać jednak to co nowe. Producent na ogół się uczy na błędach i tworzy lepsze.

Niestety nigdzie w PL jeszcze nie ma :(
 

redlum

New member
Bez reklam
Sugerowana cena TW3500 to 6,269.00 PLN - a można go mieć za 5k - czyli za ok 20% mniej. Jeśli porównać to do sugerowanej ceny TW3600 - 5,849.00 - to powinna być parę stówek niższa od TW3500. Ale znając życie - po doliczeniu podatku od nowości - powinno go się udać dorwać za 5k.
 

sviru

New member
Do Epsona bezposrednio nie. Ale wyslalem maila do 10 sklepow Wroclawskich i nie tylko (prono.pl) w tym takich, ktore maja najlepsze umowy z epsonem. Towar moze bedzie 15tego... ale sadze, ze ta data sie przesunie pewnie z 2tyg. (tak czuje).

Oby nie ;)
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Hmmm... Ciekawa sprawa. W jednym ze sklepow w UK TW3600 mozna zamowic za 1176 funta(z VAt`em). Napisalem do nich czy cena jest poprawna, czy moze maja blad na stronie. Jesli jest poprawna to dzis zamawiam :)
 

sviru

New member
Hmm. Ciekawe 0 jesli tw3600 juz jest to by bylo cos.

Dostalem info niby bezposrednio od epson polska -
1. tw3200 bedzie jak sie skonczy tw2900
2. w polowie listopada lub jak sie skonczy 2900 to wczesniej...

Generalnie ile mozna czekac... :)
Jesli to prawda to zamawiam z DE.
 

choina

New member
No teraz to na pewno wymiecie z magazynów TW2900 tym bardziej, że cena niewiele mniejsza od 3200;-) Pewnie będziemy czekać do świąt:???: No chyba, że zrobią jakąś promocje na 2900.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
No ja ze sklepu w UK dostalem dzis info ze spodziewaja sie miec TW3600 za okolo 2-3 tygodnie, wiec chyba zamowie jutro za ok. 1175 funta(ok.5300zl). Czy moze poczekac jeszcze i zobaczyc jak z cenami bedzie, co? Jak radzicie? Te 1175 funta to o okolo 10% taniej od sugerowanej ceny podanej przez Epsona w UK, i jakies 16%(to duzo) tanej od wszyskich ofert w UK jakie widzialem.
 

dekiel

New member
Też jestem napalony na tego TW3200, ale jak będzie na dzień dobry droższy od TW2900 to czekam. Tym bardziej, że dolar pikuje, a i eurasy mają spaść. Myślę, że jak ruszy prywatny import (a że ruszy to pewne) handlowcy w RP nie będą mieli wyjścia i będą zmuszeni popuścić...
Nie wiem, czy Adeo Tensio z borderem od góry i z napinaczami za jakieś 3,5kzł to dobry wybór? Nie za dużo wołają za kawałek materiału?
Sviru a może by tak kupić (w hurcie :)) u jednego handlowca może by co spuścił z ceny?
 

sviru

New member
dekiel > z tymi tw3200 to jak narazie nic nie wiadomo.

Jedyne czego sie dowiedzialem dzis w sklepie madiamax24 to ze jutro mają miec dostawę tw3600 ... jeszcze raz dodam "powinni miec"...

Jesli chodzi o tw3200 zapytalem sie kiedy beda miec - mowia ze na dzien dzisiejszy nie ma zadnych informacji... moze po jutrzejszej dostawie bedzie cos wiadomo.

Z innego zrodla a nawet dwoch - tw2900 jest jeszcze tyle ze nie wpuszcza na rynek PL 3200 poki sie nie sprzedadza (info od product managera Epson na PL).

Ogolnie lipa. Ile mozna czekac. Cena 4100 jest na starcie jak najbardziej do zaakceptowania.

Ja sie coraz bardziej zaczynam lamac i chyba wezme 2900. 1 rok wiecej gwarancji jest niczego sobie.
 

dekiel

New member
Sviru nie łam się. Epson o wejściu TW3200 to sie wczoraj dowiedział? Mieli czas na zejście z ceną TW2900 w dół...ale nie szukali łosiów do końca. Ja jestem twardziel i mnie nie złamią. Mam zasady... Musi być taniej w Polsce niż u Niemca, co nie? A jak nie to kupię u Niemca. Zresztą konkurencja też chyba nie śpi? Chyba taki Panas, Sanyo, i inni nie będą spokojnie patrzeć na sukces rynkowy Epsona? Już dzisiaj wystarczy, że taki Sanyo zejdzie tak do 4800 zeta za Z800, nie mówiąc co się będzie działo jak wypuszczą Z900 w dobrej cenie ( i tak chyba każdy filmy po ciemku ogląda).
Tak że spokojnie. Nasza waluta też do końca roku ma się umacniać.
Ja czekam.
Jak ten ekran?
 

choina

New member
Ja sie coraz bardziej zaczynam lamac i chyba wezme 2900. 1 rok wiecej gwarancji jest niczego sobie.
To samo chodzi mi po głowie tylko kurcze boję się, że mogę żałować, że nie poczekałem.
Z drugiej strony myślę sobie "2900 dostał tyle nagród to co ja się tak pier...ole" A tak do końca nie wiadomo czy 3200 będzie lepszy a jeżeli tak to o ile i czy zauważę tą różnice w jakości czy tylko w cenie?
 

dekiel

New member
Choina pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł.
Dzisiaj cena TW2900 za którą można go brać to max. 3kzł. Jest nowy model, żeby sprzedać stary trzeba się nieźle postarać (czytaj spuścić cenę, bo jak nie to się z towarem zostanie). Nie spiesz się , co najwyżej później obejrzysz premierę...
Czekam na ruch cen w dół... konkurencja nie śpi i złoty się umacnia. Musi stanieć (gram na giełdzie więc wiem co i jak, a ryzyko mam we krwi - acz tu ryzyka nie ma, potrzeba tylko trochę cierpliwości).
4 kzł i tego TW3200 dzisiaj biorę.
 
Do góry