MOJA OPINIA: Ekran Motorized Linear firmy Adeo Screen

1grzecho

Member
wszystkim niezdecydowanym odnośnie zakupu ekranu polecam tak jak założyciel tego tematu adeo mothorized linear. ekran pierwsza klasa! żadnych fałd i to bez napinaczy. polecam zdecydowanie. mój ekran ma 104 cale(powierzchnia robocza 230cm) z górnym topem 65cm
 

Attachments

  • DSCF6988.jpg
    DSCF6988.jpg
    66 KB · Wyś: 248
  • DSCF6983.jpg
    DSCF6983.jpg
    426,3 KB · Wyś: 595
  • DSCF6981.jpg
    DSCF6981.jpg
    443,3 KB · Wyś: 332
  • DSCF6976.jpg
    DSCF6976.jpg
    507,4 KB · Wyś: 557

1grzecho

Member
koleżko oglądam dokładnie z 4 metrów. ekran bez żadnych zmarszczek-tak jak pisałeś, jestem mega zadowolony. nawet dorobiłem sobie do niego sterowanie radiowe...
jeszcze raz dzięki za rady!!!
 

200473

New member
Kolego jak byś jeszcze napisał gdzie go kupiłeś i za jakie pieniądze. Myślę o zakupie takiego ekranu ale mniejszego 86 cali. Będę oglądał z 3 metrów.
Proszę o info.
Pozdrawiam.
 

1grzecho

Member
ekran zakupilem na ostrobramskiej w warszawie HCX
można u nich negocjować ceny. naprawde polecam. za 104 cale z górnym topem 65cm zapłaciem 1800zł, możesz porównać ceny u innych dostawców ale tanej tego adeo nie kupisz
 

bogiman

New member
Witajcie. Ja zakupiłem ekran ręczny AVTEK 240 video za 89 zł. Powiem tak, może i zawijają się ramki i lekko fauduje się powierzchnia pod rolką ale po włączeniu projektora te wszystkie bolączki poprostu nie mają znaczenia. Jak dla mnie rewelacja. Całkiem przyjemnie ogląda się nawet w jasny dzień, ale oczywiście przy pełnej mocy lampy i trybie min. standardowym. Miałem też ekran zrobiony z szarego "materiału" a raczej folii do projekcji tylniej ale przy projekcji przedniej obraz był bardzo przeciętny. Tak więc swoje kino domowe stworzyłem za bardzo niewielkie pieniążki a efekt jest bardzo zadawalający. Projektor benq mp622c - 500zł (używany 170h), ekran AVTEK 240 video - 89zł, uchwyt sufitowy - 49zł. Tak więc zakładając, że każdy posiada komputer i kino domowe to kino w domu można mieć za ok. 650zł. Poprostu rewelacja!
 

prime

New member
mam pytanie jak dorobiłeś sterowanie radiowe? własne czy oryginalnie zakupione?
potrzebuję podłączyć się na podczerwień ale cena oryginalnego nadajnika mnie przeraża i zastanawiam się czy można samemu coś zmajstrować...
 

1grzecho

Member
sterowanie radiowe

a więc tak....
sterowanie radiowe dorobiłem sobie w bardzo tani sposób... dokładnie 4zł :p bo tyle kosztował mnie nowy przekaznik :bober:
jako że od dawna używam ZDALNE STEROWANIE Z CZTEREMA ODBIORNIKAMI ZDALNE STEROWANIE Z CZTEREMA ODBIORNIKAMI
do kupienia na allegro, taniej niż w avt
w jednym z gniazdek wymieniłem tylko przekaznik, tak aby stycznik przełączał mi napięcie 230v na sterowanie silnikiem ekranu albo do góry albo do dołu, resztą zajmuje się wbudowana krańcówka w ekranie. nic prostszego... sterowanie działa z sąsiedniego pokoju także polecam

popostu pod przyciskiem numer 4 mam sterowanie ekranem!
moja pozostała konfiguracja
przycisk nr 1. to amplituner onkyo
przycisk nr 2. router do neta
przycisk nr 3. subwoofer
przycisk nr 4. ekran adeo
zdecydowany plus takich gniazdek to w trybie standby pobiera poniżej 0,5w
dla uświadomienia-moje onkyo w standby pobiera 40w
 
Ostatnia edycja:

c-4

New member
a więc tak....
sterowanie radiowe dorobiłem sobie w bardzo tani sposób... dokładnie 4zł :p bo tyle kosztował mnie nowy przekaznik :bober:
jako że od dawna używam ZDALNE STEROWANIE Z CZTEREMA ODBIORNIKAMI ZDALNE STEROWANIE Z CZTEREMA ODBIORNIKAMI
do kupienia na allegro, taniej niż w avt
w jednym z gniazdek wymieniłem tylko przekaznik, tak aby stycznik przełączał mi napięcie 230v na sterowanie silnikiem ekranu albo do góry albo do dołu, resztą zajmuje się wbudowana krańcówka w ekranie. nic prostszego... sterowanie działa z sąsiedniego pokoju także polecam

popostu pod przyciskiem numer 4 mam sterowanie ekranem!
moja pozostała konfiguracja
przycisk nr 1. to amplituner onkyo
przycisk nr 2. router do neta
przycisk nr 3. subwoofer
przycisk nr 4. ekran adeo
zdecydowany plus takich gniazdek to w trybie standby pobiera poniżej 0,5w
dla uświadomienia-moje onkyo w standby pobiera 40w

Hej,
stary to temat ale moze jeszszcze odpowiesz:
Jak załatwiłeś to starowanie. Masz ekarn wpięty wtyczką do tego gniazdka? Masz jakąś instrukcję lub schemat?
 

pwilko

New member
Witam.
trochę odkopie:p

Właśnie zamówiłem ten ekran :p i dziwne bo cena zamiast być niższa to wzrosła:| za taki sam jak ma @burz który zalożyl ten temat trzeba dać 2300zł
Teraz pytanie odnoście tego sterowania...czy ktoś zrobił podobnie jak @1grzecho ? Proszę o jakiś schemat odnośnie tego sterowania pilotem.
 

Maciej1305

New member
wszystkim niezdecydowanym odnośnie zakupu ekranu polecam tak jak założyciel tego tematu adeo mothorized linear. ekran pierwsza klasa! żadnych fałd i to bez napinaczy. polecam zdecydowanie. mój ekran ma 104 cale(powierzchnia robocza 230cm) z górnym topem 65cm

Witam !
Bardzo profesjonalnie to wygląda, ale ja mam takie pytanie czy jeśli zrezygnuję z ramek topu to będzie duży dyskomfort podczas oglądania.
POZDRAWIAM
MACIEJ
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
grzecho ostatni wpis zrobił prawie dwa lata temu ;)
Mimo to wg mnie będzie duża różnica na minus. Wbrew pozorom czarny top mocno ogranicza odbijanie światła od białego sufitu.
Na początku miałem zwykły szary kolor, po jakimś czasie domalowałem top i ramki - na prawdę warto!
 

Maciej1305

New member
Witam.
Dzięks za odpowiedź. tylko ja walczę o jak największą powierzchnię roboczą, a jak byłem na prezentacji to specjalnie nie widziałem różnicy w obrazie. Może to emocje, a może przygotowany pokój z ciemnymi ścianami.
podstawa ekranu u mnie to 250 cm max, oglądać będę z odległości +- 4 m, a nastawiam się na 3 d gdzie ekran chba powinien być jak największy.
pozdro.
 

Maciej1305

New member
Czy ramki i top jest konieczny

grzecho ostatni wpis zrobił prawie dwa lata temu ;)
Mimo to wg mnie będzie duża różnica na minus. Wbrew pozorom czarny top mocno ogranicza odbijanie światła od białego sufitu.
Na początku miałem zwykły szary kolor, po jakimś czasie domalowałem top i ramki - na prawdę warto!

Dzięks za odpowiedź, ale jak byłem na prezentacji to nie widziałem szczególnej różnicy w obrazie z i bez. Może to emocje, a może specjalnie przygotowany pokój do prezentacji.
ja chcę zamontować projektor w pokoju z białymi ścianami, ale podstawę max mogę mieć 250 cm. nastawiam się na 3d gdzie wielkość ekranu ma podobno znaczenie. oglądać będę to cudo z 4m +-
projektor to JVC X500 który dysponuję dobrą czernią, a pokój będzie dobrze zaciemniony.

Pozdrawiam.
 

Maciej1305

New member
I jeszcze jedno pytanie
W jaki sposób i jakim materiałem domalowałeś top i ramki, czy nie bez negatywnych konsekwencji ?

Pozdrawiam
 
Do góry