MOJA OPINIA: Ekran Motorized Linear firmy Adeo Screen

GRajza

New member
Sam musisz zdecydować co bardziej wolisz... głębsze czernie (szary), jasny obraz, żywsze kolory (inny). Wczoraj oglądałem Supremy GlassBeaded (gain 1.2 chyba) czernie takie, jak na białym, za to kolory i jasność - szary się nie umywa, biały też. Tylko kąty ma słabe. Trzeba siedzieć na wprost.
Za to zdaniem sprzedawcy, który w domu miał glass, teraz szary - w "dzień", czyli wtedy kiedy nie należy oglądać z projektora ;) zdecydowanie lepszy był glass, szaremu zwyczajnie brakowało światła, wiec co z tego, że poprawia kontrast? Cały czas powtarzał, że szary lepiej pracuje w zaciemnionym pomieszczeniu.
Ja nie mam przygotowanych ścian, ewentualnie będę miał podobnie do Ciebie, jak mi się zachce przemalować - wziąłem szary i tak. Bardziej mi się podobał.
 

colgate73

New member
WRX - nie jest tak jak myślisz. Szary generalnie przyciemnia kazdy kolor. A zatem pogłębia czerń, ale również przygasza soczystą zieleń, krwistą czerń, poszarza biel. Na szarym ekranie kolory są nienaturalne, ale za to wygaszone. Myślę, że nie ma jednoznacznego wyboru dla wszystkich - trzeba samemu zobaczyć. Mnie podjęcie decyzji zabrało kilka wieczorów oglądania próbek. Zwracam uwage na jeszcze 1 aspekt. Tak się dzieje, że większość scen w filmach jest ciemna. tymczasem projektory znacznie lepiej prezentują sceny jasne (w każdym razie tak się dzieje w moim przypadku, ale zakładam że sytuacja wygląda powdobnie w każdym innym modelu). Jeżeli o mnie chodzi jestem po kilku seansach - jestem przekonany że dokonałem słusznego wyboru. Absolutnie!
Czyli, reasumujac, szary daje tylko glebsza czern, tak?
 

colgate73

New member
WRX - uwierz mi, wierzę Ci :) Sprawa nie jest prosta, ja walczyłem 2 tygodnie a i tak zmieniłem kolor na etapie produkcji ekranu w Adeo. Obawiam się, że dobór ekranu jest kwestią indywidualną, powinieneś porównać je sam. Jeśli tylko masz taką możlwość, zrób to - będziesz pewien. Uważam, że warto, tym bardziej, że ekran to b.duży koszt. Na koniec 2 przemyślenia. Ekran biały jest zdecydowanie b.popularny. 95% produkcji Adeo to ekrany białe. Ekran biały jest bezpiecznym wyborem. Można oczywiście podjąć wyzwanie, zaryzykować i osiągnąć lepszy efekt finalny. Być może? Pomyśl tez o wielkości - według mnie tu jest wiekszy problem niż przy wyborze kolrou powierzchni. Ekran nie może być za duży!
Nie wiem o jaki kontakt pytasz? Masz na myśli Adeo - kontakt jest na stronie adeoscreen.pl W raze czego pisz na priv do mnie colgate73@interia.pl 514600311. Zyczę powodzenia!

colgate73, uwierz mi, mam dosyc.
Mozesz mi podac z kim sie kontaktowales?
 

wrx

New member
Bez reklam
Dziekuje Ci serdecznie.

Mozesz rozwinac mysl "ekran nie moze byc za duzy"?

Jaka wielkosc proponowalbys, przy ogladaniu z ok. 4m?
 
B

burz

Guest
(...)
Za to zdaniem sprzedawcy, który w domu miał glass, teraz szary - w "dzień", czyli wtedy kiedy nie należy oglądać z projektora ;) zdecydowanie lepszy był glass, szaremu zwyczajnie brakowało światła, wiec co z tego, że poprawia kontrast? Cały czas powtarzał, że szary lepiej pracuje w zaciemnionym pomieszczeniu.

Oczywiście, że szary "lepiej pracuje w zaciemnionym pomieszczeniu" - cóż to w ogóle za pomysł, by oglądać filmy w oświetlonym pomieszczeniu?
Idziesz do kina i gaśnie światło, inaczej sobie tego nie wyobrażam.
 

GRajza

New member
Oczywiście, że szary "lepiej pracuje w zaciemnionym pomieszczeniu" - cóż to w ogóle za pomysł, by oglądać filmy w oświetlonym pomieszczeniu?
Idziesz do kina i gaśnie światło, inaczej sobie tego nie wyobrażam.
LOL nie o to chodzi, nie chodzi o oglądanie w dzień, lub zapalonych światłach

Na forum jest opinia - masz przygotowane pomieszczenie - możesz iść w gain 1.0 i biały, nie masz przygotowanego pomieszczenia (czytaj, masz normalny pokój bez specjalnie przygotowanych ścian itp.) pomyśl o czymś co mniej odbija, czyli gain 0.8 i szary, dla podbicia kontrastu, bo inny tylko jeszcze bardziej rozświetli Ci pomieszczenie. A właśnie jest nieco odwrotnie...
 

colgate73

New member
WRX - w mojej opinii nie ma żadnych zasad, którymi należy kierować się przy wyborze koloru ekranu. Jest to według mnie sprawa niezwykle indywidualna. Zdaje sobie sprawę, że jest to kłopot, ale niestety, przed zakupem powinieneś sobie te powierzchnie porównać w akcji. Jesli chodzi o wielkość ekranu - uważam, że w Twoim przypadku 100" to max. Ja do odległości 3,6 kupiłem pierwszy ekran o szerokości 3m netto i nie dało się go oglądać po prostu. Kolejny kupiłem 2,3 netto i to jest zdecydowany max.
 

wrx

New member
Bez reklam
colgate73, dzieki!

EDIT: gdzie polecasz zrobic zakup ekranu?

A 108" i powierzchnia robocza ekranu z ramkami 240X135, powinno byc OK?
 
Ostatnia edycja:

GRajza

New member
A 108" i powierzchnia robocza ekranu z ramkami 240X135, powinno byc OK?
Ja mam 106" z 4,5m i jak trzeba czytać napisy, to już trochę się zaczyna ganianie oczami po ekranie... pół metra bliżej? ja się zastanawiam, jak tu się jeszcze pół metra odsunąć ;)

Ale, wrx, odległość oglądania i wielkość obrazu jest równie subiektywna jak kolor ekranu (w pewnych granicach ;) )

Nie możesz sobie najpierw rzucić takiej wielkości obrazu na ścianę i sprawdzić organoleptycznie? to najlepszy sposób...
 
B

burz

Guest
Kup najpierw projektor, jak kolega radzi – rzuć obraz na ścianę i dopasuj sobie wielkość optymalną. Potem zamówisz odpowiedni ekran. Co nagle to po diable:(
 

wrx

New member
Bez reklam
Masz 100% racji.
Ale jest jeden problem - ekipa wykanczajaca moje mieszkanie chce montowac ekran, bo to na pewno bedzie ekran wbudowany w podwieszany sufit...
 
B

burz

Guest
no to masz jeszcze jedno wyjście - projektor w sklepie/u kogoś i tam przetestuj wielkość ekranu przy zakładanej odległości widza
 

redlum

New member
Bez reklam
miałem taki sam problem jak ty - z 4,5m - kupiłem w ciemno ekran adeo Incell 95'' - projektor będę brał dopiero w maju
 

redlum

New member
Bez reklam
ja niestety jestem ograniczony Lensh Shiftem i zoomem przynajmniej x2. Więc na początku zaczynałem od Epsona TW3200/3600 - potem był TW4400 oraz TW5500. Teraz się zastanawiam czy dołożyć do JVC DLA-X3. Jako że projektor kupię w maju - to jeszcze mam czas i pewnie jeszcze parę innych modeli będę brał pod uwagę.
 
Do góry