Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

najlepszy_oled

Projektory, ekrany do projekcji...Wszystko związane z projektorami etc.

Wróć HDforum > Video > Projektory, ekrany do projekcji... > Mini Test Vivitek H1080FD
Odpowiedz

Senior Member

Meldunek: Sep 2007
28-12-2009, 14:43
Domyślnie

Cytat:
Napisał ogs Zobacz post
Dobry wątek - dzięki za test.

P.S. A może BENQ W1000 ?
Benek W1000 zbiera b. pochlebne opinie UŻYTKOWNIKÓW na avsforum.
Opinie zwykłych ludzi są istotniejsze niż jakieś tam testy na portalach skrzywione lobbingiem/sponsoringiem np. Epsona

Problem, że w Polszcze (stolyca) b. trudno znaleźć salon by dokonać OBIEKTYWNEGO porównania sprzętu. Albo chcą 100 PLN opłaty za demo albo naciskają by kupić to co akurat im zalega w magazynie
Odpowiedź z Cytatem
Geezer jest offline
Member

Meldunek: Dec 2007

28-12-2009, 21:04
Domyślnie

Cytat:
Napisał skalmen Zobacz post
witam
czego oprócz płyty używałeś do kalibracji, jakiegoś miernika kolorów w stylu spyder TV ?wyglada to naprawde dobrze po kalibracji, niedawno sciagnałem tez tą płytke kalibracyjna z avsforum, ale jeszcze nie zgrywałem jej na krażek
Na wstępie mojego mini-testu pisałem,iż nie jestem fachowcem w dziedzinie projektorów.Obce są mi również techniki używane w profesjonalnej kalibracji.Do zadawalającego mnie efektu doszedłem tylko i wyłącznie metodą "na oko".Oczywiście pewne nieprawidłowości ,które widać było gołym okiem w predefioniowanych ustawieniach nie było trudno zlikwidować przy pomocy samej płyty AVSHD.Jednak w trakcie pracy używałem kilku różnych materiałów video,które służyły mi jako pewien wzorzec. Wśród nich była paczka filmików w jakości HD producentów sprzętu audio-video takich jak Sony,Hitachi,Panasonic,Sharp.Filmy te są wykorzystywane w promocji produktów.Można je często zobaczyć w salonach sprzętu.Są świetnej jakości i mogą służyć jako wzorzec np.przy regulacji odwzorowania kolorów.Kolor niebieski jest naprawdę niebieski a żółty jest żółty itd..Oczywiście materiały te są w "natywnej" jakości tak jak je wypuściła firma.Trochę to inaczej wygląda w salonie ,gdzie prawie każdy producent aby ściągnąć klienta pozwala(a raczej wymusza) ustawianie sprzętu w trybie "salon" gdzie mamy obraz nienaturalny.Po zabawie z filmami prezentacyjnymi popracowałem trochę z filmami z mojej videoteki.Żadnych urządzeń pomiarowych nie stosowałem.
Odpowiedź z Cytatem
profitgw jest offline
Wspiera forum

Meldunek: May 2008

28-12-2009, 22:51
Domyślnie

Mam jedną radę dla "kalibrujących" kolory (skalę szarości, temperaturę barwową) na oko: zamiast plansz testowych najlepiej jest użyć czarno - białego filmu. Wszelkie odchyłki są tu łatwo widoczne i względnie nietrudne do skorygowania; jest to łatwiejsze niż przy planszy z szarymi pasami, od czarnego do białego.

O ile dość łatwo zauważyć, iż oddanie odcienia ludzkiej skóry (lub barwy płomienia) jest nieprawidłowe, o tyle znacznie trudniej (wręcz niemożliwe dla nie za dużych odchyłek) jest na takim materiale "naocznie" skorygować nastawy. Na czarno-białym filmie łatwo zauważyć np że w ciemnych miejscach jest za dużo niebieskiego (zmniejszamy wtedy kontrast (offset) B) lub w jasnych za dużo czerwonego (zmniejszamy jaskrawość (gain) R).

Don Kichote to zły człowiek był...

http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
Odpowiedź z Cytatem
wiatrak jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Member

28-12-2009, 23:52
Domyślnie

Słuszna uwaga.Często bagatelizujemy zasadność kalibracji na czarno-białym materiale uznając,iż czarno-biały materiał nic w tej materii nie daje.Wystarczy jednak zmniejszyć maksymalnie nasycenie kolorów we wszystkich urządzeniach video używanych w domu(kineskop CRT,telewizor LCD,plazma,projektor) i zauważymy ,że w istocie w każdym z tych urządzeń odbiór przez nasze oko materiału czarno-białego jest inny.Sam z ciekawości przed zakupem ostatniego TV sprawdzałem w sklepach kilka modeli telewizorów i na każdym cz-b materiał miał inny odcień.Trzeba jeszcze dodać,iż zabawa kalibracyjna to trochę jednak szukanie optymalnych ustawień "dla swojego oka".To co podoba się jednemu może nie być dobrym ustawieniem dla drugiego.
Odpowiedź z Cytatem
profitgw jest offline
Member

02-01-2010, 21:36
Domyślnie

Efekt tęczy
W dalszej części oceny projektora mogę ocenić efekt tęczy. Po ponad 35 godzinach oglądania w akcji projektora Vivitek H1080FD stwierdzam w miarę obiektywnie ,iż wcześniejsze doniesienia o widocznym efekcie tęczy w tym projektorze obecnie nie potwierdzają się .Widocznie dokonane poprawki(przeprojektowanie koła) koła barwnego dały pożądany efekt.Swoją opinię opieram na własnych obserwacjach jak również obserwacjach kilku osób ,które w projekcjach uczestniczyły.Chcąc by test był obiektywny uprzedziłem te osoby o tym jak wygląda efekt tęczy w projektorach DLP. W trakcie projekcji nikt nie zauważył takich objawów na ekranie.Nikt również nie skarżył się na ból głowy po projekcji co jest charakterystyczne dla efektu tęczy.Mogę zatem śmiało stwierdzić,iż inżynierom Viviteka udało się w tym względzie dopracować swój produkt.
Odpowiedź z Cytatem
profitgw jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Jun 2006
09-01-2010, 12:41
Domyślnie

Cytat:
Napisał szopenpolice Zobacz post
Zdjęcia super. Czerń to prawie jak smoła Na zdjęciu w garażu to prawie nie widać, gdzie pokrywa się wyświetlany obraz z boderami ekranu. U mnie na panasie AX-100 to obraz jest szary. Oglądam te zdjęcia i się zastanawiam czy nie kupić sobie nowego projektora. I nie chodzi mi o rozdzielczość Hd Ready czy Full HD, ale właśnie o czerń. Jest to jednak podstawa w kinie i ma największy wpływ na jakość oglądanego materiału. Przynajmniej ja tak uważam.
Nie wiem czy to zdjecie wyszlo dobrze tak jak w rzeczywistosci na ekranie bo jezeli tak jak jest na zdjeciu to nie jest ono prawidlowe wiec dlatego ta scena z aut wyglada tak ze czern jest mocna wlaczylem sobie ten fil z ta scena i tak nei powinan wygladac samo miejce powyzej samochodu jets zbyt jasne tak to napewno eni powinno wygladac i te ciemen mejsca tez wiec obraz jest zle ustawiony i tyle przez to czern wydaje sie byc glebsza.
Odpowiedź z Cytatem
timonek jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania