Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Projektory, ekrany do projekcji...Wszystko związane z projektorami etc.

Wróć HDforum > Video > Projektory, ekrany do projekcji... > Mini Test Vivitek H1080FD
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: May 2008

18-12-2009, 16:04
Domyślnie

Automatyka aparatu dostała "po oczach" światłem z jasnych elementów obrazu, to i czerń na zdjęciach jest ciemniejsza niż w rzeczywistości, ot i cała tajemnica...

Don Kichote to zły człowiek był...

http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
Odpowiedź z Cytatem
wiatrak jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Member

Meldunek: Dec 2007

18-12-2009, 17:16
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiatrak
Automatyka aparatu dostała "po oczach" światłem z jasnych elementów obrazu, to i czerń na zdjęciach jest ciemniejsza niż w rzeczywistości, ot i cała tajemnica...
Miło mi Wiatrak,iż wyraziłeś swoją opinię.Myślę,że jest sporo prawdy w twoim zdaniu.Zgodzisz się chyba jednak ze mną ,że w 99 procentach zdjęć publikowanych z projekcji na forach internetowych "automatyka aparatu dostaje po oczach światłem z jasnych elementów obrazu".Stąd właśnie dochodzi do paradokslanych sytuacji,że obraz z proja za 4 tysiące wygląda na ekranie naszych monitorów jak obraz z proja kosztującego kilka razy drożej.Nie zamierzam zresztą nikogo przekonywać ,że Vivitek to "cud techniki" i z końcową oceną wstrzymam się do czasu rozpracowania w detalch tego proja.Możliwe jest to tylko po kilkunastu godzinach pracy z różnymi materiałami.
Odpowiedź z Cytatem
profitgw jest offline
Senior Member

Meldunek: Sep 2009
18-12-2009, 21:18
Domyślnie

czy miedzy 1080FD a 1085FD sa jakies istotne roznice poza kontrastem i jasnoscia? bo ten drugi jest ok 900zl drozszy
Odpowiedź z Cytatem
ziut jest offline
reklama

Member

18-12-2009, 22:11
Domyślnie

Cytat:
Napisał ziut
czy miedzy 1080FD a 1085FD sa jakies istotne roznice poza kontrastem i jasnoscia? bo ten drugi jest ok 900zl drozszy
Poza wskazanymi przez Ciebie jest tylko i wyłącznie jedna różnica - możliwość kalibracja ISF na pokładzie obu wyższych modeli.
Odpowiedź z Cytatem
profitgw jest offline
Wspiera forum

Meldunek: May 2008

18-12-2009, 22:23
Domyślnie

Gdzieniegdzie wspomina się także o różnej prędkości koła barwnego; poza tym, Vivitek po pierwszej recenzji na P.C. miał wprowadzić do podstawowego modelu pewne zmiany, może bardziej usuwające jakieś usterki/niedoróbki, niż poprawiające jakość obrazu jako taką.

Don Kichote to zły człowiek był...

http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
Odpowiedź z Cytatem
wiatrak jest offline
Member

18-12-2009, 23:13
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiatrak
Gdzieniegdzie wspomina się także o różnej prędkości koła barwnego; poza tym, Vivitek po pierwszej recenzji na P.C. miał wprowadzić do podstawowego modelu pewne zmiany, może bardziej usuwające jakieś usterki/niedoróbki, niż poprawiające jakość obrazu jako taką.
Z kołem barwnym sytuacja wyglądała następująco.Po recenzji Billa Livolsi na PCentral i kilku zarejestrowanych przypadkach nadmiernej widoczności tęczy postanowiono przeprojektować koło.Pozostawiono 6 segmentów lecz zmieniono proporcje kolorów w kole.Informację taką otrzymałem w listopadzie w mailu od Jamesa Hsu odpowiedzialnego za kontakty z Vivitek Europe.Wkurzony długim oczekiwaniem na pojawienie się modelu w Europie napisałem do niego maila z prostym pytaniem "Co zamierza zrobić firma aby nie stracić zniecierpliwionych klientów ?".Odpowiedział,iż priorytetem jest jakość i zadowolenie i dlatego czekają na wprowadzenie ulepszeń.Ostatecznie do Europy dotarły projektory zmodyfikowane w stosunku do tych,które pojawiły się na początku sprzedaży w Stanach.Prawdą jest ,że nie jestem podatny na efekt tęczy.W poprzednim proju - Toshibie nie uświadczyłem tego wcale.Przez klika godzin oglądania Viviteka też tęczy nie widzę.
Odpowiedź z Cytatem
profitgw jest offline
Member

19-12-2009, 09:20
Domyślnie

Dzisiaj wklejam tą samą partię zdjęć-stacjonarne jpg wykonane przy dziennym oświetleniu.Należy brać poprawkę na to ,że dzień dzisiejszy jest pochmurny i w moim pomieszczeniu jest ciemniej niż zwykle w dzień.
Na prawej skośnej ścianie zamontowane są okna dachowe.Przy dniu słonecznym na pewno będzie mniej wyrazisty obraz.Jednak i tak można swobodnie oglądać.
Mini Test Vivitek H1080FD-obraz-105a.jpg
Mini Test Vivitek H1080FD-obraz-106a.jpg
Mini Test Vivitek H1080FD-obraz-107a.jpg
Mini Test Vivitek H1080FD-obraz-109a.jpg
Odpowiedź z Cytatem
profitgw jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie