Sklepy i testowanie projektorów Warszawa

Error01

New member
Chciałem spytać czy znacie jakieś sklepy w warszawie i okolicach w których można przetestować projektor optoma hd20 - szukałem ale trafiam na sklepy które nie dają możliwości testu sprzętu przed kupieniem.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Error01 napisał:
Chciałem spytać czy znacie jakieś sklepy w warszawie i okolicach w których można przetestować projektor epson hd20 - szukałem ale trafiam na sklepy które nie dają możliwości testu sprzętu przed kupieniem.

jak juz to optoma HD20
 

Geezer

New member
RZUTNIKI ul. Okopowa 56C (bud. Pirelli obok CH Klif) 022 560 0010 (839 5103) 11-19 (sob. 10-15)
KRAFTMANN ul. Powstańców Śląskich 87/10B - domofon 410/510 (022) 427 8995 / 398 7332 9-18 (sob. 10-16)
Centrum Projekcji Multimedialnych ul. Włodarzewska 76A (022) 425 6419 / 497 8883 / 602121633 9-18 (pon-pt) Sanyo Z700 / Panasonic AX200
Projektor-ag.pl ul. Lubomira 4 (022) 498 3966 / 810 6875

Prono.com.pl – Projektory ul. Krasińskiego 18 (wejście od ul. Próchnika) (022) 560 0000 10-18 (pon-pt.)
DVTECH ul. Bąki 17a, Pruszków 600 345 404 lub 504 płynne

Niestety słaby wybór maszyn demo. A z pudełek nie chcą wyciągać...
Rok czy 1,5 roku temu przymierzałem się do zakupu i wtedy większość salonów kazała sobie płacić 100 PLN za demo 1 projektora (300 pln za 3 szt.) chyba, że przymusowo po demo coś u nich kupimy / a więc typowo polski syf: bieda asortyment, zachłanność i subiektywność sprzedawców.
Nie wiem jak jest aktualnie z tym płatnym demo.

 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
taak jak juz to Polski syf, a po drugie to jacy klienci tacy sprzedawcy, przychadza super kilkenci do sklepu testuja sprzet, ogladaja pytaja, prosza o podlaczanie, poswieca sie im kilka godzin czasu i potem biegna kupic w necie bo 50 zl taniej. NIECH SOBIE TESTUJA W NECIE!!!

Bylem kiedys sprzedawca i sie nie dziwie ze biora za sprawdzenie sprzetu.
 
Ostatnia edycja:

Geezer

New member
Drogi nacjonalisto/patrioto. Przymiotniki pisze się z małej litery - niemiecki, polski, angielski, itd.

W Niemczech jakoś się nie boją Klientów w salonach z projektorami a tam handel w necie działa dłużej niż u nas.
Trzeba sobie wpierw wyrobić markę (np. prezentacjami, obiektywną poradą) a potem strzelać marże +20% względem netu.
 

Buti

New member
Ceny w salonach są tak przesadzone, że głowa boli. Niecałe dwa lata temu, gdy epson TW700 był na necie w okolicach 3900zł to pan ze sklepu podczas prezentacji w Katowicach zaproponował mi, jego zdaniem, bardzo atrakcyjną cenę na poziomie 5500zł - już po rabacie.
 

z3

New member
Bez reklam
Drogi nacjonalisto/patrioto. Przymiotniki pisze się z małej litery - niemiecki, polski, angielski, itd.

W Niemczech jakoś się nie boją Klientów w salonach z projektorami a tam handel w necie działa dłużej niż u nas.
Trzeba sobie wpierw wyrobić markę (np. prezentacjami, obiektywną poradą) a potem strzelać marże +20% względem netu.

Skoro nie rozumiesz ironii w stwierdzeniu Polski syf to nie moja wina. W niemczech jest kilkaset razy wiekszy rynek wiec rowni dobrze mozesz porownac nas do USA


Jak rozumiem Pan w necie placi za wynajem pomieszczenia, za zatowarowanie, za prad za recycling itp itd
 
Ostatnia edycja:

l3v

New member
RZUTNIKI ul. Okopowa 56C (bud. Pirelli obok CH Klif) 022 560 0010 (839 5103) 11-19 (sob. 10-15)
KRAFTMANN ul. Powstańców Śląskich 87/10B - domofon 410/510 (022) 427 8995 / 398 7332 9-18 (sob. 10-16)
Centrum Projekcji Multimedialnych ul. Włodarzewska 76A (022) 425 6419 / 497 8883 / 602121633 9-18 (pon-pt) Sanyo Z700 / Panasonic AX200
Projektor-ag.pl ul. Lubomira 4 (022) 498 3966 / 810 6875

Prono.com.pl – Projektory ul. Krasińskiego 18 (wejście od ul. Próchnika) (022) 560 0000 10-18 (pon-pt.)
DVTECH ul. Bąki 17a, Pruszków 600 345 404 lub 504 płynne

Niestety słaby wybór maszyn demo. A z pudełek nie chcą wyciągać...
Rok czy 1,5 roku temu przymierzałem się do zakupu i wtedy większość salonów kazała sobie płacić 100 PLN za demo 1 projektora (300 pln za 3 szt.) chyba, że przymusowo po demo coś u nich kupimy / a więc typowo polski syf: bieda asortyment, zachłanność i subiektywność sprzedawców.
Nie wiem jak jest aktualnie z tym płatnym demo.


RZUTNIKI
ul. Okopowa

i PRONO.COM.PL

to ten sam syf......

mialem kiedys okazje z nimi (z malej litery) wspolpracowac.
Kupilem swietny sprzet Infocusa IN76. Dziala wysmienicie do dzisiaj. Nowa lampa (raw lamp made in Japan, assambled in China) z info@techlamps.com.pl (najtansza oferta w PL) czeka w szafie.
Sa mili poki jest kasa na horyzoncie, wszystko wtedy jest super !!! Mozna testowac i przymierzac, nie ma klopotu, powiem miodzio...sam wybieralem miedzy infocusem a innym proj. jeszcze w dawnej siedzibie. 0 problemu. CALA ZABAWA ZACZYNA SIE PO ZAKUPIE i jak w GRE WCHODZI SERWIS.
Maja wszystko w DUPIE, jak oddalem projektor i po tygodniu zajechalem zobaczyc jak "sprawa wyglada" okazalo sie ze przez PIERWSZY TYDZIEN !!! nawet nie wyslali do POLPAK a / POLIXEL a (haslo znane osobom z "branzy" :)
Kompletna olewka, maja klienta za szmate. Mili sa wylacznie gdy w gre wchodzi kasa.
Nie bede juz pisal wiecej o tej firmie bo na podstawie tego co z nimi przeszedlem mozna by napisac ze 3 scenariusze do seriali brazylijskich.
Przerazajace jest to ze tak beznadziejna firma ma obecnie najlepsza oferte rzutnikow w Warszawie...
Poza tym jest pierwsza w google i na allegro (naogol..wyszukiwanie)
MASAKRA!, osobiscie wole doplacic pare stowek za dobry projektor i kupic tam gdzie haslo PRONO, RZUTNIKI.COM czy albertix11 (ALLEGRO) nic nikomu nie mowi...
 

tomatow

New member
Dlaczego płaci się za prezentację?

Sprawa jest bardzo prosta. Przychodzi klient, projektor trzeba wyjąć z pudełka, bo wbrew temu co wiele osób sobie wyobraża producenci wcale hojnie nie obdarowują urządzeniami demo. No chyba że jest się Chip-em lub Komputer-światem, któremu można posmarować i na całą Polskę opiszą, jakie to wybrane modele są wspaniałe. Później przychodzą ludzie z gazetką w ręku i myślą, że wiedzą wszystko.

W każdym razie wyciągamy projektor z pudełka. Podłączamy. Jeden, drugi, trzeci. Co się dzieje?
Każde urządzenie traci swoją "dziewiczą" nowość, a uwierzcie że wiele osób nie weźmie sprzętu, jeśli widzi, że był odpakowywany. Do tego startują w nich liczniki lamp, które naliczają godziny. Owszem, da się wyzerować, jednak w trybie serwisowym to widać. Już nie wspomnę o takich detalach, jak ponadrywane folie, podrapane wejścia czy porysowane gumowe nóżki. Niby nic, ale klientom przeszkadza. Każdy chce mieć nówkę.

A co najważniejsze na taką prezentację potrzeba czasu. Nie jest to 10 minut ani 15. Projektor trzeba wyjąć, wypakować, podłączyć, ustawić i odpowiedzieć na kilkanaście pytań klienta. Później wyłączyć, schłodzić i to samo z następnym.

Prezentacja skończona, klient mówi, że wspaniale i że musi się jeszcze zastanowić (skonsultować z żoną, kochanką, mamą). Wychodzi ze sklepu, a później kupuje ten sam produkt na Ceneo. I teraz wszyscy, którzy się burzą, niech mi wytłumaczą jak w takiej sytuacji można prowadzić biznes?

Niestety jesteśmy narodem, który uwielbia kombinować, kłócić się o każdą złotówkę, nawet jeśli dziesięć razy więcej wyda na dojazd do sklepu. Nie wiem jaka jest kultura zakupów w Niemczech, nie mam doświadczenia. Pozwolę sobie jednak stwierdzić, że tam szacunek do sprzedawcy jest większy i klient - w praktyce zamożniejszy niż przeciętny Polak - jest w stanie zapłacić więcej właśnie za możliwość prezentacji i rozmowy na żywo ze specjalistą.

90% klientów, z jakimi miałem do czynienia, nie przeszkadzało że istnieje opłata za prezentację. Rozumieli to, zwłaszcza że byli zdecydowani na zakup. Fakt czy wydali 100 zł za prezentację i zapłacili później za projektor mniej o tę kwotę, czy od razu kupili urządzenie za normalną cenę nie robił im różnicy. Tak, opłatę odlicza się od kwoty zakupu!

Podsumowując, chodzi o zabezpieczenie się przed klientami, którzy życzą sobie dokładnych prezentacji, a później kupują oglądany towar przez porównywarki. Od takich zakupów są wielkie sieci w stylu media, saturn etc, gdzie firmę stać na setki produktów wystawowych. Niestety w Polsce rynek projektorów i firmy, które na nim działają nie są tak bogate stąd takie zabezpieczenie.
 

Jackiller

New member
Odkopuję
Dalej trzeba płacić w/w sklepach - co mnie nie dziwi. Ale teraz sklepy te mają najniższą cenę na Ceneo na szczęście.

Alternatywnym rozwiązaniem jest
1 - zakup WYSYŁKOWO na osobę prywatną
2 - testowanie kilka dni ile wlezie
3 - odesłanie jako zwrot (teraz na to pozwala prawo) jeżeli nie jesteśmy zadowoleni

Jeżeli potrzebujemy zakupu na firmę.
1,2 j.w.
3 - odesłanie jako zwrot (od osoby prywatnej) i ponowny zakup jako firma, jeżeli chcemy zakup na FV (prawo nie pozwala na zwrot towaru zakupionego wysyłkowo na firmę).

Pozdrawiam.
 
Do góry