Przełącznik/Rozdzielacz HDMI 1-in,2-out. Jaki?

XII

New member
Witam,
Jak w temacie. Zamierzam dokupić sobie przełącznik do ampli Onkyo 507 by nie przepinać ciągle kabli miedzy TV, a projektorem - dlatego też urządzenie to musi posiadać 1 wejście i 2 wyjścia. Musi to być przełącznik lub rozdzielacz sygnału HDMI v1.3b najlepiej ze wzmacniaczem bowiem kabelek pomiędzy amplitunerem a projektorem ma 10m długości, gdy dojdzie rozdzielacz długość kabla się wydłuży. Proszę o propozycje co do takowego urządzenia. Cena 300-400zł max.

Pozdrawiam.
 

krugerandek

New member
To ten pierwszy -rozdziela na 2 ekrany.Mam jeszcze Switch tej firmy do ktorego sa wpiete: PS3 ,Xbox 360 ,DVD, dekoder UPC-i z tego dopiero Splitterem wyprowadzam zrodla na 2 ekrany -dziala wszystko bez zarzutu bez ciaglego przelaczania kabli(co mnie wkurzalo:) ) W sumie za 2 urzadzenia zaplacilem 349 zl i warto bylo.Jedynym minusem jest to ze kazdy posiada zasilacz i moja 10 punktowa listwa nie pomiescila wszystkiego -musialem dodac 2 gniazda osobno
 

JackS.

New member
Bez reklam
XII napisał:
czy to może ten sprzęcik? -> KLIK
czy może ten? -> KLIK
bo jest jeszcze taki -> KLIK ale ten przypomina ten wyżej z tym, że jakoś jest droższy...
W pierwszym poście pisałeś, że szukasz splittera HDMI standardu HDMI 1.3b, czyli obsługującego takie cechy sygnału HDMI jak np. Deep Color. Minimalne pasmo przenoszenia jakie musi zapewniać splitter HDMI, aby obsługiwać Deep Color (36-bitowy) to 225 MHz.

Z powyższych linków: 2-gi, to link do switcha (5 wejść HDMI, jedno wyjście), nie splittera, a 1-szy i 3-ci to linki do splitterów (1-szy do dwuwyjściowego, 2-gi do czterowyjściowego) z pasmem do 165 MHz. Czyli są to splittery co najwyżej standardu HDMI 1.2a. Nic z tego co poszukujesz.
 
Ostatnia edycja:

XII

New member
..a co powiecie na ten bajer -> KLIK <- ? Jest to Aten VS182

JackS. dziękuję za rozjaśnienie sprawy i proszę Cię o pomoc - przeczytaj proszę poniższy teks i doradź mi coś :)

Mnie najbardziej interesuje urządzenie które jak najlepiej rozdzieli mi sygnał video na moje urządzenia takie jak: Benq W1000 (projektor) i Sony LCD KDL-40V4240 (tv).

Zaznaczam, że chcę to wszystko podpiąć tak:... Mam amplika Onkyo TX-SR507 (ten posiada jedno wyjście HDMI) do tego wyjścia HDMI chcę podpiąć właśnie to urządzenie (spliter, przełącznik + wzmacniacz) które na wyjściu da mi dwa wyjścia :) bym mógł pod oba te wyjścia podpiąć ww projektor (na kablu 10m) i tv (na kablu 3m), do wejść w ampliku będą podpięte ps3, dvd, dvb... i głównie chodzi mi o to, żeby to urządzenie co da mi dwa 2 wyjścia hdmi nie ograniczało jakoś możliwości wyświetlania mojego projektora i tv. Proszę o sugestie :)


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

stecko21

New member
witam

A ja ostatnio kupilem cos takiego w sklepie w promocji za 25zl:) W instrukcji jest napisane ze to jest w wersji 1.3b i obsluguje 1080p.
Siedzi na kablu 15m do projektora + dvd+ satka+ konsola czasami i wszystko smiga w 1080p. Podpinalem bezposrednio i za pomoca tego rodzielacza i nie ma zadnej roznicy!!! Czyli nie trzeba wywalac 300zl za ladne pudeleczko bo w srodku pewnie jest to samo:) Ja kupilem biedna wersje bez pilota.

oto te pudeleczko http://cgi.ebay.co.uk/LOGIK-4-IN-1-...s_Video_HomeCinemaSystems?hash=item35a5a163f0


Czasami naprawde nie warto przeplacac choc wiem z wlasnego doswiadczenia ze testy i artykuly potrafia czasami namecic w glowie i czlowiek placi jak za zboze rzeczy ktore powinny byc 1/3 tej ceny:)
 

matias2004

New member
Czyli nie trzeba wywalac 300zl za ladne pudeleczko bo w srodku pewnie jest to samo:) Ja kupilem biedna wersje bez pilota.

Pewnie w srodku nie jest to samo , bo to switch , a gosciu potrzebuje splitter.
Mozna uzyc switcha jako splittera ale wtedy nie uzyskamy obrazu na obu odbiornikach na raz.Trzeba ruszac tylek i przelaczac zrodla tak czy inaczej , jest to inne urzadzenie.Przelacznik to przelacznik , a rozdzielacz to rozdzielacz.Switch poza tym nie wzmacnia sygnalu.
 

JackS.

New member
Bez reklam
stecko21 napisał:
witam

A ja ostatnio kupilem cos takiego w sklepie w promocji za 25zl:) W instrukcji jest napisane ze to jest w wersji 1.3b i obsluguje 1080p.
Siedzi na kablu 15m do projektora + dvd+ satka+ konsola czasami i wszystko smiga w 1080p. Podpinalem bezposrednio i za pomoca tego rodzielacza i nie ma zadnej roznicy!!! Czyli nie trzeba wywalac 300zl za ladne pudeleczko bo w srodku pewnie jest to samo:) Ja kupilem biedna wersje bez pilota.

oto te pudeleczko http://cgi.ebay.co.uk/LOGIK-4-IN-1-...s_Video_HomeCinemaSystems?hash=item35a5a163f0


Czasami naprawde nie warto przeplacac choc wiem z wlasnego doswiadczenia ze testy i artykuly potrafia czasami namecic w glowie i czlowiek placi jak za zboze rzeczy ktore powinny byc 1/3 tej ceny:)
Pomyliłeś tematy. Ten jest o splitterach HDMI a nie o switchach. W uproszczeniu:

1. splitter (inaczej rozdzielacz HDMI) to urządzenia, które przyjmuje sygnał HDMI z jednego źródła, dekoduje go o ile sygnał jest zabezpieczony protokołem HDCP, regeneruje i wysyła do wielu odbiorników. Wysyła ponownie kodując. Sygnał wychodzący do każdego z odbiorników jest kodowany innym kluczem HDCP. Splittery obsługujące HDCP są wyposażone we własne (licencjonowane od Digital Content Protection, LLC) klucze HDCP.

2. switch (inaczej koncentrator) to urządzenie, które jedno z kilku podłączonych do niego źródeł sygnału HDMI przepina do jednego wyjścia. Jest to z reguły zwykły izostat - pasywny przełącznik przepinający mechanicznie kilka drutów.
 
Ostatnia edycja:

stecko21

New member
hehe ale gafa:) Tak to jest jak sie czyta na szybkiego i daje ''zlote'' nieprzemyslane rady:)

Mi wystarczyl zwykly switcher, musze ruszyc dupsko ze przelaczyc zrodlo i kosci sie rozprostuja:)
pozdr
 

Marl

New member
Jeżeli ktoś planuje podłączyć do splittera Digitus plazmę to odradzam zakup, nie rozdziela sygnału jeżeli plazma jest wyłączona.
Po włączeniu żródła trzeba plazmę włączyć chociaż na chwilę, wtedy pojawia się sygnał na pozostałych odbiornikach.
 

krugerandek

New member
Marl napisał:
Jeżeli ktoś planuje podłączyć do splittera Digitus plazmę to odradzam zakup, nie rozdziela sygnału jeżeli plazma jest wyłączona.
Po włączeniu żródła trzeba plazmę włączyć chociaż na chwilę, wtedy pojawia się sygnał na pozostałych odbiornikach.
Na moim LCD tego problemu nie mam
 

tomiga

New member
Marl napisał:
Jeżeli ktoś planuje podłączyć do splittera Digitus plazmę to odradzam zakup, nie rozdziela sygnału jeżeli plazma jest wyłączona.
Po włączeniu żródła trzeba plazmę włączyć chociaż na chwilę, wtedy pojawia się sygnał na pozostałych odbiornikach.

Z moja plazma tez nie ma problemu (oczkolwiek splitter jest "za amplitunerem"czli rozdziela sygnal ktory najpierw przechodzi przez amplituner).
 

Marl

New member
Problem o którym pisałem dotyczy plazm, w moim przypadku jest to Panasonic, a nie LCD. Może jak się podłączy plazmę przez ampli to problemu nie ma, nie wiem.
Można poczytać o tym na zagranicznych stronach.
 

Marl

New member
A na marginesie, o problemie pisałem w opinii o przedmiotowym sprzęcie na stronie Komputronika, oczywiście wpis nie przeszedł moderacji. Żenada.
 

JackS.

New member
Bez reklam
XII napisał:
..a co powiecie na ten bajer -> KLIK <- ? Jest to Aten VS182

JackS. dziękuję za rozjaśnienie sprawy i proszę Cię o pomoc - przeczytaj proszę poniższy teks i doradź mi coś :)

Mnie najbardziej interesuje urządzenie które jak najlepiej rozdzieli mi sygnał video na moje urządzenia takie jak: Benq W1000 (projektor) i Sony LCD KDL-40V4240 (tv).

Zaznaczam, że chcę to wszystko podpiąć tak:... Mam amplika Onkyo TX-SR507 (ten posiada jedno wyjście HDMI) do tego wyjścia HDMI chcę podpiąć właśnie to urządzenie (spliter, przełącznik + wzmacniacz) które na wyjściu da mi dwa wyjścia :) bym mógł pod oba te wyjścia podpiąć ww projektor (na kablu 10m) i tv (na kablu 3m), do wejść w ampliku będą podpięte ps3, dvd, dvb... i głównie chodzi mi o to, żeby to urządzenie co da mi dwa 2 wyjścia hdmi nie ograniczało jakoś możliwości wyświetlania mojego projektora i tv. Proszę o sugestie :)


Pozdrawiam.

Na twoim miejscu wybrałbym takiego: http://ihdmi.pl/cgibin/shop?info=3nspp2&sid=48e133b8
 

Droo

New member
witam

za sprawa tego watku kupilem niedawno splitter hdmi i wybralem wlasnie ten http://ihdmi.pl/cgibin/shop?info=3nspp2&sid=48e133b8
Dzisiaj podlaczylem (z amplitunera do lcd i projektora, sygnal 1080p) i na razie dziala bez zarzutow, wyswietla obraz jednoczesnie na obu wyswietlaczach. Do tego jest malutenki (mala kostka), wiec mozna go schowac za sprzetem wsrod kabli. Ogolnie polecam.
 

xchicken

New member
Panowie, wytłumaczcie mi jedną rzecz, mam 1 nadajnik HDMI (Nbox) i 2 odbiorniki czyli TV i Projektor, nie potrzebuje splittera żeby oglądać jednocześnie na 2 urządzeniach obraz z nboxa, potrzebuje urządzenie które mi połączy wejście z wybranym wyjściem (na poziomie PINÓW kabla) tu nie jest potrzebne żadne dekodowanie hdcp, tylko przełączenie 19 drucików do innych 19 drucików. Wszystkie przełączniki mają 2 wejścia i jedno wyjście, czy jeżeli podłącze odwrotnie nie uzyskam oczekiwanego efektu ????
 
Do góry