Przełącznik/Rozdzielacz HDMI 1-in,2-out. Jaki?

JackS.

New member
Bez reklam
Panowie, wytłumaczcie mi jedną rzecz, mam 1 nadajnik HDMI (Nbox) i 2 odbiorniki czyli TV i Projektor, nie potrzebuje splittera żeby oglądać jednocześnie na 2 urządzeniach obraz z nboxa, potrzebuje urządzenie które mi połączy wejście z wybranym wyjściem (na poziomie PINÓW kabla) tu nie jest potrzebne żadne dekodowanie hdcp, tylko przełączenie 19 drucików do innych 19 drucików. Wszystkie przełączniki mają 2 wejścia i jedno wyjście, czy jeżeli podłącze odwrotnie nie uzyskam oczekiwanego efektu ????
Uzyskasz, ale pod pewnymi warunkami. Urządzenie musi być pozbawione wszelkiej elektroniki, bo linie TMDS są liniami kierunkowymi, w związku z czym aktywnych przełączników nie można używać w kierunku odwrotnym niż ten, do którego są przygotowane. Po prostu musi to być czysty izostat, który przepina te 19 drutów raz do jednego, raz do drugiego wyjścia. Oczywiście rozdzielacze pasywne bez przełącznika też do niczego ci się nie przydadzą, bo one mają w sobie pozwierane wszystkie linie - co powoduje, że urządzenie chroniące sygnał HDMI protokołem HDCP (tak jak wszystkie nboxy) nie będzie w stanie uzgodnić kluczy HDCP z konkretnym odbiornikiem.
 

xchicken

New member
To może któryś z kolegów ma jakiś sprawdzony przełącznik spełniający powyższe wymagania ? Nie chce wydawać 300 PLN na splitter z którego funkcjonalności (przesyłanie jednocześnie na 2 monitory) nie będę korzystał.
 

JackS.

New member
Bez reklam
To może któryś z kolegów ma jakiś sprawdzony przełącznik spełniający powyższe wymagania ? Nie chce wydawać 300 PLN na splitter z którego funkcjonalności (przesyłanie jednocześnie na 2 monitory) nie będę korzystał.
Właśnie doczytałem, że chodzi Ci o rozdzielenie sygnału z nboxa. Jaki to model nboxa? Jeśli nie jest to ten nowy mały biały - ITI-2850ST - to każdy inny nbox ma dwa wyjścia sygnału HD: HDMI i YPbPr.
 

xchicken

New member
No tak, że też wcześniej o tym nie pomyślałem, do projektora mam położony HDMI ale TV który jest przy nboxie mogo spokojnie połączyć componentem.

Nboxa mam czarnego recordera nie turbo. A co z HDCP, czy po componencie będą mi działały filmy VOD (zależy mi na kolekcji nscreen bo "premier" raczej nie zamawiam).

Do JackS. wpatrywałem się w schemat z twojej stopki i patrzyłem jak masz to wszystko połączone, ale nie przyszło mi do głowy zeby podobne rozwiązanie zastosować u siebie.

Czy obraz jest jednocześnie na HDMI i componencie ????
 

JackS.

New member
Bez reklam
No tak, że też wcześniej o tym nie pomyślałem, do projektora mam położony HDMI ale TV który jest przy nboxie mogo spokojnie połączyć componentem.

Nboxa mam czarnego recordera nie turbo. A co z HDCP, czy po componencie będą mi działały filmy VOD (zależy mi na kolekcji nscreen bo "premier" raczej nie zamawiam).

Do JackS. wpatrywałem się w schemat z twojej stopki i patrzyłem jak masz to wszystko połączone, ale nie przyszło mi do głowy zeby podobne rozwiązanie zastosować u siebie.

Czy obraz jest jednocześnie na HDMI i componencie ????
W przypadku wszystkich programów telewizyjnych - tak. Jakość obrazu taka sama, rozdzielczość taka sama (pewnie korzystasz z 1080i).

Jeśli chciałbyś mieć możliwość oglądania obrazu tylko na odbiorniku podłączonym kablem component przy zgaszonym 2-gim telewizorze, to odbiornik podłączony do wyjścia HDMI musi być podpięty kablem iHDMI. W przeciwnym razie po zgaszeniu odbiornika podpiętego do wyjścia HDMI, na odbiorniku podłączonym componentem będziesz oglądał jedynie planszę o problemie HDCP.

Jeśli chodzi o VoD, to ze względów licencyjnych po componencie obraz jest zawsze w 576i, po HDMI może iść w pełnej rozdzielczości (1080i). Ponieważ nbox nie potrafi generować obrazu w 2 różnych rozdzielczościach równocześnie, to gdy masz podłączone 2 telewizory, czyli po HDMI i po componencie i ustawioną inną rozdzielczość niż 576i, to obraz z VoD będzie szedł tylko po HDMI. W przypadku korzystania z kabla iHDMI zgaszenie odbiornika nim podpiętego automatycznie przełączy nboxa na 576i i pojawi się obraz VoD na odbiorniku podpiętym kablem component. Gdy wyłączysz odtwarzanie VoD rozdzielczość wyjść nboxa automatycznie wróci do ustawionej rozdzielczości (1080i lub 720p).
 

xchicken

New member
No to trochę wystudziłeś mój entuzjazm, bo mam położony do projektora kabel hdmi i nie jest to kabel iHDMI wiec jeżeli na komponencie będę miał sygnał tylko jak będzie uruchomiony odbiornik po HDMI (projektor) to niestety taki układ nie bardzo mi odpowiada (projektor uruchamiam raz na jakiś czas). Jednak ponowie pytanie o przełącznik który pozwala na podłączenie w drugą stronę.
 

JackS.

New member
Bez reklam
No to trochę wystudziłeś mój entuzjazm, bo mam położony do projektora kabel hdmi i nie jest to kabel iHDMI wiec jeżeli na komponencie będę miał sygnał tylko jak będzie uruchomiony odbiornik po HDMI (projektor) to niestety taki układ nie bardzo mi odpowiada (projektor uruchamiam raz na jakiś czas).
Aby z istniejącego kabla zrobić kabel iHDMI wystarczy przedłużyć go choćby najkrótszym kablem iHDMI.
 

kaliope

New member
Koledzy, proszę o pomoc. Mam nbox turbo dekoder i jak ustawie sygnał na hdmi to znika sygnał na scarcie i na odwrót. Denerwuje mnie to bo chcę sygnał jednocześnie na hdmi (do TV) i drugi sygnał do nagrywarki gdzie mam scarta. Piszecie w tym wątku, że nie ma sygnału na scarcie ale jest na YPbPr. Czy dobrze rozumiem, że mogę wiec kupić kabel YPbPr-scart i podłaczyć YPbPr do dekodera a scart do nagrywarki i będzie obraz i na TV (przez hdmi) i w nagrywarce?

Taki kabel?
Scart/3xRCA Component Video Profigold PGV373 3m (1600943873) - Aukcje internetowe Allegro

A czemu w tym są cztery RCA? Przeciez component ma 3 RCA
Euro SCART -> 4 x RCA 2m Component RGB YUV Gold (1633860226) - Aukcje internetowe Allegro
 

redlum

New member
Bez reklam
imho to nie pójdzie

cytat z pierwej aukcji:
"Najczęściej wykorzystywany do łączenia urządzeń wyposażonych w złącze Scart pracujące w standardzie Component Video (YUV, YPbPr) z innymi urządzeniami posiadającymi wyjście Component Video zrealizowane na złączach RCA. Warunkiem prawidłowej pracy zestawu jest złącze Scart, które musi obsługiwać sygnał Component Video (YUV, YPbPr)!

UWAGA! Sygnał RGB to nie jest sygnał Component Video"
 

JackS.

New member
Bez reklam
Koledzy, proszę o pomoc. Mam nbox turbo dekoder i jak ustawie sygnał na hdmi to znika sygnał na scarcie i na odwrót. Denerwuje mnie to bo chcę sygnał jednocześnie na hdmi (do TV) i drugi sygnał do nagrywarki gdzie mam scarta. Piszecie w tym wątku, że nie ma sygnału na scarcie ale jest na YPbPr. Czy dobrze rozumiem, że mogę wiec kupić kabel YPbPr-scart i podłaczyć YPbPr do dekodera a scart do nagrywarki i będzie obraz i na TV (przez hdmi) i w nagrywarce?
Aby z sygnału na złączy YPbPr (component) w formacie 720p lub 1080i uzyskać sygnał akceptowany przez łącze SCART (RGB lub composite lub s-video) nie wystarczy żaden kabelek. Potrzebny jest konwerter ze skalerem. Skaler musi zmienić format z 720p lub 1080i na 576i, a konwerter zmienić typ sygnału z luminancji i różnicowych (YPbPr) na składowe kolorów (RGB). Poszukaj w internecie informacji o urządzeniu, które nazywa się nVisionHD - ono służy właśnie do tego.
 

Maciup23

New member
Witam, chciałbym zapytać o poradę w temacie. Mam do rozdzielenia sygnał na telewizor samsung le37b650 i projektor Epson tw 3200. Sygnał będzie pochodził z dekodera Vectry, PS3 i laptopa. Na pewno splitter powinien obsługiwać sygnał FullHD.
Proszę o poradę, jaki splitter mam kupić.

Pozdrawiam
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Witam, chciałbym zapytać o poradę w temacie. Mam do rozdzielenia sygnał na telewizor samsung le37b650 i projektor Epson tw 3200. Sygnał będzie pochodził z dekodera Vectry, PS3 i laptopa. Na pewno splitter powinien obsługiwać sygnał FullHD.
Proszę o poradę, jaki splitter mam kupić.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz rozdzielać sygnał HDMI z jednego urządzenia na dwa odbiorniki bez strat ani ograniczeń formatów audio/video, to polecam Ci tani splitter który sam sprawdziłem i cały czas używam - szczegóły w tym wątku: http://www.hdtv.com.pl/forum/691353-post26.html
Jeśli natomiast potrzebujesz rozdzielać kilka urządzeń wejściowych na dwa odbiorniki, to albo amplituner z dwoma wyjściami HDMI (najlepsze ale i najdroższe wyjście) albo Matrix HDMI z 4 wejściami i 2 wyjściami, który pozwala dowolne wejście przypisać do dowolnego wyjścia (tanie i bardzo wygodne rozwiązanie). Tu masz przykład matrixa/przełącznika HDMI: HDMI 4x2 Matrix Switch v1.3 HDCP swither splitter 3 5 8 | eBay
 

frytek

New member
odkopuje bo potrzebuje to o czym rozmawialiście na poprzedniej stronie. Chodzi mi o switch hdmi pasywny. Potrzebuje coś co przełączy mi sygnal hdmi z laptopa na monitor LUB (nie 'i') amplituner (kino).

Nie potrzebuje używać obydwu odbiorników jednocześnie więc nie chce splittera który jeszcze dodatkowo musiałbym podłączać do prądu a coś właśnie na zasadzie zwykłego przełącznika bo boje się o mój port hdmi w lapie który ciągłym przełączaniem się dość "męczy". Na allegro widzę, że są albo splittery albo switche ale typu 2in 1 out. Czy ktoś ma coś co by mi się podobało? Najfajniejszy byłby mechaniczny przełącznik, żeby nie trzeba było tego do prądu podłączać.
 

marimba22

New member
Ja, podobnie jak kolega Vaderus, polecam wyłącznie Matrix tu link do wersji z hdmi 1.4!!!!!:
Switch Sumator MATRIX MRS HDMI 1.4a NOWOŚĆ 2011 !! (2040429920) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Może nie mały wydatek, ale załatwia sprawę na wiele lat!!! Obsługa full 3D, Pilot, wyjście SPDiF, analog audio i zapas wejść dla TV i Projektora - też mam to urządzenie.

Chyba, że ktoś potrzebuje rozdzielenia tylko z jednego urządzenia na dwa wyjścia hdm w standardzid 1.3b, to mam takiego MATRIXa za ok150zł - musiałbym jeszcze sprawdzić ceny.
 
Ostatnia edycja:

frytek

New member
tylko, że ja potrzebuje coś do dużo prostszego zasotowania.. rolę takiego matrixa u mnie pełni amplituner (6in, 2out), ja potrzebuje tylko coś załatwi sprawę przełączania kabla do laptopa pomiędzy monitorem (90% czasu, a właśnie amplitunerem - 10% czasu). Boje się, że wtyczki hdmi po jakimś czasie się zużyją a średnio mi wymieniać kabel (puszczony w ścianie... betonowej). Dlatego potrzebuje prostego przełącznika bez wzmacniacza który by tylko elektrycznie przełączał miedzy wyjściami.

Na allegro znalazłem coś takiego:
mini Switch HDMI 3-1 przelacznik sumator FullHD (2035733687) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

zastanawia mnie tylko czemu podane jest, że tylko 1.3b skoro nie wymaga zasilania czyli po prostu robi zwarcie na poszczególnych kablach? Czy jeżeli kable pozostałe itp. mam 1.4 to będzie to działać jak w standardzie 1.4?

To samo tutaj:
Switch Przełącznik HDMI 2/1 manual FullHD 1.3 (2053737620) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy ktoś ma/poleca?
 

wysio

Member
Bez reklam
Przyłączam się do pytania. Potrzebuję podłączyć pod jedno HDMI telewizora dwa urządzenia - komputer oraz dvd. Czy ten switch z drugiego linku mojego przedmówcy będzie wystarczający? Nie chciał bym stracić nic na jakości...
 

JackS.

New member
Bez reklam
tylko, że ja potrzebuje coś do dużo prostszego zasotowania.. rolę takiego matrixa u mnie pełni amplituner (6in, 2out), ja potrzebuje tylko coś załatwi sprawę przełączania kabla do laptopa pomiędzy monitorem (90% czasu, a właśnie amplitunerem - 10% czasu). Boje się, że wtyczki hdmi po jakimś czasie się zużyją a średnio mi wymieniać kabel (puszczony w ścianie... betonowej). Dlatego potrzebuje prostego przełącznika bez wzmacniacza który by tylko elektrycznie przełączał miedzy wyjściami.

Na allegro znalazłem coś takiego:
mini Switch HDMI 3-1 przelacznik sumator FullHD (2035733687) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ten switch nie nadaje się do tego, o co Ci chodzi. On jest kierunkowy. Czyli możesz nim jeden z 3 sygnałów HDMI skierować do jednego odbiornika. Nie odwrotnie.

zastanawia mnie tylko czemu podane jest, że tylko 1.3b skoro nie wymaga zasilania czyli po prostu robi zwarcie na poszczególnych kablach? Czy jeżeli kable pozostałe itp. mam 1.4 to będzie to działać jak w standardzie 1.4?
Źle interpretujesz sformułowanie "nie wymaga zasilania". Ono oznacza tylko, że "nie wymaga zewnętrznego zasilacza". Ten switch czerpie napiecie zasilające z podłączonych do niego źródeł sygnału HDMI. Konkretnie z ich linii kabla HDMI oznaczonej jako +5V. Ten switch przepuszcza przełączane sygnały przez scalak, który wprowadza ograniczenia, z których powodu nie jest to switch zgodny z HDMI 1.4.

A to jest zwykły izostat. Przycisk powoduje mechanicznie przepięcie drucików pomiędzy dwoma gniazdkami. On nie ma żadnego wyróżnionego kierunku transmisji sygnału.
 
Ostatnia edycja:

Buti

New member
przełącznik switch HDMI tanim kosztem.

Czy ktos testował podłączenie dwóch switchy HDMI razem? Idea to tanim kosztem uzyskać przełącznik 4 do 4 poprzez podłączenie wyjść dwóch identycznych switchy 1/4. Teoretycznie łącząc wyjścia ze sobą można by było uzyskać przełącznik umośliwiający puszczenie sygnału z jednego z czterech podłączoncych urządzień wejściowych (np. bluray i komp) na jedno z czterech urządzeń wyjściowych (np. projektor, tv i tp)

Dokładnie mam na myśli podłączenie dwóch takich samych switchy (podłączenie ze sobą ich wyjść):

LOGIK SWITCH HDMI CZTEROWYJŚCIOWY PROMOCJA!! (2029404237) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Ostatnia edycja:

frytek

New member
A to jest zwykły izostat. Przycisk powoduje mechanicznie przepięcie drucików pomiędzy dwoma gniazdkami. On nie ma żadnego wyróżnionego kierunku transmisji sygnału.

Czyli w moim wypadku by się nadawał? Rozumiem, że jeżeli reszta (kable, odbirniki i nadajniki) są w 1.4 to przez ten izostat też będę miał 1.4?
 
Do góry