Projektor JVC DLA-HD750BE - TEST OTWARTY

Tidus1024

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Odnoszę wrażenie, że tego typu dyskusje czasem zniechęcają potencjalnych użytkowników projektorów.
Tzn. ktoś może pomyśleć, że jak nie mam kasy na JVC za 15 lub więcej tysięcy to nie ma się co w to bawić bo dostanie beznadziejny obraz.
Przecież do niedawna ludzie pisali entuzjastyczne opinie nawet o Benqu W500.
Obecne projektory Full HD za 5000 zł są na 100% kilka razy lepsze.

Oj, dobrze wiesz, że entuzjastyczne opinie usłyszysz nawet o nowo sprowadzonym szrocie z Niemiec, bo jeździ i nie wypadam przez podwozie itd. Sorry za ostrą analogię. Rzecz w tym, że obecne projektory FullHD < 5 tys. opierają się na starej technologii DC2 (bo mówimy tu jedynie o projektorach DLP), na dodatek cierpią na wszystkie inne choroby tej technologii. Nie ma siły, to jest jak z samochodem, za tę cenę niczego wspaniałego nie sklecisz.
 

kinder

Member
Panowie noszę się z zakupem JVC HD 950 ten nowy tegoroczny model może ktoś doradzi czy stawiać na JVC czy może postawić na nowy model Sony VPL-VW80 ?
i może ktoś zna sprawdzony sklep co by dawał duże rabaty bo sprzęt drogi nikt nie lubi przepłacać a jeszcze do kupienia jest ekran projekcyjny wiedz troche to bedzie kosztowalo...

bardzo prosze o opinie...

pozdrawiam...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
kinder napisał:
Panowie noszę się z zakupem JVC HD 950 ten nowy tegoroczny model może ktoś doradzi czy stawiać na JVC czy może postawić na nowy model Sony VPL-VW80 ?
i może ktoś zna sprawdzony sklep co by dawał duże rabaty bo sprzęt drogi nikt nie lubi przepłacać a jeszcze do kupienia jest ekran projekcyjny wiedz troche to bedzie kosztowalo...

bardzo prosze o opinie...

pozdrawiam...
JVC, bo nie używa przysłony, żeby osiągnąć wspaniałe czernie. Jeśli nie śpisz na forsie to nie kupuj HD950 tylko kup raczej HD750 i do tego dobry ekran. W HD950 zapłacisz głównie za system interpolacji klatek, ale różnica w kontraście będzie nieznaczna. Tak czy siak oba projektory są absolutnie genialne.
 

tomek67

New member
Tidus1024 napisał:
Nie ma siły, to jest jak z samochodem, za tę cenę niczego wspaniałego nie sklecisz.
Sorki, ale nie ma rzeczy wspaniałych.
Nawet najlepsze projektory mają wad.
Zacznijmy od podstawy każdy z "normalnych" projektorów używa żarówek.
Żarówka nie ma wcale idealnej charakterystyki światła.
Dopiero ostatnio zaczęło się o tym mówić ...gdy pokazały się projektory LED.
Tam są trzy oddzielne dla każdej barwy i daje to teoretycznie dużo lepszy efekt.
Zobaczysz za kilka miesięcy góra rok producenci/sprzedawcy przekonają Ciebie,
że każdy z dzisiejszych modeli to szrot ;)
 

kinder

Member
Tidus1024 napisał:
JVC, bo nie używa przysłony, żeby osiągnąć wspaniałe czernie. Jeśli nie śpisz na forsie to nie kupuj HD950 tylko kup raczej HD750 i do tego dobry ekran. W HD950 zapłacisz głównie za system interpolacji klatek, ale różnica w kontraście będzie nieznaczna. Tak czy siak oba projektory są absolutnie genialne.


A co myślisz o tym ekranie do JVC i jaka powierzchnię wybrać pokój mam jasny biały sufit jasne ściany ? odległość od ekranu do projektora coś koło 3.80 a co do wielkości ekranu to bym chciał uzyskać 100' mam nadzieje że nie będzie za duży... odległość siedzenia do ekranu coś kolo 3.70...

http://www.adeoscreen.pl/default.php?t=site&pgid=158&PHPSESSID=df70610d06550d0f9113afb34774d620
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
kinder napisał:
A co myślisz o tym ekranie do JVC i jaka powierzchnię wybrać pokój mam jasny biały sufit jasne ściany ? odległość od ekranu do projektora coś koło 3.80 a co do wielkości ekranu to bym chciał uzyskać 100' mam nadzieje że nie będzie za duży... odległość siedzenia do ekranu coś kolo 3.70...

http://www.adeoscreen.pl/default.php?t=site&pgid=158&PHPSESSID=df70610d06550d0f9113afb34774d620

Te białe ściany i sufit rozwalą ci kontrast w średniociemnych i jasnych scenach. Ultraciemne będą w porządku, ale jesli bohater wyciągnie latarkę to ci nią rozświetli pokój i rozwali czernie. Wśród białych ścian wykorzystasz jakies 30% mozliwosci projektora. To niezwykły, wideofilski sprzęt ale musisz mu zapewnić odpowiednie warunki pracy.

Co do ekranu, Adeo są bardzo estetyczne, ale to tyle co o nich wiem. Możesz kupić ten visiongrey, ale JVC świeci na tyle mocno, że nie unikniesz sporej ilości odbić od ścian. Ja bym zaczął na twoim miejscu od przemalowania ścian. Testowałęm swojego HD350 w obu warunkach , przy białych ścianach i w totalnie zaciemnionym pomieszczeniu (wszystkie ściany,sufit,podłoga czarne). Efekt jest taki, że nie poznałbyś, że to ten sam projektor.
 

kinder

Member
Tidus1024 napisał:
Te białe ściany i sufit rozwalą ci kontrast w średniociemnych i jasnych scenach. Ultraciemne będą w porządku, ale jesli bohater wyciągnie latarkę to ci nią rozświetli pokój i rozwali czernie. Wśród białych ścian wykorzystasz jakies 30% mozliwosci projektora. To niezwykły, wideofilski sprzęt ale musisz mu zapewnić odpowiednie warunki pracy.

Co do ekranu, Adeo są bardzo estetyczne, ale to tyle co o nich wiem. Możesz kupić ten visiongrey, ale JVC świeci na tyle mocno, że nie unikniesz sporej ilości odbić od ścian. Ja bym zaczął na twoim miejscu od przemalowania ścian. Testowałęm swojego HD350 w obu warunkach , przy białych ścianach i w totalnie zaciemnionym pomieszczeniu (wszystkie ściany,sufit,podłoga czarne). Efekt jest taki, że nie poznałbyś, że to ten sam projektor.


Nie da rady bo żona się nie zgodzi co by w salonie były ciemne ściany a w innym pomieszczeniu nie da rady
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Sorki, ale nie ma rzeczy wspaniałych.
Nawet najlepsze projektory mają wad.
Zacznijmy od podstawy każdy z "normalnych" projektorów używa żarówek.
Żarówka nie ma wcale idealnej charakterystyki światła.
Dopiero ostatnio zaczęło się o tym mówić ...gdy pokazały się projektory LED.
Tam są trzy oddzielne dla każdej barwy i daje to teoretycznie dużo lepszy efekt.
Zobaczysz za kilka miesięcy góra rok producenci/sprzedawcy przekonają Ciebie,
że każdy z dzisiejszych modeli to szrot ;)

Są rzeczy użytkowe, które wznoszą się ponad przeciętność. W pj JVC, w plazmach Pioneer itd. Wdajesz się w szczegóły, a sprawa jest bardzo prosta - liczy się efekt, który obserwujesz na ekranie. Dobry projektor to taki,który pozwala zapomnieć, że jest jakiś projektor, jakieś kable, jakiś nośnik, jakaś żarówka. Baaardzo niewiele sprzętów spełnia te wymagania.
 

kinder

Member
Tidus1024 napisał:
Są rzeczy użytkowe, które wznoszą się ponad przeciętność. W pj JVC, w plazmach Pioneer itd. Wdajesz się w szczegóły, a sprawa jest bardzo prosta - liczy się efekt, który obserwujesz na ekranie. Dobry projektor to taki,który pozwala zapomnieć, że jest jakiś projektor, jakieś kable, jakiś nośnik, jakaś żarówka. Baaardzo niewiele sprzętów spełnia te wymagania.


Mam tv KURO 50' i jestem z niego bardziej niż zadowolony podpięty do DM8000 obraz jest naprawdę takie jaki trzeba + spięte mam to wszystko kabelkiem WireWorld Ultraviolet 5 ... zależy mi na jak najlepszej jakości ale niestety tej sprawy ze ścianami nie przeskoczę:( jak bym miał pomieszczenie co by w całości wykorzystać pod kino to bym się nie zastanawiał i cały zestaw do kina domowego bym przeniósł a tak to muszę się zadowolić tym co mam...
 
B

burz

Guest
"Układ optyczny zapewnia również, że wszystkie kolory są żywe i powielany z płynną gradacją, natomiast szumy zmniejsza do minimum dając wyraz przyjemności oglądania ."

Projektor zapewne świetny, ale tego bełkotu nie da się czytać! Test wygląda jak tłumaczenie z języka obcego puszczone przez translator!
 
Do góry