Jaka wielkość ekranu? Jaka odległość projektora?

koziolek10

New member
@zochu91
Gdzie kupowałeś ja tylko widzę z napinaczem za 4k ale ty chyba mówisz o manualnym bez napinaczy?. Ile dałeś za niego?. Nie jest za "biały". Ty masz jeszcze jaśniejszy niż ja projektor wiec u mnie powinno mniej odbijać światła.
 

Fuser.exe

New member
Posiadam rzutnik BenQW750, oglądam na nich głównie filmy w HD (ograniczeniem jest rozdzielczość projektora - 720p). Jak duży powinien być ekran jeśli oglądam filmy z odległości 3,2 metrow?
 

tulemi

New member
Witam,
powiedzcie mi proszę czy wyniki z kalkulatorów internetowych producentów (lub projectcentral.com) są bardzo miarodajne?
Postanowilem wymienić swój stary rzutnik (acer H5360) na coś nowego (benq w1070+ lub Epson EH-TW5350).
Problem polega na tym, że według kalkulatorów, z odległości 3m obraz wychodzi wiekszy niz wymiary ekranu (ok 112x185).
Sprawdziłem też za pomocą kalkulatora dopasowanie mojego starego rzutnika i pomimo, że również obraz wychodzi za duży w stosunku do ekranu, to w rzeczywistości dopasowanie ekran-obraz bylo bardzo dobre?

Nie mam gdzie sprawdzić rzeczywistego wymiaru obrazu, więc Panowie poratujcie.
Dzieki
 

paprykarz18

New member
TW5350 ustawiony dokładnie 3 m od ekranu rzuci najmniejszy obraz 1,15x2,04 m.
Wymienione przez Ciebie projektory mają obiektywy przystosowane do rzucania dużych obrazów z małych odległości, czym chwalą się ich producenci (np. reklama BenQ W1090 - 100" z 2,5 m).
 

tulemi

New member
Dzięki Paprykarz za odpowiedź.
A powiedz mi jeszcze, czy ten epson ma możliwość korekcji obrazu w przypadku, gdy projektor nie stoi na wprost ekranu (to chyba korekcja pozioma)?
 

gerrard

New member
Najlepiej dobrać do wielkości pokoju...
:smile:




Rzuć coś więcej, to pomożemy.
Wielkość pokoju i ekranu, odległość projektora, kolor ścian itd.
 
Ostatnia edycja:

Sajmon_szy

New member
Cześć,
Mam taki problem. Rzutnik ustawiony będzie na meblach kuchennych (prawie pod sufitem, na wysokości koło 2m (z małym hakiem). Obraz będzie rzucany na planszę, która będzie znajdowała się w odległości poziomej około 4,5m od rzutnika. To wygeneruje mi ekran o przekątnej 3,7m (wg projectorcentra). Spoko, problem w tym, że kanapa będzie stała w odległości maksymalnie 2,5m od ekranu. Taka wielkość ekranu sprawi, że nie będzie się dało tego oglądać. Nie mam możliwości położenia rzutnika w innym miejscu, ani jeżdżenia kanapą do tyłu.
Pytanie: Czy jest możliwe rzucanie ekranu o mniejszej przekątnej - takiej, która pasowałaby najlepiej do odległości siedzenia 2,5m od ekranu, zakładając, że rzutnik stoi nadal na meblach?
 

Nazir007

New member
odległość oglądania = 1.5 X szerokść ekranu

Odpowiada to zresztą zaleceniom THX dla kin domowych.

Możesz oczywiście wyświetlić sobie na próbę jeszcze większy obraz na ścianie - jeżeli nie będziesz widzieć negatywnych sutków, pojedynczych pikseli, szumów i artefaktów słabszych nagrań, to nikt ci nie zabroni zawiesić ekran, powiedzmy 100". Dzisiaj, z materiałem 1080p ekran szerokości 250 cm (113") wydaje się jednak wyraźnie za duży.

Pozdrawiam.

Panowie jak duże ekrany posiadacie?


Czy przy odległości ok.5,5 m do ekranu warto kupować 140'?
 

odys21

New member
Witam,

Jestem nowy na forum coś tam czytam i tutaj coś oglądam na YT i naszły mnie wątpliwości czy w ogóle kupować projektor do salonu gdzie odległosć od ściany do projektora to 3m ( jest 3,5m ale 3m może będzie od oczu widza). Na stronkach które tu znajduję zalecane odległosci to 4,5 i wiecej metrów. Macie jakieś propozycję projektora do takiego saloniku? Telewizora nie chcę ;) Możecie coś poradzić? Z góry dziękuję ;) (PS budżet do 2 tys chyba, że jakość będzie znacznie większa to 2,5 może być )
 

odys21

New member
Aaa... właśnie i jeszcze jedna sprawa. Czy może się obyć bez kabla HDMI?? przeciąganie przez sufit itd ;/ W wielu urządzeniach jest opcja przekazywania obrazu bez użycia kabla czy to przez wifi czy bluetooth Jak to jest z projektorami? W skrócie oglądam film na telefonie chce włączyć go na rzutniku i zajmuje mi to 15s jest taka opcja?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wrzucanie bezprzewodowo treści na urządzenie, a podłączenie go bezprzewodowo do sprzętu audio to dwie różne rzeczy.

Jeżeli chcesz podłączyć projektor pod ampli bezprzewodowo, to musisz szukać projektora który to umożliwia, lub dokupić zestaw do takiego połączenia.
Da się, bo sam tak korzystałem jakiś czas.

Pytanie co Ty chcesz, bo jak projektor będzie podłączony pod ampli (kablem, lub bezprzewodowo - czyli nie musisz ciągnąć kabla przez sufit), a będziesz chciał przesłać coś z telefonu, to wystarczy za 200zł taki Google Chromecast podpięty pod ampli.

Jak nie będziesz podłączał projektora pod ampli i dżwięk ma być z niego, to wpinasz takie urządzenie już bezpośrednio pod projektor.
 

wojsoft

New member
Duża odległość od ekranu

Witam

Mam duży pokój i odległość od ekranu mam ok 5m i muszę zmieścić ekran we wnęce o szerokości 2,5 m.
Projektor będzie wisiał pod sufitem.
Wszystkie projektory jakie patrzałem na kalkulatorach nie są w stanie z tak dużej odległości dać tak "małego" ekranu.
Jaki projektor mogę dobrać.

Pozdrawiam
Wojtek
 

slav666

New member
Witam.

Miałem na chacie remoncik i nie wszystko do końca sumiennie przemyślałem a chodzi mi o taki temat...może ktoś pomoże
Mój ekran będzie mieć nie więcej niż 2m szerokości. Projektor zostanie umieszczony nie bliżej niż 4 m od ekranu i tu jest moja zagwozdka. Czy ktoś z Was ma może jakąś stronę gdzie znajdę projektor po tym jakiej minimalnej szerokości rzuca obraz z danej odległości? Szukałem na znanym calculatorze, ale sprawa jest trudna/mozolna etc. Po paru godzinach natrafiłem tylko na Acer P1283 (który nie jest FHD). POMOCY!

Oooo widzę, że nie tylko ja mam taki problem
 

bolej1

Member
To proste. Kliknij na link i wejdz na strone.
Jak nie zadziała to zrob tak. Wiedz na stronę projectorcentral.com daj w projector database ustawa rozdzielczość full hd, niżej jest wiecej opcji w dystsns wpisz 4m szerokosc( zmień-width) ekranu 200cm i klik na aktualizuj powinny wyskoczyć modele które mieszczą sie w kryteriach. Mozesz dać wiecej ograniczeń.

Projector Database: Projector Feature Search
 

bolej1

Member
Podobnie moje swagier zapedzil się w kozi róg z tak małym ekranem 200cm odległość 4.5m i teraz będzie musiał kupić projektor za 10tys żeby bylo dobrze i pod sufitem.
Chyba ze sie mylę.
Epson Projectors
 
Do góry