Jaka wielkość ekranu? Jaka odległość projektora?

kerix

New member
Hej, mam pytanie. Robię okablowanie w nowym domu i docelowo chciałbym mieć zamontowany rzutnik na suficie.
Problem jest taki, że w zależnosci od modelu powinna być różna odległośc od ekanu. Wstępnie myśałem nad Benq TK 7000 sTi, i tam przy 120 calach, odległość od ekranu powinna wynosić jakieś 2,5m. Niby wszystko okey, ale zanim się wprowadzę to już będzie pewnie z 5 nowych modeli. Czy w tym przypadki gdybym puscił kable na odległosći 4m od ściany to powinno się wszystko udać? Czy ciężka sprawa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale nie złapałem treści pytania,
Co masz na myśli - gdybym puscił kable na odległosći 4m od ściany to powinno się wszystko udać?
 

kerix

New member
Chodzi mi o to czy jak zamontuje projektor od powierzchni projekcyjnej oddalony o 4m to czy uda się wyświetlić obraz o przekątnej 120 cali? Zdaję sobie sprawę, że to zależy od modelu projektora. Ale na chwilę obecną chce tylko wypuścić potrzebne kable w suficie, sam projektor pewnie będzie instalowany za 2-3lata, a nie che poźniej znowu niepotrzebnie kuć scian/sufiu :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Już sobie odpowiedziałeś, czyli zależy to od modelu. Niekiedy różnice są bardzo duże między modelami/producentami. Niektóre projektory mają niewielki zoom, wtedy zakres regulacji odległość/wielkość jest ograniczony. Nie tylko odległość i wielkość ma znaczenie. Chodzi też o odpowiednią jasność przy tych konkretnych parametrach. Są do tego odpowiednie kalkulatory na stronach producentów lub innych stronach. Wpisujesz model, odległość, a tam wyskakuje jaką jasność i wielkość możesz uzyskać kręcąc zoomem. Ewentualnie wpisujesz wielkość ekranu, a kalkulator podaje zakres zalecanych odległości.
 

MarianPaz

Member
Niby wszystko okey, ale zanim się wprowadzę to już będzie pewnie z 5 nowych modeli. Czy w tym przypadki gdybym puscił kable na odległosći 4m od ściany to powinno się wszystko udać? Czy ciężka sprawa?
Skoro jest to nowy dom i jesteś na etapie wykończeniówki, lepiej pomyśl o tym, żeby zamiast wprowadzać gotowy kabel na stałe, zrobić miejsce pod kable przy użyciu peszli, korytek podtynkowych itp. Można użyć kabla z HDMI mini wtedy wtyczka łatwiej przejdzie. Jest to lepsze rozwiązanie niż zamontowanie na stałe kabla który przecież może odmówić posłuszeństwa. I co wtedy będziesz kuł sufit i ściany?
 
Do góry