Rozbieznosc kolorow Sanyo Z5

Obecny

New member
Ostatnimi czasy zauwazylem ze w moim Sanyo Z5 ktory przepracowal okolo 900h zaczela wystepowac rozbieznosc kolorow, tzn przy ekranie 92'' zoom na maxa jest to widoczne (wczesniej nie bylo) mysle ze wplyw na to ma duza zmiana temperatur w pomieszczeniu w ktorym jest projektor ale nie mam pewnosci czy to jest powodem, jednak jak by nie bylo efekt wystapil i w przypadku przykladowego bialego elementu na czarnym tle widzimy ewidentnie ze z jego lewej i prawej strony mamy okolo 0,5 do 1mm dodatku w postaci zielonego czy tez czerwonego paska (w zaleznosci z ktorej ze stron) pytanie jakie nastepuje to jak to wyregulowac, niby jest w projektorze funkcja regulacji paneli ale cos mi sie wydaje ze zupelnie do czego innego sluzy, pewnie bez wkretaka sie nie obejdzie kwestia tylko czy jest to bardzo trudno zrobic czy tez raczej powinno sie udac ? wszelkie informacje mile widziane. Dziekuje i pozdrawiam
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A mnie się wydaje, że ta funkcja właśnie do tego służy.

Myślę że warto spróbować, jak efekt będzie żaden, to zawsze możesz powrócić do początkowych ustawień.

Napisz jaki będzie wynik regulacji.
 

Obecny

New member
wiatrak napisał:
A mnie się wydaje, że ta funkcja właśnie do tego służy.

Myślę że warto spróbować, jak efekt będzie żaden, to zawsze możesz powrócić do początkowych ustawień.

Napisz jaki będzie wynik regulacji.

Poza pojawiajacymi sie pionowymi paskami (jasnymi lub ciemnymi) nic sie nie zmienia a juz napewno nie polozenie kolorow wzgledem siebie :(
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Racja. Ta regulacja dotyczy chyba "vertical banding'u", a to co innego niż zbieżność paneli. Mój błąd.

No to tylko serwis, jeśli ta rozbieżność naprawdę przeszkadza.

Ale, ale, przecież Sanyo daje 3 lata gwarancji? Może to podpada pod gwarancyjną reklamację?
 

Obecny

New member
Pewnie tak, ale myslalem ze moze da sie to jakos latwo rozwiazac domowym sposobem :) jesli sie nie da to odesle na gwarancji oczywiscie
 
Do góry