Epson EH-TW420 HD Ready

rrt

New member
Witam!
Od jakiegoś czasu planuje zakup projektora HD Ready w rozsądnej cenie.

Na dzień dzisiajszy wchodzą w grę Benq W500 i Epson EH-TW420 .

Podobna cena (ok.2400 zł) i parametry.Post o W500 zaliczony prawie w całości,dlatego proszę o opinię o
Epson EH-TW420

Dziękuję i pozdrawiam
 

rrt

New member
Prosze o opinię posiadaczy Epsona TW420

Po analizie samych danych technicznych skłaniam się bardziej do Epsona
1.Dłuzsza żywotność lampy (do 4000h)
2.Cichszy niż W500
3.Jaśniejszy (2000L)
4.Renoma firmy i 3-letnia gwarancja na projektor i lampę

Problem w tym ,że to nowość i mało opinii o nim można znależć w sieci,dlatego jeszcze raz proszę o pomoc posiadaczy tego projektora...
 

Bambolo82

Banned
Epson nie daje 3 lat na na lampę, tylko tak naprawdę 1700 h. Co do ciszy, to oba szumią podobnie, a konstrukcje Epsona generalnie należą raczej do tych głośniejszych (jak W500). To przekłamanie marketingowe krąży po sieci i jest bezmyślnie powielane przez osoby niezorientowane.

Parametr jasności 2000 lumenów też jest względny. Pytanie ile lumenów przy jakim kontraście dynamicznym, czy z przysłoną dynamiczną, no i w jakim trybie pracy.

Po trzecie - sprawdź czy ten tw420 ma dynamiczną przesłonę, bo coś mi się wydaje że najtańsze "zabawkowe" modele-kombajny Epsona nie mają przysłony dynamicznej. Bez przysłony kontrast dynamiczny w tego typu projektorach, będzie tragiczny, zwłaszcza z lampą o dużej mocy.

Po czwarte - tw420 nie ma lens shift?!?!?!?!?!?!? W500 ma.
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
Jeśli nie ma... to osobiście nie wyobrażam sobie prawidłowego ustawienia obrazu bez tej MEGAPRZYDATNEJ "funkcji"!
Lens shift powinien być jednym z podstawowych kryteriów wyboru projektora do KD.
 

rrt

New member
Wciąż mało opinii o tym Epsonie,ceny rosna (W500 juz ok.200zl drozszy od TW420) a ja nie wiem co kupic...

"Suche" parametry są zachęcające:

Epson EH-TW420 - kluczowe cechy i funkcje:

§ Projektor HD Ready 720p idealny dla entuzjastów kina domowego i gier

§ Technologia Epson 3LCD zapewnia jaśniejszy obraz, wierniejszą reprodukcję kolorów i lepsze skalowanie szarości

§ Wysoka jasność 2000 lumenów umożliwia projekcję nawet w świetle dziennym

§ Szeroka gama gniazd wejściowych: HDMI, video, S-Video, RGB

§ Wyświetlanie zdjęć na wielkim ekranie przez interfejs USB albo bezpośrednio z karty SD

§ Tryby barwne dostosowane do warunków otoczenia, w tym specjalny tryb gier optymalizujący wyświetlanie szybko poruszających się obrazów

§ Wbudowany głośnik o mocy 7 W

§ Użyteczne funkcje (automatyczna korekcja zniekształceń trapezowych, szybkie uruchamianie, łatwy w użyciu pilot)

§ 3 lata gwarancji na projektor i lampę
 

Bambolo82

Banned
Bu haha haha.... Widać że nowicjusz i na serio bierzesz treść ulotek marketingowych.

Radzę brać W500. Dużo tańsza lampa (1300 zł Epson, Benq w500 600 zł), dynamiczna przysłona, lens shift, sprawdzony na rynku.
 

PolChicken

New member
Jeśli chodzi o KD to jasność nie ma takiego znaczenia bo i tak oglądasz w zaciemnieniu. Całkowitym najlepiej. Jeśli to ma być Twój pierwszy projektor to daruj sobie tego epsona bo brak lens shift'u go dyskwalifikuje. Sam od niecałych 3 tygodni posiadam W500 i pomimo tego, że obraz wyświetlany jest na białej ścianie to i tak jestem zadowolony. Nie wiem czy jest jakaś rozsądna alternatywa w tej cenie. Pewnie coś tam jest, ale ten benq to sprawdzony produkt.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Bambolo piszesz o lampach... ja myśle że po tych 3 latach i tak kupi sie nowy projektor, a nie lampe, a stary wystawi na allegro.

pomyśl ile kasy chcesz wydać na projektor i napisz, to sie coś doradzi.
 

rrt

New member
Bambolo82 napisał:
Bu haha haha.... Widać że nowicjusz i na serio bierzesz treść ulotek marketingowych.

Radzę brać W500. Dużo tańsza lampa (1300 zł Epson, Benq w500 600 zł), dynamiczna przysłona, lens shift, sprawdzony na rynku.

Zgadza się - w projektorach nowicjusz,dlatego sie radze...co w tym smiesznego...

Lampa do tego Epsona kosztuje 879,79 zł (sklep Epsona).
 

rrt

New member
Fanek napisał:
Bambolo piszesz o lampach... ja myśle że po tych 3 latach i tak kupi sie nowy projektor, a nie lampe, a stary wystawi na allegro.

pomyśl ile kasy chcesz wydać na projektor i napisz, to sie coś doradzi.

Max.2500zł,oczywiscie musi byc HD Ready...i raczej LCD
 

tomek67

New member
rrt napisał:
Max.2500zł,oczywiscie musi byc HD Ready...i raczej LCD
Jeśli LCD to tylko Benq W500 jest w tej cenie.
Następny model to Epson TW680 za około 3 tys. (mam takiego).
Do tego kup ekran Optomy. Na allegro od około 200 zł.
Na forum miały dobre opinie.
 

Fanek

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Jeśli LCD to tylko Benq W500 jest w tej cenie.
Następny model to Epson TW680 za około 3 tys. (mam takiego).
Do tego kup ekran Optomy. Na allegro od około 200 zł.
Na forum miały dobre opinie.
dokładnie, dużego wyboru nie ma w tym przedziale, w500 lub dopłacić troche do tw680, lepszy wariant tw680 oczywiście.
 

aircooler

New member
Witam

moge podzielic sie wrazeniami o TW420 bo wczoraj go kupilem, ale zaznaczam , ze to moj pierwszy projektor, wiec moja opinia nie powinna miec wielkiego znaczenia.

Podlaczylem go po xbox 360 , a obraz jest wyswietlany z odleglosci ok 2m na kremowa sciane tymczasowo. Musze powiedziec ze jesli chodzi o ostrosc ,jestem bardzo zadowolony. Kolory sa nico mniej zywe w "game mode", jakby wyplowiale, ale nie ma zadych przyciec ani smuzenia. Jeli przestawimy na "dynamic" kolory zyskuja na "glebi" (chociaz trzeba pamietac ,ze nie mam porzadnego ekranu , a to chyba ma duze znaczenie) ale czasem da sie zauwazyc spadek plynnosci - nieduzy ale niektorych moze wkurzac. Jasnosc jest super, mozna grac nawet przy wlaczonym swietle w pokoju, a przy zgaszonym gra mi sie bardzo komfortowo nawet na trybie ekonomicznym. nie mam do czego porownac ale wentylator w trybie eco jest troche cichszy niz wentylator xboxa (nie mylic z dvd:) , w normalym trybie juz troche wyje. Z lewej strony slychac nie glosne modulowane bzyczenie, cos na styl niektorych ladowarek do komorki.


Ogolnie byl chyba wart swojej ceny (£440 w sklepie) i co najwazniejsze pozbawiony efektu teczy na ktory ja jestem napewno uczulony - dla mnie 30 fps w grze to przycinanie - niestety.
 
Ostatnia edycja:

aircooler

New member
TW420, lampa na normal, xbox 360, projekcja na kremowa sciane, odleglosc projektora od sciany 4 metry. zdjecie robione kiepskim aparatem , stad te szumy.

nie moge dodac zdjecia bezposrednio , bo nie mam jeszcze 5 postow, tu jest link do zdjecia:

rapidshare(kropka)com/files/176594083/SL371002(kropka)JPG(kropka)html
 

aircooler

New member
nikt mi nie kazal, poprostu widze roznice w plynnosci miedzy game mode a pozostalymi. ale moze masz racje i nie chodzi o smuzenie ale o opoznienie. zreszta staralem sie tylko pomoc ludziom ktorzy zastanawiaja sie nad tym projektorem.
 
Do góry