jaki projektor hd do kina

serr

New member
witam
pytanie jak wyżej - jaki projektor do kina domowego
musi być fullhd
wpadłem na pomysł Mitsubishi HC4900 pół roku temu ale kupie dopiero teraz więc może coś się zmieniło?
interesuje mnie cicha maszyna - odleglość 4-5 metrów, przekątna ekranu około 2 metry, pomieszczenie w miarę wyciemnione
oczekuję propozycji od praktyków
s.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Odpowiedź od teoretyka. ;)

HC4900 wyszedł z produkcji. Dziś rano był na Projektor AG za jak pamiętam 4200 PLN!!! To chyba jak do tej pory najtańsza w Polsce oferta na full HD. Ale chwilę później już go nie było, ktoś widać zamówił...

Następca, HC5500 zbiera dobre oceny, świeci nieco lepiej od 4900. Ma za to nieco gorsze parametry "instalacyjne" (lens shift i zoom), ale lampa w trybie eco wciąż 5000h... :eek:

http://www.projectorreviews.com/mitsubishi/hc5500/index.php
http://www.projectorcentral.com/mitsubishi_hc5500_review.htm

U sąsiadów za Odrą po 1500 EUR.
 

tomek67

New member
serr napisał:
wpadłem na pomysł Mitsubishi HC4900 pół roku temu ale kupie dopiero teraz więc może coś się zmieniło?
interesuje mnie cicha maszyna - odleglość 4-5 metrów, przekątna ekranu około 2 metry, pomieszczenie w miarę wyciemnione
oczekuję propozycji od praktyków
s.
Mitsubishi ma nowy model HC5500,
a Epson TW3800.
Niestety żaden z nich jeszcze nie jest dostępny w Polsce :(
 

Bambolo82

Banned
Moja rada: masz kasę? ok. 4000 zł? Weż na wstrzymanie. Poczekaj na nowe modele Full HD, które tej jesieni zawitają do Polski.

Szykuje się, może nie tyle przełom jakościowy, co ostra walka na ceny w segmencie Full HD pomiędzy Mitsubishi, Epson, Benq (jeszcze nie ujawnił swojego zawodnika; czyżby "Benq w500 killer" - Full HD za ok. 3500 zł na starcie?!?!?!?), Sanyo i paroma innymi markami.

Mam nadzieje, że tym razem w Polsce będzie już walka na ceny i jakość (jak w USA), a nie - jak dotychczas - na "kto da więcej" pseudo-testy porównawcze w "PC WORLD KOMPUTER" "LOGO" "ENTER" i innych zmanipulowanych gazetach i gazetkach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry