Projektor a filmy DiviX?

Meloman69

New member
Bez reklam
>>Bambolo
Szkodzi ludziom swoimi opiniami. Widziałeś w życiu 2 projektory, a najbardziej wymądrzasz się na tym forum.
Poza tym przeważnie piszesz głupoty.
 

Bambolo82

Banned
>>Bambolo
Szkodzi ludziom swoimi opiniami. Widziałeś w życiu 2 projektory, a najbardziej wymądrzasz się na tym forum.
Poza tym przeważnie piszesz głupoty.
Tak. Widziałem w życiu 3 projektory. Były ro akurat Benq w500 (sam mam), Epson tw-680 (ma narzeczony mojej siostry, spędziłem z nim kilka weekendów sam na sam) oraz Sony vpl-15 (byłem na prezentacji Sony w sklepie Saturn w Gdańskiej Galerii Bałtyckiej; uprzejmie informuję że nadal ten projektor stoi włączony i można go codziennie tam zobaczyć w akcji).

Wszystko to są projektory do kina domowego HD Ready. Na podstawie tego co widziałem i używam wyrobiłem sobie opinię, którą dzielę Z TYMI KTÓRZY KUPUJĄ PROJEKTORY HD READY. Moja opinię konfrontuję z tym co tu wypisują nie którzy "spece na sucho", mitomani albo też tacy którzy jadą na sprzęcie z innej półki jak Meloman69.

Piszę co wiem na temat HD Ready. Doradzam z czystym sumieniem i bezinteresownie. Piętnuję brednie, snobizm, kłamliwy i nachalny marketing, autoreklamę i lanserkę, pozerstwo, zabobony, głupoty i mity na temat sprzętu A/V. Przykro mi, że martwi to Melomana 69 i paru innych, ale jakoś będę z tym żyć :cool:.

Osoby, które zwróciły się do mnie na privie o pomoc, mogą zaświadczyć o mojej staranności i uprzejmości.

Dalej będę pisał swoje "głupoty", jeśli pozwolisz Meloman69 :blagam:.
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
dread napisał:
To, ze slabej jakosci zrodlo bedzie gorzej wygladalo na ostrym jak brzytwa Z5, w porownaniu do Panasa AX200 i jego smoothscreenowi to jest dla mnie oczywista oczywistosc.
Nawet materiał HD będzie wyglądać gorzej na Panasie pod względem ostrości:p
Mam Sanyo i oglądam dużo filmów DivX... da się obejrzeć nawet jednopłytówki. Z jednego tylko zrezygnowałem a mianowicie serie anime. Obraz animowany ma mało szczegółów w porównaniu z realnym, że wole to oglądać na 37" LCD.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
W moim odczuciu, animacje typu ANIME na projektorze ze źródła o jakości typu DivX (XviD) wyglądają nawet znośnie. Materiał kręcony kamerą to już tragedia.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
To, że W500 ma zmiażdżone shadow detale to nie jest mit ani marketingowa gadka i stawianie go w jednym szeregu z Z5 czy AX200 szkodzi przede wszystkim W500. Część detali można w nim przywrócić kosztem gorszych czerni regulując IRE na 0 (domyślnie ma aż 7.5 IRE, co absolutnie demoluje jakiekolwiek szczegóły w cieniu !!!).

Oto porównanie ilości szczegółów w cieniu z projectorreviews
AX200 vs W500

Kolejne porównanie - wystarczy rzucić okiem na ilość widocznych gwiazd i części obiektu.
AX200 vs W500
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
Myślę, że ta zagorzała dyskusja tylko zamąciła w głowie osobie zadającej proste pytanie.
Mam projektory bodajże od 8 lat.
Wtedy o HD nikt nawet nie mógł pomyśleć realnie.
Przez wiele lat super mi się oglądało zwykłe filmy DVD.
Część z nich miała dobrą jakość a część na pewno nie lepszą jak DivX.
Oczywiście HD i Blue Ray są lepsze,
ale DVD też się bardzo fajnie ogląda.
Jest sporo projektorów HD Ready.
Mam Epsona TW680 i spokojnie mogę go polecić.
Pewnie inne w tej klasie sprawują się także ok.
Nie sądzę, żeby te różnice były tak dramatyczne
jak tu niektórzy koledzy pisali.
Naprawdę polecam kupno projektora to jest prawdziwe kino.
Telewizor nawet 50 cali to tylko namiastka.
Z projektorem ludzie wyglądają jak ludzie,
a nie jak lalki w TV.
Jak film ma dobrą jakość to można mieć dużą frajdę z oglądania widoków i krajobrazów.
TV oczywiście tego nie da.
Mam porównanie TV LCD 42 cale i projektor,
moim zdaniem to po prostu przepaść.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Znam i używałem co nieco Epsona tw-680. Za maksymalnie 2500 zł (za więcej się już zdecydowanie nie opłaca bo jest Benq w500 za 2150 zł) z czystym sumieniem polecam ten budżetowy projektor.

Wracając ponownie do pytania Ani, to oczywiście nie chcę żebyś Aniu na podstawie tej gorącej dyskusji pomyślała że projektory to gadżety dla kłótliwych zgredów. Jeżeli przerzucisz się z filmów DivX (Xvid) na chociażby DVD (Bluray w przyszłości) to już warto kupić projektor do kina domowego. Naprawdę warto i gorąco polecam taką inwestycję.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Znam i używałem co nieco Epsona tw-680. Za maksymalnie 2500 zł (za więcej się już zdecydowanie nie opłaca bo jest Benq w500 za 2150 zł) z czystym sumieniem polecam ten budżetowy projektor.

Wracając ponownie do pytania Ani, to oczywiście nie chcę żebyś Aniu na podstawie tej gorącej dyskusji pomyślała że projektory to gadżety dla kłótliwych zgredów. Jeżeli przerzucisz się z filmów DivX (Xvid) na chociażby DVD (Bluray w przyszłości) to już warto kupić projektor do kina domowego. Naprawdę warto i gorąco polecam taką inwestycję.
 
Ostatnia edycja:

ludwickik

Member
Bambolo82 napisał:
Oczywistą nieprawdą jest też, że Sanyo z5 jest "ciemnym" "1100 lumenów" projektorem. Sanyo podało wartość 1100 lumenów, bo widocznie nie uważa swojej docelowej grupy klientów za idiotów jak Epson. Przestańcie powtarzać ten lamerski mit.

Przestańcie powtarzać mity i brednie, które wprowadzają w błąd. Zupełnie bezmyślnie "małpujecie" materiały marketingowe i napisy pudełkowe typu "1600 lumenów".

Zupełenie się zgadzam. Mam w domu Sanyo z2000 (niby jasnosc 1200) i TW2000 (niby jasnośc 1600) i oba projektory nie różnią się jasnością (szczególnie trybie kinowym) w stopniu zauważalnym przez oko/widza. Przynajmniej na moim 90 calowym ekranie i projekcji z około 5.2 metra. I też byłem zaskoczony takim stanem rzeczy ale teraz wiem bo sam sprawdziłem.
 

Bambolo82

Banned
Ludwickik, sam widzisz teraz jak marketing potrafi zmanipulować i okłamać. Jako doświadczony i obyty w temacie posiadacz obu projektorów możesz to potwierdzić.

Potem powtarza się bzdury na tym forum i wprowadza się w błąd kolejne osoby, które przepłacają za sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
ludwicik: przy większym ekranie różnice w jasności byłyby bardziej zauważalne. Druga sprawa, że różnice będą też widoczne wraz z upływem czasu, gdyż w przypadku Sanyo, pułap jest trochę niższy niż w TW2000.
 

marek301

New member
Bambolo82 napisał:
...Znam i używałem co nieco Epsona tw-680...

A uzywales "co nieco" AX-200 :)
i pelne HD(jakiekolwiek) rownoczesnie, aby porownac
jaka jest "wielka" roznica :)

To ja Topie napisze, ze roznica miedzy AX-200 a full-HD
jest mniejsza od "przepasci" jaka dzieli "benka" od AX-200.

Taka prawda stary :)
 

Bambolo82

Banned
Ludwicik: przy większym ekranie różnice w jasności byłyby bardziej zauważalne. Druga sprawa, że różnice będą też widoczne wraz z upływem czasu, gdyż w przypadku Sanyo, pułap jest trochę niższy niż w TW2000.
marek301 napisał:
A uzywales "co nieco" AX-200 :)
i pelne HD(jakiekolwiek) rownoczesnie, aby porownac
jaka jest "wielka" roznica :)

To ja Topie napisze, ze roznica miedzy AX-200 a full-HD
jest mniejsza od "przepasci" jaka dzieli "benka" od AX-200.

Taka prawda stary :)
Brednie. Brednie. Brednie. Nie wiedza czy też macie z tego coś?
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Sorki, to staje się coraz bardziej kuriozalne.

Ludwick: oto przykład. Projektor A świeci powiedzmy 1000 lumenów, projektor B, 1300 lumenów. Moc lampy nie jest tutaj wcale najważniejsza, ważna jest też apertura paneli, optyka etc. Załóżmy, że obie lampy mają żywotność 2 tys. godzin. Przyjmijmy, że obie były prawidłowo używane, bez wypadków przy pracy, przepięć, kombinacji itd.
Przewaga projektora B jest na starcie taka, że w opcji ekonomicznej będzie prawdopodobnie świecił jaśniej niż projektor A w opcji normalnej-nieekonomicznej, a używając go w eco przedłużymy żywotność lampy.

Ta przewaga będzie się utrzymywać, aż do awarii którejkolwiek z lamp.

To tyle bzdur i marketingowych bredni. 8)
 
Ostatnia edycja:

ludwickik

Member
Tidus1024 napisał:
Sorki, to staje się coraz bardziej kuriozalne.

Ludwick: oto przykład. Projektor A świeci powiedzmy 1000 lumenów, projektor B, 1300 lumenów. Moc lampy nie jest tutaj wcale najważniejsza, ważna jest też apertura paneli, optyka etc. Załóżmy, że obie lampy mają żywotność 2 tys. godzin. Przyjmijmy, że obie były prawidłowo używane, bez wypadków przy pracy, przepięć, kombinacji itd.
Przewaga projektora B jest na starcie taka, że w opcji ekonomicznej będzie prawdopodobnie świecił jaśniej niż projektor A w opcji normalnej-nieekonomicznej, a używając go w eco przedłużymy żywotność lampy.

Ta przewaga będzie się utrzymywać, aż do awarii którejkolwiek z lamp.

To tyle bzdur i marketingowych bredni. 8)

Ok teraz rozumiem tą logikę. Teoretycznie powino tak byc. Ale z moich obserwacji (a mam 2 projektory w domu) nie wynika że ten co ma 1600 lum śweci jaśniej niż ten co ma 1200 (są to projektory z innej stajni i pewnie przyjmują inne kryteria pomiaru). A już na pewno Epson świeci słabiej w trybie eco w stosunku do Sanyo w trybie full. No i Sanyo ma 300 godzin nabite a Epson jest nowy.

Jeżewli chodzi o optykę to Sanyo ma tutaj przewagę (ostrośc) - więc może dlatego pomimo teoretycznier słabszej lampy bardzo jasno świeci.

PS

Mam ekran o podstawie 200cm (więc raczej średni, ale nie mały), ale za to projekcja jest z bardzo daleka (ponad 5 metrów), więc warunki raczej trudne.i powinny faforyzowac mocną lampę.
 

ludwickik

Member
marek301 napisał:
A uzywales "co nieco" AX-200 :)
i pelne HD(jakiekolwiek) rownoczesnie, aby porownac
jaka jest "wielka" roznica :)

Różnicę widac na dobrym projektorze. Full HD jest dośc wyraźnie lepsze od 720p. Pod warunkiem że materiał full HD jest dobry - np Blu R albo dobry materiał TS.

Ale 720p też jest b.dobre. Sam oglądam dużo filmów i seriali w tym formacie i jest OK.
 

tomek67

New member
ludwickik napisał:
Zupełenie się zgadzam. Mam w domu Sanyo z2000 (niby jasnosc 1200) i TW2000 (niby jasnośc 1600) i oba projektory nie różnią się jasnością (szczególnie trybie kinowym) w stopniu zauważalnym przez oko/widza. Przynajmniej na moim 90 calowym ekranie i projekcji z około 5.2 metra. I też byłem zaskoczony takim stanem rzeczy ale teraz wiem bo sam sprawdziłem.
Wiesz różnica w liczbach niby jest duża,
ale oczy inaczej to oceniają.
Ludzie nie odbierają różnicy w jasności liniowo.
Zakładając, że dane fabryczne są ok,
musiałbyś oba projektory postawić koło siebie,
żeby dostrzec taką różnicę.
Zawsze z dystansem patrzyłem na te dyskusje na grupie,
o "gigantycznej" różnicy w jasności poszczególnych projektorów,
które miały różnice w jasności na poziomie 10-30%.
 

dread

New member
Bez reklam
ludwickik napisał:
Ok teraz rozumiem tą logikę. Teoretycznie powino tak byc. Ale z moich obserwacji (a mam 2 projektory w domu) nie wynika że ten co ma 1600 lum śweci jaśniej niż ten co ma 1200 (są to projektory z innej stajni i pewnie przyjmują inne kryteria pomiaru). A już na pewno Epson świeci słabiej w trybie eco w stosunku do Sanyo w trybie full. No i Sanyo ma 300 godzin nabite a Epson jest nowy.

TW2000, podobnie jak TW700 ma 1600 lumenow w trybie Dynamic (lampa na high oczywiscie). Wpusc troche swiatla do pokoju i porownaj ten tryb z najjasniejszym trybem w Z2000. Raczej bez problemu powinienes zauwazyc roznice, a juz na pewno w porownaniu do trybow typowo filmowych.
Z jasniejszych trybow korzystam tez przy calkowitym zaciemnieniu np. Living Room (oczywiscie po kalibracji, bo przy ustawieniach standardowych ten tryb jest jeszcze bardziej rozjechany niz Dynamic :) ) uzywam do ogladania pilki czy do x360. Tryb HD w tym przypadku, przynajmniej jak dla mnie, gorzej sie sprawdza.

Jesli chodzi o tryby filmowe... z jakiego trybu w Z2000 korzystales ?
Po tym co piszesz zgaduje, ze Brilliant Cinema, ktory w/g recenzji na projectorreviews i cine4home swieci troszke jasniej od trybu HD w TW2000, ale kosztem gorszej jakosci obrazu np. w porownaniu do Pure Cinema, ktoremu najblizej do D65.
Pure Cinema z kolei przy lampie na eco daje nieco ponad 200 lumenow i stad tez sie wziela opinia, ze Z2000 jest dosc ciemnym projektorem.

Ciekawy natomiast jestem jak swieci tryb Brilliant Cinema po kalibracji.
 
Do góry