Projektor a filmy DiviX?

lepp

New member
Bez reklam
!ask i Smartek, żałosne usprawiedliwianie zwykłego złodziejstwa.
Jeśli ściągam od wielkiego dzwonu jakiś film to nie dorabiam do tego ideologii.
Wiele ambitnych filmów nie trafia do nas właśnie dlatego, że nikt nie nie chodzi do kina i nie kupuje wydań DVD. Kółko się zamyka.
 

Smartek

New member
Ale ja się niczym nie usprawiedliwiam :).
Nie stać mnie na wypady do kina całą rodziną, często też przerywam oglądanie jakiegoś filmu np. na samym początku.
Nie miałbym też czasu na całe zorganizowane wyjście.
Nie oglądam "ambitnego" kina, cokolwiek przez to rozumiesz - mnie kino bawi i rozrywa, a także odrywa od codzienności.

Na "poważniejsze" rzeczy (bo pewnie może to być synonimem Twojego "ambitnego") uważam, że chodzi się do teatru.
Ale o gustach się nie dyskutuje.

Tyle w temacie.
 

!ask

New member
Tidus1024 napisał:
!ask: przeciętny reżyser ambitnego kina nie ma z widza Twojego pokroju absolutnie nic.
masz racje Tidus
zaden przecietny rezyser nie bedzie mial ze mnie pozytku. Niech sobie kreci swoje przecietne filmy dla przecietnych widzow, ktorzy przecietnie raz na tydzien w sobote wybieraja sie na pizze, piwo i do kina.
 

!ask

New member
lepp napisał:
!ask i Smartek, żałosne usprawiedliwianie zwykłego złodziejstwa.
Wiele ambitnych filmów nie trafia do nas właśnie dlatego, że nikt nie nie chodzi do kina i nie kupuje wydań DVD. Kółko się zamyka.

Lepp zamiast czytac bajki o rycerzach powtorz ekonomie i marketing :roll:

Sztuki ambitnej nie robi sie dla kasy i nikt w ten sposob na chleb nie zarabia.

Tidus1024 napisał:
jesteś jednym z milionów ludzi którzy p2p rozpowszechniają jego twórczość, której zrobienie kosztowało kasę i zdrowie.
Piractwo wykańcza właśnie produkcje ambitne.

P2P pozwala dotrzec niekomercyjnym produktom do rzeszy odbiorcow o jakiej nie snilo sie zadnemu poczatkujacemu tworcy.
Artysta zeby zaistniec potrzebuje widowni. Gdy jego imie staje sie znane nakreci pare kawalkow pod publiczke i predzej czy pozniej kupi sobie te wille na Malibu.
To wlasnie koncerny z fabryki snow maja najwieksze straty z piractwa i wynajmuja prawnikow by strzegli ich interesow. Jesli trzymacie ich strone to wasza sprawa.

Tidus1024 napisał:
Jeśli kochasz kino - chodź do kina.
kocham filmy, nie kino. zwlaszcza te filmy ktorych w kinie nie wyswietlaja a na DKF nie mam czasu.
Hollywood jest fabryka, a kino to supermarket.
 

lepp

New member
Bez reklam
Ale pieprzenie. Sztuki nie robi się dla kasy? Jak nie masz kasy to nie zrobisz filmu.
Pewnie, że hollywood to supermarket, ale czasem lubię napić się koli i zjeść batona. Mam nadziję, że za każdym razem kiedy go kupię będzie równie dobrze nadziany orzechami. Nie wyobrażam sobie hollywoodzkiej papki za mała kasę. Okradajmy dalej wielkich producentów, a będziemy dostawać superprodukcje na miarę Quo Vadis.
 

!ask

New member
Nie kazdy film to sztuka, tak, jak nie kazdy rzemieslnik to artysta. Gdy rzemieslnik klepie dla kasy, artysta kieruja inne przeslanki.


To nie chec ogladania sieczki hollywodzkiej mna kierowala gdy 4lata temu sciagalem z niemiec niedostepny w PL projektor i ekran.


Od batonow i koli mnie mdli, a do dobrego seansu w domowym zaciszu kazdemu osobiscie polecam alternatywe jaka racza sie "wielcy producenci" ktorych interesow tu Lepp pilnuje - dom perignon + kawior z bielugi.


pozdrawiam, milego chrupania :)
 

lepp

New member
Bez reklam
Nie opowiadaj farmazonów o sztuce nie dla kasy.
Film to bardzo kosztowna dziedzina sztuki, nie stworzysz go bez kasy.
Nie ważne, czy robi to dla kasy czy nie. ale jak film na siebie nie zarobi to na kolejny będzie musiał zarobić "normalną" pracą tracąc przy tym czas , który możnaby wykorzystać na robienie filmów.
Czy to tak trudno zrowumieć?
Kradnąc film poza grubasem z cygarem okradamy też:
- dystrybutora i wszystkich jego pracowników
- właścicieli kina
- pracowników kina
zamiennie
- właściciela sklepu
- firmę kurierską
- tłocznię płyt
- plus oczywiście pośrednio wszystkich pracowników tych firm
- skarb państwa, czyli też K___WA Mnie!
:p
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Nie wiem czym się różni pobieranie filmu czy piosenki poprzez p2p, od nagrywania na magnetowid lub magnetofon?
Dlaczego cała dyskusja zaczęła się od momentu wejścia internetu?
Idąc torem myślenie branży medialnej, np. niejaki Cugowski powinien codziennie mi płacić, bo jezdzi drogą lub ulicą, którą zaprojektowałem.
Troszkę rozsądku panowie w dyskusji...
 

lepp

New member
Bez reklam
Dyskusja był i to poważna w czasach pirackich kaset i płyt. Chyba w mediach nawet więcej o tym się mówiło niż teraz.
Co do drogi to nie widzisz różnicy? Dostajesz całą sumę raz i po sprawie. Kto inny jest właścicielem tej drogu i w przypadku autostrady pobiera za nią opłaty.
Muzycy przeważnie nie dostają kasy za samo nagranie płyty (chyba, że zaliczkowo) zarabiaja na niej dopiero potem.
Producenci filmu wykładają kasę którą potem chcą odzyskać.
 

lepp

New member
Bez reklam
Czy ja o tym piszę?
Żadne prawo nie zabrania nagrywania z tv i radia. Nie możesz potem tego tylko rozpowszechniać, podobnie jak innych nagrań bez licencji.
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam czytam i czytam i sie dolacze jezeli chodzi o temat nagrywania to sie zgadzam z melomanem ze mozna nagrywac z telewizji ale nie czytalem nigdy ze nie wolno tego rozpowrzechniac pisze sie tylko ze filmow z plyt dvd nie mozna rozpowrzechniac a nie nagranych z telewizji.
Ale chicalem troche z innej strony naszla era wysokiej rozdzielczosci i z jednej strony jest to dobrze a z drugiej zle, niby ta wysoka rozdzielczosc ma byc dla ludzi zeby mieli lepsza jakosc. Kiedys mozna bylo sobie nagrywac na kasety z telewizji co sie chcialo a teraz jak sa nagrywarki dvd to juz sa problemy, niektorzy nie moga nagrywac wszystkiego bo jakas ochrona przed kopiowaniem czy cos takiego sie im wyswietla a przeciez wiekszosc osob teraz korzysta z platform cyfrowych i to ma byc z korzyscia dla nich jezeli nie moga nagrywac czego chca bo to kopiowanie jakie to kopiowanie. To po co jest produkowac nagrywarki dvd bo jedno przeczy drugiemu z jednej strony nagrywarki maja sluzyc zeby nagrac sobie cos z telewizji jak sie nie moze nabierzaco obejzec a zdrugiej strony uzytkownik ne moze nagrac tego programu bo to kopiowanie.
I jeszcze jedno co mnie zastanawia niby to gniazda hdmi zastepuja dawne gniazdo euro to dlaczego wszystkie nagrywarki posiadaja tylko wyjscia hdmi a nie wejscie przeciez ta wysoka rozdzielczosc ma nam uzytkownikom sluzyc wiec jezeli ktos posiada odbiornik jakiejs cyfrowy z wyjsciem hdmi to powinien moc ja podlaczyc do swojej nagrywarki przez wejscie hdmi a takiego czegos nie ma jest tylko ciagle stare euro.
 
Ostatnia edycja:
Do góry