Wybór?

Tomkin

Member
Z góry przepraszam za kolejny watek w stylu .....
Ale przeczytałem mase informacji w internecie, przegladnałem cale to forum i tylko zglupiałem, brakuje mi przyslowiowej kropki nad "i" do zakupu.

Chce kupic projektor , zastanawiam się nad przedziałem cenowym bo jestem ograniczony troszke budżetem :

z przedziału do 2500 zł
BenQ W500 czy Mitsubishi HC1500 ??

z przedzialu do 3500 zł ( tutaj bede musiał poczekac az odloze dodatkową kasę )
Sanyo Z5 czy Epson TW700 ?

Przynajmniej takie wnioski wyciagnąłem z informacji które poczytałem.
Proszę o kropkę nad i.

Z pomocniczych informacji :
odleglosc od projektora do ekranu 4m, pokój zaciemniony, ogladać bede głownie filmy dvd, grać na ps3 , i TV N



Z góry dziekuje
T.
 

Bambolo82

Banned
1) Benq w500 vs. Mitsubishi hc1500: a jak chcesz zainstalować (stolik, uchwyt, regał, "pod nogami")? czy potrzebujesz lens shift?

2) Epson tw-700 vs. Sanyo z5: Żaden z nich. Nie widzę sensu płacenia 3500 zł za projektor HD Ready. Lada chwila tych wiekowych zabawek nie bedzie na rynku, albo ich ceny polecą na pysk. Jezeli już chcesz dozbierać, to na Full HD.
 

Tomkin

Member
prawdopodobnie kupię uchwyt do mocowania na suficie.
Ale zastanawiam się na postawieniu go na regale z prawej lub lewej strony ( ok 1.2 m w lewo lub prawo od srodka ekranu w odleglosci 4m)
 

Bambolo82

Banned
Tomkin napisał:
prawdopodobnie kupię uchwyt do mocowania na suficie.
Ale zastanawiam się na postawieniu go na regale z prawej lub lewej strony ( ok 1.2 m w lewo lub prawo od srodka ekranu w odleglosci 4m)
Jeżeli zdecydujesz się na uchwyt, bierz HC 1500 (DLP) albo Benq w500 (LCD). Większość poradzi ci wtedy HC1500 jako DLP.

Jeżeli, regał, do tego przesunięty w bok względem środka ekranu, w grę wchodzi tylko Benq w500 z tej dwójki, bo ma lens-shift, który umożliwia taką aranżancję.

Jeżeli już koniecznie chcesz dopłacić te 1000-1500 zł za inny model HD Ready, to za to dostaniesz niewiele, bo co najwyżej drugie HDMI i ciut cichsze szumienie wiatraka w Sanyo z5 (ponoć...), bo tak poza tym to są te same maszyny i świecą w 99% tak samo (tw-680, tw-700, sanyo z5, benq w500). Epsona tw-700 zdecydowanie bym olał, bo w praktyce nic dodatkowo nie oferuje w zamian za sporą dopłatę.

Jeżeli już dopłacać, to nie teraz a za 1-3 miesiące, i nie za HD Ready tylko już za Full HD.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli rozważasz także Z5 i możesz poczekać, to weź pod uwagę następcę: Z60. W USA jako preorder chodzi po 1200 USD, trudno powiedzieć po ile w najbliższym czasie będzie w PL. Powinien świecić lepiej od Z5, ma nieco więcej lumenów.

Sanyo nie jest cichszy "ponoć". 28 dB W500 vs 22 dB Z5 to taka różnica w głośności, jak pomiędzy wzmacniaczami 100W a 25W.

Z5 ma kolosalną zaletę eksploatacyjną: otwory i pompka do czyszczenia paneli. W LCD rzecz nie do pogardzenia... Nie wiem tylko czy w Z60 zachowano to rozwiązanie...

Jeśli chodzi o wybór projektora 1080p na tą chwilę, to pomijając jego lepszą jakość obrazu od 720p (nowsze panele), trzeba zadać sobie jedno pytanie. Jak szybko "wejdziesz" w Blu-ray? Jeśłi w ciągu roku, dwóch, to lepiej dopłacić i kupić projektor full HD. Jeśli później, to lepiej teraz kupić 720p do DVD, a za dwa, cztery lata kupisz 1080p za 3000 PLN lub mniej, o jakości pewnie lepszej od dzisiejszego sprzętu...
 

Fanek

New member
Bez reklam
blu ray to nie jedyny zrodlo materialu hd, na swoim komputerze posiadam ponad 100 filmow hd.

ciekaw jestem jaka byla by roznica w jakosci pomiedzy powiedzmy sanyo z5 a epsonem tw1000 ....

przygotowuje sie do zakupu projektora w grudniu, czekam na te nowe modele puki co.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
No tak. Patrzę przez mój pryzmat, nie ściągam mediów z sieci, sklep albo wypożyczalnia... ;)

Na te wszystkie nowości to trzeba jeszcze nieco poczekać, niektóre tylko są już w sprzedaży na zachodzie...

Między TW 1000 a Z5 różnica z pewnoiścią jest spora.
 

Tomkin

Member
faktycznie chyba nie ma sensu przeplacać za HD READY.

Wiec biorę pod uwage tylko W500 lub HC1500.

tutaj mam problem z wyborem, HC jest w DLP, a nie wiem czy nie postawić na kolory , szczegolnie do grania w ps3.

Co przemawia za HC1500? ciezko znalesc testy na stronach pl
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Przewaga HC 1100/1500 jak i Optomy 65/700X nad Benq to lepsze odtwarzanie szczegółów w ciemnych scenach, W500 je gubi. Dodatkowo, poziom czerni i kontrast w mieszanych scenach jest lepszy - tutaj automatyczna przysłona z LCD sobie nie radzi. I ogólne wrażenie z projekcji jest bardziej kinowe, anglosasi określają to jako "filmlike". Optomy i Mits 1500 są też dużo jaśniejsze od Benq'a.

Za to W500 ma lepszą ostrość i lepiej sobie radzi z materiałem SD (skalowanie i deinterlacing), za sprawą układu HQV na pokładzie... W DLP da się także zauważyć szum obrazu.

Tak więc wybieramy nie najlepszy, a najlepszy w pewne klocki. Należy zdecydować się na jakiś kompromis.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
wiatrak napisał:
Jeśli rozważasz także Z5 i możesz poczekać, to weź pod uwagę następcę: Z60. W USA jako preorder chodzi po 1200 USD, trudno powiedzieć po ile w najbliższym czasie będzie w PL. Powinien świecić lepiej od Z5, ma nieco więcej lumenów.

Sanyo nie jest cichszy "ponoć". 28 dB W500 vs 22 dB Z5 to taka różnica w głośności, jak pomiędzy wzmacniaczami 100W a 25W.

Z5 ma kolosalną zaletę eksploatacyjną: otwory i pompka do czyszczenia paneli. W LCD rzecz nie do pogardzenia... Nie wiem tylko czy w Z60 zachowano to rozwiązanie...

Jeśli chodzi o wybór projektora 1080p na tą chwilę, to pomijając jego lepszą jakość obrazu od 720p (nowsze panele), trzeba zadać sobie jedno pytanie. Jak szybko "wejdziesz" w Blu-ray? Jeśłi w ciągu roku, dwóch, to lepiej dopłacić i kupić projektor full HD. Jeśli później, to lepiej teraz kupić 720p do DVD, a za dwa, cztery lata kupisz 1080p za 3000 PLN lub mniej, o jakości pewnie lepszej od dzisiejszego sprzętu...

HMM... pomiedzy 28 a 22 db jest roznica 6-ciu db, a jak wiadomo wzrost glosnosci o 3 db oznacza, że dane urzadzenie jest jeszcze raz glosniejsze
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No dokładnie, oznacza to to samo. Waty i decybele to różne skale, liniowa i wykładnicza.

6 dB to napięcie większe 2 razy a moc większa 4 razy.
 

Tomkin

Member
Bambolo i wiatrak, gdybyscie Wy mieli jutro kupic którys z tych 2 projektorów , jaki byłby Wasz wybór ?
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dopiero co "prawie" kupiłem HC 1100 za 2406 PLN, ale "wyszły". :(

Jeśli HC1500 byłby za 2500 to bym wziął. Ale z tego co widziałem na Skąpcu, to HC1500 dostępne jest od 2800 PLN... Tak więc, w założonym budżecie na placu zostaje Benq W500.

Biorąc oczywiście pod uwagę zakupy tylko w PL...
 

luuzak

New member
Ja miałem do wyboru pomiedzy Mits. hc1500 a Optoma HD700x , i wybrałem Optome bo jest nowsza, ma większy kontrast, w razie jakiegoś wybuchu lampy co się żadko zdaża to możesz dostać lampe tanio ok 700zł a do HC1500 kosztuję gdzieś 1100zł .. niesądze żebym wymeniał lampe w Optomie bo za pół roku ją sprzedam i kupie cos w fullHD .. Polecam Ci optome bo nie warto dopłacać kilka stówek więcej za tej samej jakości obraz, a HC jest większy dużo od HD700x ... Tą optome możesz dostać za 522euro + 30euro przesyłka wyjdzię Cie ok 1840zł ze strony http://www.beamer-discount.de/ , oni wysyłają za pobraniem - ja w taki sposób zamówiłem właśnie dziś.
 

luuzak

New member
Wiatrak, powiedz dokładnie o co chodzi z pytaniem "gdzie HC1500 w tej cenie" bo nie rozumiem do kogo je kierujesz ;)
 
Ostatnia edycja:

Tomkin

Member
luuzak wole zdecydowanie Mitsubishi lub Benq od tej Optomy, nie lubie sie bawic w sciaganie taniego sprzetu z zagranicy, przy drogim sprzecie ma to sens.

wiatrak dzis jeden z dystrybutorów miał dostawę w nowej cenie , dostałem specjalną cenę po kosztach od nich na 1 szt, ze wzgledu na znajomości.
 
Do góry