Keystone w Benq W500

wdz

New member
Witam! :)

Mam zamiar w niedalekiej przyszłości kupić BenQ W500. Problemem jest rozplanowanie i rozmiar pokoju w którym będzie projektor. Największa możliwa odległość projektora od ściany/ekranu to ok 3.00 metra, co da obraz o przekątnej 76'' lub 91'' jeśli włączę zoom, ale liczby te mnie nie satysfakcjonują ;) Dlatego pomyślałem o funkcji Keystone. Jakie są maksymalne poziome kąty ustawienia projektora, i o ile większy obraz uzyskamy? Czytałem gdzieś, że obraz traci na jakości, ma ktoś z tym jakieś doświadczenia? :)
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Nie wiem o co chodzi, ale wydaje mi się że 91 cali ogladane z mniej niż 3 metrów to wsam raz jak i nie za duzo (dodaj sobie ekran oraz skąd ogladasz, a nie odleglosc od sciany) i zobacz jaka długość wyjdzie ;)
 

diespinnepl

New member
keystone jest do tego, aby podczas rzucania obrazu pod kątem (np spod sufitu na ściane do przodu) gdy obraz będzie miał kształt trapezu (przy rzucaniu obrazu z góry na dół - dolna część ekranu będzie szersza od górnej i na odwrót) to będzie można go skorygować czyli wyprostowac.

Niestety lampa oświetla cały czas tę samą powierzchnię a jedynie obraz jest korygowany i jak nie masz boarderów to przy ciemnych scenach widać trapez.

Nie da się poszerzyć ekranu.

Ale nie wiem czy nie będziesz miał za dużego i tak tego ekranu dla siebie.
 
Do góry